SEO

 SEO Ücretsiz İpuçları

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), arama motorlarında üst sıralarda yer almanın ve web sitenize maksimum trafik sağlamanın doğal ve ücretsiz bir yoludur.

Burada, arama motorlarında en üst sıralara ulaşmak için denenmiş ve test edilmiş birkaç yol var:

1. Sayfa Optimizasyonunda:

o Anahtar kelimeler hakkında kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra, web sayfalarınızın meta etiketlerinde, başlıklarında ve içeriklerinde bulunan anahtar kelimeleri kullanın.

Tek bir web sayfasının içeriğinde 2 anahtar kelime kullanmayı deneyin.

2. Sayfa Optimizasyonu Kapalı:

o Bir arama motorunda en üst konumda yerleştirilmek üzere yüksek bir sayfa sıralamasına sahip olmanız gerekir. Yüksek bir sayfa sırasına sahip bir web sitesine bağlantı vermek bu amaca hizmet edecektir.

Yüksek sayfa sıralamasında bir web sitesini ikna etmek, tüm çabalarınızı yüksek sayfa sıralarına sahip web siteleri olarak gerektiren iştir, her zaman alt sayfa sıralarına sahip web sitelerine bağlantı vermez.

o Bu yüzden onları ticaret için değerli olanlara ikna etmelisiniz ya da web sitenize link vermek için daha üst sıradaki web sitelerine ödeme yaparak yüksek bir sayfa sıralamasına sahip olmanın kolay yolunu tercih edebilirsiniz. Tabii ki, yüksek sayfa sıralama web siteleriyle bağlantı kurmak için ödeme yapmak, yalnızca böyle bir özellik sunan web siteleriyle mümkündür.

o Daha basit bir seçenek, zaten yüksek bir sayfa sıralamasına sahip olan süresi dolmuş alanların satın alınmasıdır.

3. Rakibinizi arama motoru sıralamasında yükseltin: Arama motorunu geçmeye çalışmayın. Rakip sitenizi geçmeye çalışın ve en az bir şeyi onlardan daha iyi bir şekilde yapmaya çalışın ve bunu arama motoru sıralamalarında bazı görünen değişiklikleri görmeye devam edin.

4. Popüler arama terimleri, anahtar kelimelerden daha iyidir: En popüler ve yüksek sıralı arama terimini kullanmak, popüler anahtar kelimeler kullanmaktan daha iyidir.

5. Daha fazla web sitenizin sayfa sayısı, sayfa sıralamanız daha iyi.

Yüksek anahtar kelime yoğunluğuna sahip daha az sayfa sayısı, arama motorlarını, sınırlı anahtar kelimeler içeren bir web sitesinde daha fazla sayfa kadar çekmeyecektir.

o Örneğin: Vikipedi milyonlarca sayfa içeriyor ve neredeyse tüm arama terimleri için onu en iyi 10 arama sonucunda bulabilirsiniz. Bu bir günde elde edilmedi, sayfalar azar azar eklendi ve nihayet onların sayısı milyonlara ulaştı.

o Her şeyi tek bir web sayfasında sıkıştırmak yerine, farklı web sayfalarına dağıtın.

Tek bir web sayfasının sayfa başına 400-800 kelime olabilir.

6. Web sayfalarınızı artırmak için, düzenli olarak makaleler yazmaya başlayabilirsiniz. Bunun için kendiniz yazabilir ya da makale başına 5 dolarlık bir ücret talep edebileceğiniz ya da bir makale web sitesinden ödünç alabilen ve yazarınızın kaynak kutusunu sağlam bir şekilde koruyabilen web sitenizde yayınlayabileceğiniz bir Ghostwriter var.

7. Web sitenizin bir bülten özelliği olmalıdır.

o Bülteninizin Aboneleri, göndereceğiniz içeriğin kalitesiyle sizi yargılayacak.

o Haber bülteniniz için kaliteli içerik yazmak için oturun.

• Bülteninize üye olan 5-10 kişiyseniz bile, satışların% 80'ini bunlardan alabilirsiniz.

8. Haber bülteninize abone olmak için, abonelere web sitenizi tekrar tekrar ziyaret etmeleri için ikna etmek için bazı bonuslar verin.

9. Web sitenizin içeriğiyle ilgili konularda, otomatik yanıtlayıcıları kullanan bülten abonelerinize raporlar verin.

10. Makalelerinizi E-zines'e, makale dizinlerine vb. Gönderin, bu web sitelerinin çok yoğun bir trafiği var ve bu nedenle makaleniz harika pozlama deneyimini yaşayabilir ve web sitenize geri dönen bağlantılar da büyük bir web sitesi trafiği sağlayabilir. Burada yer alan bu bağlantılar, web sitenize çok değerlidir ve bu nedenle makalelerinizi bu tür web sitelerine yerleştirmek trafik ve backlink avantajlarını alır.

11. E-makalelerde ve makale dizinlerinde makaleler göndermekten başka, makalenizi makalenize benzer yarışmalara sahip çeşitli web sitelerine göndermeyi de deneyin. Bu makalede web sitenize bağlantılar bulunmalıdır, böylece web sitelerinin yaşadığı trafik, makalelerin değişiminde de sizin tarafınıza yönlendirilebilir.

