SEO

SEO Yılında İnceleme: 2018 Google güncellemelerini ve mobil odaklanmayı gördü

Böylece, 2018 SEO’da heyecan verici bir yıldı, bir dizi büyük Google arama algoritması güncellemesi, Google’ın yönetim ekibi içindeki büyük değişiklikler, mobil ilk indeksleme ve Google Arama Konsolu'ndaki tüm değişiklikler. Ayrıca, Google yerel, Google My Business ve haritalarla ilgili değişiklikler bu yıl çok etkindi.

Google aramada yapılandırılmış verilere güvenme ve kişiselleştirme özelliklerine geri çekilme, Google’ın sıralamada nereye gittiğine dair işaretler gösteriyor. Google Yardımcısı ve bu yılki büyük Google kullanıcı arayüzü değişiklikleri de dahil olmak üzere diğer cihazlarla sesli aramadaki büyük değişimleri unutmayalım. Bing, bu yıl arayışta hiç sessiz değildi. İşte özetimiz:

Google arama sıralaması ve algoritma güncellemeleri

Google, bu yıl çok sayıda arama sıralaması algoritması güncellemesi yaptı, bazıları büyük, bazıları küçük, bazıları onaylandı, bazıları onaylanmadı – heck, bazıları önceden yapıldı.

Hız Güncellemesi Örneğin, Hız Güncellemesi 2018 Ocak ayında önceden ilan edilmiş ve birkaç ay sonra Haziran ayında yayınlanmıştır. Google’a göre yapılan güncelleme, arama sırasındaki sıralaması açısından yalnızca en yavaş siteleri etkiledi. Google, “yalnızca küçük bir sorgu yüzdesini etkilediğini” söyledi. Hız güncellemesinde büyük bir SSS yayınladık, böylece hızlı bir şekilde anlayabilirsiniz.

Medic Update. Muhtemelen, SEO topluluğu tarafından hissedilen en önemli arama sıralama algoritması “Medic Güncellemesi” olarak adlandırılan şeydi. 1 Ağustos civarında gerçekleşti. Google, SEO topluluğunun farkına vardıktan sonra gerçekleştiğini doğruladı. Google, yılda birkaç kez yaptıkları bir şeyi “geniş temel algoritma güncellemesi” olarak sınıflandırdı. Bu özel güncelleme yaklaşık bir hafta sonra tamamen yayınlandı ve sağlık ve YMYL kategorileriyle ilgili çok çeşitli sitelere benziyordu. Google, SEO’lara sitenizin bu güncellemeyle daha iyi bir sıralamada bulunmasını sağlamak için “düzeltme yok” olduğunu söyledi. Bu güncellemenin burada oldukça derin bir kapsamı var.

Diğer arama algoritması güncellemeleri. Google ayrıca, Mart ayı çekirdek güncellemesinden ve Nisan ayı çekirdek güncellemesinden sonra doğruladı.

Mobil İlk İndeksleme

2016 yılında, Google Mobil İlk İndeksleme deneyine başladı. Kısacası, Google, masaüstü bilgisayar değil, akıllı telefon görünümünde web’i taramaya ve dizine eklemeye başlamak istedi. Ve Google, 2018’de birçok sitede değişiklik yapmaya başlayarak 2018’de büyük bir şekilde yaptı.

Google, bir site mobil ilk dizine eklendiğinde Google Arama Konsolu üzerinden bildirimler göndermeye başladı. [19659002] Bugün, 3 yıl sonra, Google, arama sonuçlarının yüzde 50'sinden fazlasının artık mobil ilk endeksleme yoluyla endekslendiğini söyledi.

Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için, mobil ilk dizin endeksleme SSS’lerimize, bu konudaki son açıklamalara ve Google’ın mobil ilk dizin oluşturma konusunda kendi geliştirici dokümanlar.

SEO değişiklikleri

Yapısal veriler. Google’a özgü bu yıl SEO’nun genel teması, Google’ın yapılandırılmış veri ve şemaya ne kadar vurgu yaptığını gösteriyordu. Sesli arama ile ilgili sorgular için konuşulabilir işaretlemeyi, iş ilanı şeması için yeni bir dizin oluşturma API'sini, resim arama değişikliklerini, reçete işaretlemesi için çeşitli güncellemeleri, yeni iş ilanı kılavuzlarını, yeni soru-cevap şemasını, canlı yayın desteğini, veri setleri şemasını, QA, SSS şema ve çok daha fazlası. Liste uzayıp gidiyor.

