SEO

SMX Fazla Mesai: Google cezaları ve bunların web siteleri üzerindeki etkileri hakkındaki sorularınız cevaplandı

Uluslararası bir konferans konuşmacısı olmak büyük bir avantaja sahip: biri SEO'yu düşünen birçok SEO uzmanıyla tartışıyor. Çok sayıda konuşma sırasında SMX Londra’da yaşadım, bazı konular ve sorular daha sık ortaya çıkıyor. Birçok kişi, bağlantı kurma konusundaki sorunlara ilgi duyuyor ve Google cezalarını daha iyi anlamak istiyor. SMX Londra’daki Google Cezaları sunumu sırasında ve sonrasında, Google Arama’da yedi, teknik SEO danışmanı olarak çalışmakta olan yedi yıl ve 19759002] geri dönüşler, cezalar ve itiraz etme aracı

] Google’ın disavow aracını, cezaları ele almanın yanı sıra herhangi bir şey için kullandığını düşünüyor musunuz?

Web siteniz geçmişte bağlantılar oluşturuyorsa veya çok az sayıda kaliteli bağlantı alıyorsa, web sitenizi kesinlikle öncelikli amaç için kullanmamaya yarar ve bu web sitesini ayırmaya değer. backlink risklerinden dolayı. Tercih edilen ancak daha fazla zaman alan ve her zaman uygulanabilir bir yöntem olmayan geri bağlantıların kaldırılması veya takip edilmemesi nedeniyle, şu anda arama motorlarıyla geri bağlantı risklerini azaltmak için tek yöntemdir. Google, almaya devam etmelerine izin vermeyecek veriler için alternatif kullanımlar üzerinde kapalı bir kapak tutar. Resmi bir onay olmasa da, eğer bir mühendis sürekli tekrarlanan kalıpların% 0.1'ine odaklanacaksa, bu muazzam, tutarlı veri miktarıyla algoritma eğitimi ve makine öğrenimi açısından neler yapılabileceğini düşünmek çok fazla hayal gücü gerektirmez. küresel olarak reddedildi. Elbette bu sadece bir düşünce deneyi, çünkü Google böyle bir girişimi hiçbir zaman onaylamadı.

Optimum PBN oranı nedir?

Özel blog ağları olduğunu farz edersek, bağlantı kurma amaçları için en uygun orandan bahsetmiyoruz sıfırdır. PBN, bir Google Web Yöneticisi Yönergesi ihlalidir ve – en önemlisi – kolayca algılanabilir, bu nedenle onları kullanmaları istenmeyen Google dikkatini artırır ve sonuçta sitelerin sıralamasını düşürmenin bir cezasını tetikler.

Evet, disavow dosyasının backlink cezalarını ele almak ve backlink ile ilişkili risk seviyelerini azaltmak için etkili bir araç olduğuna hiç şüphe yok.

Neyse ki, herhangi bir web sitesi kurtarmanın ötesine geçebilir mi?

iyileşti. Bazen, özellikle de istenmeyen yazılımlar geçmişte çok fazla kullanıldığında, çok çaba harcayabilir. Ancak kurtarılamayan web siteleri yok.

Google, algoritma cezalarını ne zaman verdiklerini neden söylemiyor?

Google’ın, algoritmaların cezaları ne zaman etkilediğini vurgulamamasının nedeni, bir sitenin cezalandırılmasının nasıl bir şey olduğunu vurgulamıyor algoritmik cezalar değildir. Yalnızca sık sık güncellenen ve arama görünürlüğünde değişikliklere neden olabilecek algoritmalardır. Lütfen bu ikisi arasındaki farklar hakkında daha fazla bilgi için algoritmalara karşı manuel cezaları okuyun.

Sitemin hiç saldırıya uğramadığından emin olmama rağmen, İçerik Enjeksiyonu Güvenlik Sorunlarının bir nedeni olabilir mi?