Web siteniz için yazılan ve farklı web sitelerine gönderilen makaleler aşağıdaki gibi belirli stratejileri izlemelidir: o Günde en az 100 kez aranan, ancak günde 1 milyondan fazla olmayan arama terimlerini bulun.

Makalenizi makale başına% 3-7 yoğunluğa sahip olan bu anahtar kelimeleri kullanın. Bu anahtar kelimeleri makalenizin başlığında da kullanabilirsiniz.

Makaleniz için çekici bir başlık düşünerek biraz zaman geçirin.

o Makalenizin iyi bir açılış paragrafı olmalı, böylece insanlar makalenizi ilgilendiler.

12. Ziyaretçilerin çoğunun genellikle web sitelerinde yayınlanacak bir kaliteli makalede arama yapabilecekleri makale dizini ile oldukça benzer bir makale duyuru listesi kullanın.

13. Artan trafik ve geri bağlantılar için web sitenizi popüler dizinlere gönderin. Web sitenizi yalnızca dizinler tarafından reddedilmekten kaçınmak için tamamen işlevsel olduğunda gönderin.

14. Web yöneticisi forumuna katılın ve oradaki sorun çözücü olmaya çalışın.

o Forum üyelerini sorunlarına çözüm bulmalarına önerin.

Çalışmalarınızdan herhangi biri için görüş ve yorum isteyin.

o Kendinize ait bir blogunuz varsa, onlara bunları anlatın ve kendi sorunlarına bir çözüm bulmasına yardımcı olacak çeşitli yazılardan ve blog'unuzdan web sitenize yönlendirdiğinizden bahsedebilirsiniz.

o Onları doğrudan web sitenize yönlendirirseniz, web sitesi reklamınıza yönelik trafik almak için orada oldukları gibi, gerçekten de çözüm önerisinde bulunmayacaklarını hissedeceksiniz.

15. Web sitenize 1000'den fazla bağlantı kurabilmek için web sitenize yerleştirmeniz istenebilecek kodları sağlayan belirli web sitelerine dikkat edin, ancak bundan sonra kesinlikle arama motorlarından kaldırılacaksınız. Dikkatli olun ve risklerden kaçının.

16. Web siteniz için trafik almak için sınıflandırılmış gönderim bir kez çok karlı bir anlaşma olarak kabul edildi, ancak artık aşırı kalabalık olması nedeniyle, web sitelerini de trafiğe kaptırma şansınız olsa da trafiği çekmek o kadar da popüler değil. Sunumu ücretsiz olduğu için bir de denemek olabilir. Sınıflandırılmış reklamlarınızı yazmak için her zaman anahtar kelimeleri kullanın.

17. Web sitelerinin ziyaretçilerini birbirlerinin web sitelerine yönlendirmek istedikleri bir bağlı kuruluş ağının bir parçasıysanız, web sitelerinin yer aldığı site bağlantıları ile yayınları, makaleleri, haber bültenlerini bu web siteleriyle paylaşın. Bağlı kuruluşlar bunları kendi haber bültenleri için kullanabilir ve son olarak, web sitenize ziyaretçi göndermelerine yardımcı olmaya çalışırsınız.

18. Web sitenizin yazılarını görüntülemek için blog'larınızda veya wordpress.com adresinde kendi blogunuzu oluşturun. Burada içeriğiniz maksimum incelemeler elde ediyor ve web sitenizin içeriğini iyileştirmenize yardımcı olarak bu yorumlardan yararlanmanıza yardımcı olabilir.

19. Blog oldukça popüler hale geldiğinde, daha fazla trafik elde etmek için blogunuzu RSS’ye gönderin.

o Bloggers.com için, "Yourdomain.blogspot.com/atom.xml"

o wordpress.com için, "alanınız.com / feed /"

20. Basın bültenleri yaz.

o Basın bültenleri, medyaya dikkat çekmek ve ücretsiz reklam vermek için dikkat çekici ve haber değeri taşıyan bilgiler hakkında medyaya gönderdiğiniz bildirimlerdir.

Basın bültenleri olarak web sitenizin anket bilgilerini, en yeni anket bilgilerini özel raporlarla gönderebilir ve bunun web siteniz tarafından tamamen kaldırıldığını belirtebilirsiniz.

o Basın bülteninizi yazmadan önce, web sitesinde zaten mevcut olan basın bültenlerinden bazılarına göz atın, böylece bir basın bülteninin sunulması gereken format hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bazı reklam kopyaları olarak sunmaktan kaçının.

21. Gazete basın bültenleri: Basın bültenini yazdığınızda, basın bülteninin çıkmasını istediğiniz bir gazete sütununun editörüne de basın bültenini gönderebilirsiniz. Aynı şey basılı dergilere de yapılabilirdi.

22. Tek bir web sayfasının içeriği, web sitenizin her bir kelimesini incelemek istemediğinden, 400-800 kelimeyi aşmamalıdır. İçeriğin tek bir web sayfasında görüntülenemeyecek kadar uzun olması durumunda, içeriğinizi farklı web sayfalarına göre dağıtın; bu, daha fazla anahtar kelimeyi hedeflemenize olanak tanır.

23. Ziyaretçilerinizin web sitenizdeki belirli bir bağlantıyı tıklatmasını istiyorsanız, "Bu bağlantı hakkında çok fazla kimse bilmiyor" gibi terimleri kullanabilirsiniz.