SEO

Şimdi sitenizi 2020'ye başarılı bir başlangıç ​​için yerleştirme zamanı.

Yine tatil mevsimi, ve bunun ne anlama geldiğini biliyorsunuz… yıl bitmek üzere ve gelecek yıl için SEO stratejilerimizi hazırlamanın zamanı geldi!

Eggnog frappucino'lar, daha serin havalar ve Noel veren insanlarla birlikte yanar (çok erken), yılın sonu yansıma için bir zaman anlamına gelir – ve bu SEO için de geçerlidir

Mevcut SEO stratejiniz azalırken, sitenizi başarılı bir şekilde konumlandırma zamanı S1. Özellikle, stratejinizin bağlantı edinme ve el ile erişime yoğun bir şekilde odaklanması durumunda, yılın sonu, çabalarınızın bir kısmını diğer alanlara kaydırmak için mükemmel bir zamandır – sosyal yardımlara yanıt oranları, insanlar uzakta olduğu için geleneksel olarak Kasım ve Aralık aylarında daha düşüktür. tatil tatilleri ile ilgili e-postalarından

Gelecek yıla başarılı bir başlangıç ​​için zemin hazırlayacak stratejilere yatırım yapmak için bu “kesinti zamanını” kullanmanın bazı yollarını paylaşmak istiyorum.

Geleceği önceliklendirme

] Öncelikle, hiçbir şekilde şu anki bağlantı kurma stratejinizi bırakmanız gerektiğini söylemiyorum – geri bağlantılar Mart'ta olduğu gibi Aralık ayında da aynı değerde. Ancak, web sitesi sahiplerinin (sizinle bağlantı kuran kişilerin) tatillerde genellikle daha az yanıt verdiğini ve zamanınızın sitenizi gelecekteki bağlantılar için hazırlayacak etkinliklere harcanmasının daha iyi olacağını bilmelisiniz.

Bu yılki ROI'nin son bitini sıkmak için umutsuz bir çaba sarf ederek yoldan temettü ödeyecek uzun vadeli girişimlere yatırım yapmanızı öneriyorum. Bu girişimler şunları içerir:

 • Rekabetçi analiz ve inceleme
 • İçerik planlama ve oluşturma
 • Ve teknik ve sayfa içi SEO sorunlarını denetleme

Uzun vadede etkili olacak faaliyetlere öncelik vererek yıl sonu SEO çabalarınızı optimize edin. Web sitenizin geleceği:

Rekabetçi analiz ve inceleme

Yıl sona erdiği için, rakipleri kontrol etmek ve arama açısından neler yaptıklarını incelemek için iyi bir zamandır.

Başlamak için iyi bir yer, rakiplerinin içeriğiyle, hangi sayfaların organik ziyaretçi kazanmalarına yardımcı olduğunu analiz etmek. Ahrefs ve SEMrush gibi araçlar, rakip sitelerdeki en iyi sayfaların bir listesini derlemeyi kolaylaştırır. Kendi sitenizde benzer sayfalar oluşturmanın uygun olup olmadığını belirlemek için bu sayfaları inceleyin. İncelemeniz sırasında, şunları göz önünde bulundurun:

 • Bu konu izleyicilerimle alakalı mı?
 • Bu konuyu kapsayan mevcut bir sayfam var mı?
 • Bu terim için ne tür bir trafik sıralaması gelirdi (en üst, orta (alt)?
 • Rekabet edecek bir sayfa oluşturmak için yatırım yapacak kaynak ve zamana sahip miyim?

Bu soruları sadece rakiplerinizi kopyalamak yerine sormak önemlidir – en iyi rakip sayfaların tümü sizin için anlamlı olmaz site, izleyici ve hedefler.

Bu araçları, rakiplerinizin anahtar kelime hareketlerini geçen yıl boyunca izlemek için de kullanabilirsiniz. Bu verileri kendi sitenizin performansıyla karşılaştırmak, rekabetin üstesinden gelebileceğiniz alanları belirlemenize yardımcı olabilir.

SEO sadece yeni anahtar kelime sıralaması ve organik trafik kaynakları kazanmakla ilgili değil. Arama sonuçları her zaman değişiyor ve sıralamalarınızı savunmazsanız, puanları kaybedeceksiniz. Rakip anahtar kelime büyümesine göz kulak olmak, potansiyel tehditleri kaybolmadan önce tespit etmenize yardımcı olur. Yarışmacıların kaydığınız alanlarda kazanç elde ettiğini görüyorsanız, şunları göz önünde bulundurun:

 • Mevcut sayfanızı taze içerik ve daha fazla derinlikle güncelleme
 • Sayfa faktörlerini en iyi duruma getirme
 • İç bağlantı fırsatlarını gözden geçirme
 • Dış bağlantılar için el ile tanıtım

Yeni fırsatları ortaya çıkarmak ya da potansiyel sorunları tespit etmek olsun, rakip stratejilerini incelemek değerli bilgiler sağlayacaktır ve yılın sonu bu analizi yapmak için ideal bir zamandır.

İçerik planlama ve oluşturma

Rakip analizi ile birlikte içerik stratejileri, yılın sonu itibariyle kendi içerik girişimlerinizi gözden geçirme fırsatı sunar.