Google Web Yöneticisi Yardım Forumları’nı yönetirken ve Google Arama’da çalışırken, pek çok yanlış pozitif güvenlik uyarısı görmedim. Bir içerik enjeksiyonu uyarısı ile karşı karşıya kalırsanız, sorunu başlangıçta doğrulayamasanız bile ne olduğunu doğrulamak için doğru olduğunu varsayalım. Hala şüpheniz varsa, günlük olarak benzer vakalarla ilgilenen profesyonellerin yardımını aramanızı öneririm.

El ile yapılan işlem indeks içinde mi yoksa dışında mı? Yoksa bir dizi sıralamaya göre sıralama düşüşü vakaları var mı?

Manuel eylemler bundan daha farklı. Yalnızca İnternet’e değer katmayan sitelerin en kötüsü arama sonuçlarından kaldırılır. Ve bunlar bile yeniden değerlendirme için başarıyla başvurabilirler. Manuel eylemler (yani manuel cezalar) tüm web sitesine veya bir alt alan adı gibi yalnızca bir bölüme uygulanabilir. Veya daha fazla granül. İhlalin türüne ve dönüşümün ciddiyetine bağlı olarak, bu etki SERP gayrimenkul kaybından dramatik sıralama kaybına kadar değişebilir. Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için, lütfen Cezalar Kapsamlı Kılavuzunu okuyun.

Ceza neye benziyor? Nasıl uygulanır? Örneğin: kara liste veya sayfanın ilk 10 sonuçta gösterilmemesi bir kural mıdır?

Google’da el ile spam’e yol açan belirli bir işlem eylem yakından korunan bir sırdır. Çoklu koruma önlemlerinin uygulandığı manuel bir süreç olsa da doğru olan şey

GSC’de bir bildirimde bulunmadan manuel bir ceza alabilir misiniz?

Google’da manuel bir spam eylemi veya ceza bildirimi yoksa Arama Konsolu, o zaman bir cezadan nasıl kurtarılacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok.

Google Arama Konsolu, mevcut manuel spam işlemleriyle ilgili şeffaflık sağlıyor.

Sitelerimden biri ceza alırsa,

Hayır, Google Web Yöneticisi Yönergelerini de ihlal etmedikleri sürece hayır, yok.

El ile bir ceza almadığınızda, yakın zamanda bağlantıları reddetme etkisi gördünüz mü?

Kesinlikle. Web yöneticisi nihayet bağlantı riskleri hakkında endişelenmek yerine iyi geceler boyunca dinlenebildi.

Rastgele içerik uyarıları ile nasıl başa çıkılacağı rastgele görünüyor ve gerçekten saldırıya uğramış değil mi?

neredeyse her zaman doğru. Bununla birlikte, görünümlerinin nedenini izlemek zor olabilir. Web sitesini taramak, siteyi temizlemeye yönelik önemli bir adımdır. Kuşkusuz, bir profesyonelden yardım isteyin.

Manuel bir ceza için bağlantı profilinizi değerlendirmek için kalite puanlayıcılarını neler tetikleyebilir?

Google Kalite Puanlayıcıları, evlerinden uzaktan çalışan ve önerilen değişiklikleri test etmeye yardımcı olan geçici çalışanlardır. Google algoritmaları. Web sitelerini veya backlink profillerini webspam amaçları için değerlendirmezler. Manuel spam işlemleri uygulamazlar. Ve, Google Arama’nın içsel çalışmalarına ilişkin hiçbir kavrayışa mahsus değildirler.

Aylık denetimimizi yaparken, küçümseyen aracı spam gibi görünen her bağlantıda kullanmamalı mıyız?

Aylık denetimler çok sık görülüyor en rekabetçi nişler için. Web sitesinin temsili bir bölümünü taramak da dahil olmak üzere denetimler yılda bir veya iki kez yapılmalıdır. Backlink incelemelerinin sıklığı risk seviyelerine bağlıdır. Önceden zorlu backlink profilleri, üç ayda bir gözden geçirme gerektirebilir. Çoğu web sitesi altı ila on iki ayda bir yapılan incelemelerle iyi bir şekilde sunulmaktadır. Her durumda, yeni tanımlanmış spam linklerin etki alanı düzeyinde kaldırılması gerekir.