Diğer değişiklikler. Google, haberler meta etiketi için destek bıraktı ve Google Haberler’deki göze çarpan etiketi ve Editör’lerin seçimi yayıncılar için büyüktü. Google’ın dinamik oluşturma ve tembel yükleme içeriği ve fotoğraflarıyla ilgili çeşitli çabaları, 2018’de JavaScript SEO’da gördüğünüz ve 2019’a kadar devam edeceğiniz bir çaba.

Kişiselleştirme çok hafif. Facebook hedeflemesindeki tüm geri dönüşler ve 2018’den fazla hedeflemede kişisel verileri kullanmakla Google, kişiselleştirmeyi çok fazla kullanmadıklarını belirtmek için bir noktaya değindi. Google en iyi şekilde kişiselleştirmenin hafif olduğunu ve ne zaman yerel sonuçları göstereceğini bilmek, Amerikan futboluna karşı Avrupa futbolunu ne zaman göstereceğini ve en son kullanılan sorgu gibi şeyleri kullandığını söyledi. Her ne kadar, DuckDuckGo, Google’ın başka türlü yaptığı bir çalışma yayınladı.

Google Arama Konsolu ve diğer araçlar

Google Arama Konsolu. Google Arama Konsolu ekibi için çok yoğun bir yıldı, herkes için yeni Google Arama Konsoluna erişim sağladı, ardından beta etiketini yeni sürümden çıkardı ve bazı eski Arama Konsolu raporlarını 13 Aralık'ta yeni sürüme yönlendirdi. [19659002] Google ayrıca, Arama Konsolu anlık görüntülerini doğrudan site sahiplerinin arama sonuçlarında göstermeye başladı. Google, genel URL gönderim aracını kullanma yeteneğini kaldırdı ve Arama Konsolunda tarama ve dizine alma konusundaki limitleri ve kotaları değiştirdi. Google ayrıca, bir Google Analytics hesabınız olup olmadığını otomatik olarak doğrulayarak Arama Konsoluna erişmeyi de kolaylaştırdı.

Google Arama Konsolu üzerinden yeni yavaş site bildirimleri çıkmaya başladı. Google, siteler arası raporlama için yeni bir etki alanı özellikleri sınamıştı ve etkinlik listeleri, AMP, bağlantılar, mobil kullanılabilirlik ve daha fazlası için bir sürü rapor ekledi. Google’ın sayfanızı herhangi bir zamanda nasıl gördüğüne dair kısa bir görüntü veren yeni harika URL inceleme aracını unutmayalım.

Yeni Arama Konsolu, 16 aylık geçmiş verileriyle birlikte geldi ve Google bunu Arama Konsoluna ekledi. API de. Ayrıca, size 25.000 satır veri verecek şekilde API'yi genişletti.

Deniz Feneri. Google, Lighthouse'a veri eklemek için PageSpeed ​​Insights aracını güncelledi. Lighthouse 3.0 sürümü bu yıl piyasaya sürüldü ve Lighthouse'da yeni bir SEO denetim aracı var.

Google yerel

Google Yayınları. Google Post, Google’ın bu yıl ince ayar yapmak için çok zaman harcadığı bir özellikti. Masaüstü mesajlarında ve mobil aramada Google Kullanıcıları çevresinde birçok kullanıcı arayüzünü test ettiler. Web’de veya mobil uygulama aracılığıyla Google Gönderileri etkinleştirmek için Google İşletme konsolumuzu güncellediler. Ancak, sonuçta, en azından bu yılın sonuna doğru, Google Posts trafiği ve katılım seviyeleri birçok yerel SEO uzmanına göre düşmüştür.

Google My Business. Bu yıl Google Yazılarında yapılan tüm değişiklikleri buradan takip edebilirsiniz. Google My Business, yerel SEO’lar ve işletme sahiplerinin yerel listelerini Google Haritalar’da ve Google aramada yönetebilmeleri için kontrol panelidir. Son zamanlarda, Google, işletme sahiplerinin hareket halindeyken listelerini güncellemelerine ve yönetmelerine izin vermek için Google My Business mobil uygulamalarını büyük ölçüde güncelledi. Google, markalı aramalar, daha fazla sorgu verisi dahil olmak üzere portala daha fazla "içgörü" verileri ve analitiği ekledi ve hatta yerel SEO ajansları için bir Ajans panosu oluşturdu.