Yeni bir yılın başlangıcı her zaman telaşlıdır ve diğer her şeyle birlikte editör takviminizin gerisinde kalması çok kolaydır. Bunun yerine, editoryal takviminizi planlamaya başlamak ve gelecek yılın programına devam etmek için yıl sonundaki yavaş (zaman) zamandan yararlanmanızı öneririm.

Elbette, tatiller birçok işletme için kritik bir satış zamanıdır ve mevsimsel içerik oluşturmak sizin için öncelikli olabilir. Ancak, bu tür bir içeriğin tatillerde görünür olmasını istiyorsanız, bu işlerin çoğunun tatil sezonu gelmeden çok önce yapılması gerekiyor.

Bunun yerine, rakip analizinizden yararlanarak geleceğe öncelik verebilirsiniz. önce en etkili görevleri tamamlamak için mevcut pazarlama sayfalarını yenilemek ve güncellemek, içeriği yeni biçimlere yeniden düzenlemek ve yeni sayfalar oluşturmak gibi içerik pazarlama faaliyetleri. Yeni yılın başlangıcından önce her şeyi ortaya çıkarmak ve son tarihler oluşturmak, önemli girişimlerin kaçınılmaz olarak çatlaklardan kaymasını önler.

Ayrıca, bu zamanı, içerik oluşturmak ve önümüzdeki aylarda düzenli bir şekilde yayınlamak için bir içerik sırası oluşturmak için harcayabilirsiniz. . Bir içerik yaratıcısı olarak, size son başvuru tarihlerine ulaşmak için mücadele etmekten ziyade programın öncesinde çalışmanın ne kadar etkili olduğunu söyleyebilirim.

4. Çeyrek'te vaktiniz ve kaynaklarınız varsa, bu kaynakları içerik planlama ve yaratmaya ayırma

Teknik ve onpage SEO konularını denetleme

Son olarak, web sitenizin teknik ve onpage SEO'sunu denetlemek için yılın sonunda biraz zaman ayırın.

Ne yazık ki, teknik iyileştirmeler ve düzeltmeler genellikle ilk olarak ilk öğelerdir. bant genişliği daraldığında, brülöre alın. Bu yüzden, geç bir bağlantı kurmayı zorlaştırmayı veya nihayetinde bıraktığınız teknik düzeltmeleri yapmak için uğraşmayı düşünüyorsanız, zamanla sürünen bazı genel sorunları düzeltmek için zaman ayırmanızı öneririm.

dahil:

 • Kırık görüntüler ve bağlantılar
 • Yönlendirme zincirleri
 • 404 ve diğer durum hataları
 • Yinelenen içerik
 • Eksik metin
 • Vb. Sitenizin arama performansını

  Bu sorunların çoğu, Screaming Frog gibi bir araçla, sitewide denetimiyle ortaya çıkacak, ancak SEO zamanını sayfa düzeyinde incelemek için de bu süreyi kullanmanız gerekir.

  , SERP'lerde yeni rakip sayfalarını engellemek için üst sayfalarınıza yapabileceğiniz küçük ölçekli sayfa optimizasyonları vardır. Bu optimizasyonlar şunları içerir:

  • Sayfa hızı ve mobil kullanım kolaylığı iyileştirmeleri
  • Multimedya içerik için transkripsiyonlar
  • Anahtar kelime odaklama ve üstbilgi optimizasyonları
  • Şema işaretlemesi ve SERP özellikleri için optimize edilmiş formatlar (snippet'ler, bilgi kutusu, video sonuçları, vb.)

  Bu optimizasyonlar, yeni yılın güncellemelerine ve içeriğine yeniledikleriyle mükemmel bir şekilde örtüşebilir ve genellikle arama sonuçlarında bir veya iki konum arasındaki fark olabilir.

  Sonuç

  yılın sonu, özellikle bağlantıların kazanılması için yavaş bir zaman olabilir, tatiller ve tatiller, insanların ofislerinden uzakta oldukları anlamına gelir. Ancak, yılı güçlü bir şekilde bitirmek ve sitenizi gelecekteki başarısı için ayarlamak için üzerinde çalışabileceğiniz birçok SEO görevi var.

  İncelemek için bu aktiviteleri içerenler:

  • Rekabet analizi ve inceleme
  • İçerik planlama ve (19659010) Teknik ve sayfa içi SEO konularını denetlemek

  Başka bir ofisten cevap almak yerine, web sitenizi ve markanızı gelecek yıl akla gelen yere vuracak şekilde hazırlamak için yılın bu zamanından yararlanın.


  Bu makalede ifade edilen, misafir yazar olan ve mutlaka Arama Motoru Arazi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


  Yazar Hakkında

  Andrew Dennis, Page One Power'da İçerik Pazarlama Uzmanıdır. Buradaki Arama Motoru Arazisindeki yazısı ile birlikte Andrew, SEO ve Page One Power blog için link oluşturma hakkında da yazılar yazıyor. SEO hakkında okumadığı veya yazmadığı zamanlarda, en sevdiği profesyonel takımlara tezahürat ettiğini ve Idaho Üniversitesi'nden mezun oldu. !