Sitenize bağlı bağlantılar, yetki ekler / azaltır mı? Manuel bir eyleme neden olabilirler mi

Evet, web sitenize bağlı ortak bağlantılar genellikle bir geri bağlantı yükümlülüğüdür ve manuel bir cezanın başlıca nedeni olabilir. Riski önlemek için, sitenize bağlı ortak linklerin herhangi bir otoriteyi geçmediğinden emin olun. Şüphe durumunda, mevcut kurulumunuzu değerlendirmek için bir profesyonelden ikinci bir görüş alın.

Manuel bir cezayı önlemek için disavow dosyasını da kullanmalı mıyım? Binlerce bağlantıyı inceleme çabası çok büyük ama sonuç belli değil.

Bu, her site için ayrı ayrı risk seviyelerine bağlı. Daha önce bağlantı kurma olan renkli bir geçmişe sahip olan siteler, kasıtlı çabalarını kestikten sonra bile, istenmeyen bağlantılara neden olabilir. Büyük olasılıkla, cevap 'evet', ancak çok büyük, kaynak yoğun bir çaba olması gerekmiyor. Bunun yerine, periyodik gözden geçirmeler ve güncellemeler backlink risklerini azaltmak için yeterli olmaya meyillidir.

Eğer bir rakip mülküm için spam linkler satın alır ve sonra beni rapor ederse, Google’ın ceza almamam gerektiğini bilme yolu var mı?

Buna olumsuz SEO denir ve Google söz konusu linklerin içeriğini anlayabilir veya anlayamayabilir. Bu tam olarak disavow aracının kullanabileceği durumlardan biri ve web yöneticisine kendi backlink profilini kontrol etmeleri için yetki veriyor.

Disavow algoritmik değerlendirme için mi yoksa sadece el kitabında mı kullanılıyor?

yüklenen disavow dosyaları, arama motorlarının otorite bakış açısından hangi linkleri görmezden geldiklerini anlamalarına yardımcı olur. Google gibi arama motorları daha sonra bunu bir web sitesi için arama görünürlüğünü belirlerken algoritmik hesaplamalarında kullanmayı seçebilir. Öte yandan, bir web sitesi cezalandırılırsa, reddetme aracı, cezadan kurtarmak için kullanılan araçlardan biri olabilir.

Çok kısa içerikli veya yinelenen içerikli sayfalar nedeniyle bir web sitesi cezalandırılabilir mı?

Evet mümkün. Kendinize sorun, sayfa yeterince değer veya orijinal ve ilgi çekici içerik katıyor mu? Okumayı öneririm Eşsiz satış teklifi: Bu konuda daha fazla şey için SEO başarısı için anahtar bir unsurdur.

Bir tiksinti istemek, kalite ekibinden manuel bir inceleme yapmasına neden oluyor mu yoksa otomatik mi?

Aslında bir disavow dosyası gönderiyor mu? , biriyle bağlantı kurmak istediğiniz belirli bağlantılara sahip alanları vurgulayan bir TXT belgesi ve web sitesi sahibi için bir araçtır. Yüklenen disavow dosyası otomatik olarak işlenir ve bu süreçte Google’ın yanında insan etkileşimi yoktur. Öte yandan yeniden değerlendirme talebi, sunulan gerekçenin de dahil olduğu durumun Google Arama ekibinin bir üyesi tarafından gözden geçirildiği bir kılavuzdur. Öyleyse hayır, reddetme dosyası göndermek manuel inceleme yapılmasına neden olmaz.

Algoritmalar, tarama, dizin oluşturma ve Google Arama Konsolu

Google, bağlantılar üzerinden trafiğe ağırlık veriyor mu? Bağlantılar yoluyla trafiğin, sıralamada önemli olan şey olduğunu destekleyen verileriniz var mı?

Hayır, Google, trafiği sıralama işareti olarak üretebilecek bir bağlantı olarak düşünmüyor.

site konsolu ile “site:” araması arasında dizine eklenen sayfaların sayısı?