Google, kadınların liderliğinde ve deneyimli liderleri için yeni atfedilen özellikler ekledi. Google ayrıca, işletmeye açılmadan önce işletmenin açık tarihler koymasına izin verdi. Google, Google My Business API’sini yıl boyunca birçok kez güncelledi.

Mobil arama ve sesli asistanlar

Sesli asistanlar ve Google Ana Sayfası ve Google Asistan cihazlarının kullanılmasının yaygınlaşması SEO topluluğunun ilgisini çekti ve hala büyük ilgi görüyor. . Google’ın “Tamam Google, bana X’den bahset” diyen birisine nasıl yanıt vereceği pek çok SEO’nun tepesinde bir şey. Google’ın öne çıkan snippet'leri burada büyük bir rol oynuyor ve SEO’lar bunu biliyor. Google Home cihazları hala en zeki olarak kabul ediliyor, ancak Amazon Echo, Apple Home ve Microsoft Cortana ile birkaç isim yapma rekabeti var.

Google, bir ekrana sahip ses yardımcısı olan Google Home Hub'ını piyasaya sürdü. Bir SEO perspektifinden ve yerel bir perspektiften ayrıntılı olarak inceledik. Google, Siri’ye sorarak Google Asistan’ı tetiklemenize bile izin verdi.

Google sesli arama kalitesi değerlendiricisinin kurallarını okumak da önemlidir.

Google UI değişiklikleri

SEO’da ve Google dünyasında bir sabit “değişimdir”. “Bu, Google’ın bu yıl birçok kullanıcı arayüzü testi ve değişikliği arasında çok şey yaptığını söyledi. Google, sayfanın en üstüne yapışan yuvarlak bir arama kutusuyla masaüstü arama sonuçları için yeni bir tasarım çıkardı. Google resmen, zaman zaman çağrıldığı, hesaplamaları ve cep telefonuyla ilgili sorgularla ilgili olarak sıfır sonuç gösteriyor. Google mobil giriş sayfası şimdi yalnızca basit bir arama kutusunu değil, keşif özet akışını gösterir. Google, mobil cihazdaki daha fazla sonuç düğmesini de sundu.

Google, snippet uzunluğunu çok az taahhütkar bir şekilde artırdı ve sonra azalttı. Google otomatik tamamlama tahminleri bu yıl genişledi, ünlü insanların kameralı cep telefonlarını aramada göstermeye başladı.

AMP. AMP sonunda Google, yayıncı URL’lerini Google AMP önbellek URL’sinde değil aramada gösterme konusunda bir geliştirici önizlemesi yayınladı. Google, aramada AMP öyküleri ve burada listelenen AMP ile ilgili birçok özellik başlattı.

Diğer büyük Google haberleri

Tüm bunlara ek olarak, Ben Gomes, Google’ı işe arama başkanı olarak bıraktıktan sonra John Giannandrea’nın yerini aldı. AI’nın lideri olarak Apple’da

Plus, Google, birkaç güvenlik olayından sonra beklenenden daha erken kapanıyor.

Bing,

Bing, bu yıl da çok geçti. Bing, Google’daki ortak URL gönderim araçlarını kapattıktan sonra tarayıcı yöneticisi verimliliğini artırmak, Web Yöneticisi Araçları’ndaki birikintileri düzeltmek için çaba sarf ediyor.

kaynaklar ve karmaşık matematik problemlerinin ve diğer alanların çözülmesi de dahil olmak üzere görsel aramada büyük iyileştirmeler yapıldı.

Bing şimdi işaretleme için JSON-LD'yi destekliyor. Bing, mobil arama yoluyla haberler için AMP içeriğinin görüntülenmesini destekler. Ayrıca kamu kullanımı için bir Bing varlık arama API'si oluşturdular.


Yazar Hakkında

Barry Schwartz, Arama Motoru Arazi Haber Editörü ve NY merkezli bir web danışmanlık şirketi olan RustyBrick'in sahibi. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor.