SEO

SEO – Yerinde ve Site İçi Optimizasyon

SEO, iki ana bölümden oluşur: yerinde ve dışında (ayrıca sayfa üzerinde veya sayfadan ayrı olarak çağrılır) optimizasyon. Sadece birine odaklanmak, diğerinin açtığı fırsatları ihmal etmek anlamına geliyor. Saha dışı optimizasyonda ihmal edilmek üzere tesis içi yapraklarla mükemmel olmayı düşünmek ölümcül bir durumdur. Durum bu kadar değil.

Bir Tanım

Yerinde ve sahadan dışı optimizasyon bir takımdır. İnsanların "Kazanan bir takımı asla değiştirmemesi" için bir neden var.

Yerinde optimazitaion, optimize edilmiş olan web sitesinde doğrudan yapılan tüm SEO'yu ifade eder. Bu, HTML kodundaki ve editoryal içeriğinde yapılan ayarlamaları içerir. Teknik SEO'da kendimi bir uzman olarak görmediğim için, site içi optimizasyonunuzu iyileştirmek için editoryal içeriğin yanı sıra bazı HTML taktikleri üzerinde odaklanacağım.

Sayfa dışı optimizasyon, sayfa içi optimizasyonun tam tersidir. ifadeler zaten belirttiği gibi. Ama bırakmama izin verin: Off- (the) -sitesi optimizasyonu, kendi web sitesi dışındaki tüm önlemleri ifade eder. Çoğunlukla saf bağlantı kurma olarak yanlış anlaşılır. Bağlantı kurma SEO ayrılmaz bir parçası olmasına rağmen, bu optimizasyon karışımında ana madde değildir.

Off-site SEO bir karışımıdır

Ben daha fazla olduğu için off-sayfa optimizasyona bir karışım olarak atıfta bulunuyorum bunun için bağlantılardan. Dünyadaki tüm bağlantılarınız varsa, ancak site dışındaki SEO'daki diğer etkileri anlamakta başarısız olmanız halinde potansiyel bir çok şey ihmal edilir. Dizinlerde ve sosyal yer imi platformlarında sadece (spam) bağlantılardan daha fazlası var. Bir içerik ağı oluşturmak bile yeterli değildir. Pek çok ajans hala bu şekilde çalışıyor olsa da, site dışı SEO sadece blogların bağlantılarından daha ileri gitti.

Ama bu karışımdaki bileşenler neler? Bağlantılar dışında genellikle sosyal sinyaller olarak adlandırılan önemli bir alan vardır. Sosyal sinyaller sadece sosyal ağlarda web sitenize, içeriğinize, bir alt sayfaya veya bir gönderiye verilen yanıtın ne anlama geldiğini gösterir. Sosyal medya beslemelerinde daha fazla kişi sizin hakkınızda konuşursa, web siteniz için o kadar iyidir. İyi sosyal sinyaller veya bunların büyük bir miktarı otomatik olarak yüksek bir sıralamaya yol açmayabilir, ancak kesinlikle karışıma biraz baharat ekler.

Sonuçta, sosyal sinyaller de bağlantılardır. "Sosyal medya terimlerinde" bir şeyden bahsetmek, paylaşmak, yorumlamak, yayınlamak ve beğenmek anlamına gelir. Sonuç olarak, bu sosyal sinyaller de bağlantılar oluşturur ve böylece bir sitenin bağlantı karışımına eklenir.