Site: çoğunlukla SEO’lar tarafından kullanılan ve normal kullanıcılar tarafından neredeyse hiç kullanılmayan site sonuçları, iş hacminin kabaca bir tahminini döndürme eğilimindedir. sayfaların taranması, dizine eklenmesi ve potansiyel olarak sıralanması. Google Arama Konsolunda gösterilen kapsama verileri SEO amaçları için daha doğru ve kullanışlıdır. Web sitenizi etki alanı özelliği olarak Google Arama Konsolu'na en kapsamlı verilere eklediğinizden emin olun.

Google Arama Konsolu'ndaki Güvenlik Sorunları ile ilgili bildirimi ayarlamanın bir yolu var mı?

Google Arama Konsolu’nda, Google’ın ilgili kullanıcı için otomatik olarak yaptığı gibi sorunlar. Google Arama Konsolu'ndaki manuel eyleme genel bakışta alınan bildirimlerin yanı sıra, Google, Google Arama Konsolu'ndaki web sitesi sahipleriyle ilişkili e-posta adresine ek bir e-posta göndererek tespit edilen sorunu da vurguluyor.

Bir sayfayı derecelendirmek için hangi metriği kullanıyorsunuz? yavaş / ortalama / hızlı (hız / işlem süresi /…?) Ve bu metriğin sıralamak için de kullanıldığını düşünüyor musunuz?

Site performansının büyük bir sıralama faktörü olduğunu ve bunun – diğer tüm faktörlerin ne olduğunu varsaymak kesinlikle güvenli midir? web siteleri arasında benzer – daha hızlı web sitesi her zaman önemli bir avantaja sahiptir. Google, web sitenizin performansını nasıl artıracağınızla ilgili pek çok hızlı çalışma ve blog yazısı yayınladı. Web sitenizin performansını test ederken, mobil kullanıcılar için 3G bağlantılarını test edin veya Google Lighthouse'u deneyin (Chromium / Google Chrome'da yerleşik olarak deneyin.)

Arama konsolunda düzenli olarak izlemenizi önerdiğimiz önemli şeyler nelerdir?

Rakipleri nasıl takip edeceğimizi merak ediyor muyuz?

Rakiplerin izlenmesi hem sıkıcı hem de çoğu zaman değerli küçük içgörüler sunuyor. Örneğin, rakiplerle bağlantı kurma etkinliklerine bir göz atalım. Google Web Yöneticisi Yönergelerinin bükülüp kırıldığını gösterebilir veya önermeyebilir. Ancak rakipler hakkında herhangi bir içgörü sağlamamaktadır ve bu nedenle bir SEO bakış açısına göre temelden anlamsızdır.

Daha küçük ülkelerde casino anahtar kelimelerine bakan Arama Kalitesi ekibi yok gibi görünüyor. Sadece İngilizce SERP'yi umursuyorlar mı?

Google Arama’da geçirdiğim süre zarfında ekibin dil yetenekleri şaşırtıcıydı. İngilizcenin ortak dil olmasına rağmen, herkes diğerlerinden daha az yaygın olan bazı diller de dahil olmak üzere birçok dili konuşabiliyor . Swahili'de akıcı olan diğer dillerin yanı sıra bana yakın oturan bir meslektaşım da vardı. Bazı dillerde daha şüpheli sayfalar döndüren ve daha küçük dillerin de daha az miktarda endekslenebilir, kaliteli içerikten oluşma eğiliminde olmasından kaynaklanabilecek bir algı vardır.

SERP snippet CTR, Google veya değil?

Evet, bu birkaç kullanıcı sinyalinden biridir ve bu nedenle sıralamalar için büyük önem taşır. Ancak, olası sıralama sinyalleri nedeniyle sadece snippet'lerinizi TO’yu optimize etmeye odaklanmayın, bunun yerine mevcut SERP gösterimlerinizden kullanıcıları web sitenize daha fazla ve daha iyi bir şekilde dönüştürmeye odaklanın.

Google, farklı alanları bir araya getirir mi Aynı sahip kayıtlı mı?

Google’ın birçok veriye sahip olduğu ve farklı etki alanlarının aynı sahibine ait olup olmadığını genellikle kolayca görebiliyor. Ancak, birden çok alana sahip olmak bir sıralama faktörü değildir, olumsuz bir sinyal değildir.

Başka bir siteden bir inceleme kopyalayabilir, şirketin sitesine yerleştirebilir ve şema ile işaretleyebilir miyiz?

hiçbir amaca hizmet etmiyor. Zaten varolan içeriği değer katmadan yeniden yayınlamak temelde kazıma yapar ve sitelerin içerik sinyallerini olumsuz yönde etkileyebilir.

Algoritma güncellemeleri ceza vermiyorsa, ancak yanlış bir dönüş alıyorsa, Google haritayı etkilenen siteler için neden paylaşmıyor?

Algoritmaların başarısız olduğunu varsaymak yanlış bir fikirdir, bu nedenle bir site daha sonra hak ettiğinden daha düşük bir sıraya sahiptir, bu nedenle Google bunu bir şekilde site sahibine telafi etmek zorundadır. Google, Google Arama kullanıcılarını önemser ve kullanıcılar davranışlarından algoritmik güncellemelerden memnun olduklarını belirttikleri sürece Google da öyledir.

Geçiş yaparken ne gibi düşüncelere (tehlikeli olmayan bağlantılar dışında) bakmamız gerekir başka bir web sitesi var mı? (örneğin, iki işletmeyi birleştirmek )

Temel olarak sitelerin aynı konuda olması mantıklı geliyor. Bir web sitesini diğerine entegre ederken, 301 yönlendirmenin doğru ve kalıcı olması önemlidir. Zaman zaman, eski içerik gibi eski konuların taşınmamasını sağlamak mantıklı olabilir. Artık sayfaların engellenmesi için içeriğin taşınması için doğru iç bağlantıların sağlanması da önemlidir. Son olarak, iki farklı siteyi bir siteye entegre etmenin, arama motorlarının ne yaptığınızı anlaması biraz zaman alabileceği için sıralamalarınızı “sıfırlayabilir”. Hareket etmeye başlamadan önce teknik bir SEO uzmanından yardım alın, çünkü web sitenizi geri tutan eski sinyallerden kurtulmak için genellikle büyük fırsatlar vardır.

AMP sayfalarıyla ilgili düşünceleriniz ve bir siteyi sıralamak için ne kullanıyorsunuz?

AMP, site hızı performansının genellikle bir sorun olduğu bazı demografik, niş ve / veya bölgelerde kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçlayan bir site hızı deneyidir. AMP, Google tarafından tercih edildiğinden, ancak bir sıralama aracı değildir. Web sitesi sahibi, AMP ile kısmen kaybedilen içerik ve sunucu günlükleri üzerinde tam kontrol sağlarken, eşit derecede hızlı veya daha hızlı deneyimler sunan alternatif teknolojiler vardır. AMP'nin bir diğer tehlikesi de, dev ve yönetim ekipleri içinde web sitesi geliştirmenin odağının, hızlı site hızı deneyimleri için optimizasyondan AMP için geçerliliğine doğru kayması ve her zaman içerik veya deneyim için her zaman en iyi kararların alınmasına neden olmamasıdır. Web sitesinin Bununla birlikte, AMP'ye gitmek, bir kurumdaki herkesin site performansı bütçelemeye göre ayarlanması için araçsal bir araç olabilir. Özetlemek gerekirse, AMP ilginç bir hız denemesi olsa ve bir web sitesi SEO'su için doğası gereği kötü olmasa da, kesinlikle sınırlamaları vardır ve büyük ölçüde web sitesine, hedef kitlesine, iç organizasyon yapısına ve mevcut altyapıya bağlıdır. [19659005] GSC’yi analitiklere bağlamak: sitenize SEO’dan zarar verebilir mi?

Hayır, olamaz.

Yeni SC’de taşınımını görmek istediğiniz en iyi 3 özellik hangileri?

1. Etki alanı özellik düzeyinde URL Parametreleri ve Yapısal Verilere genel bakış.

2. DNSbot’un yeni Google Arama Konsolu’na geri döneceğini görmeyi çok isterim, çünkü şu anda Googlebot’un bir web sitesine erişimle ilgili DNS sorunlarıyla karşılaşıp karşılaşmadığını görebileceğimiz başka bir yer yok.

3. UX. Eski arayüz tasarımda sade ve basit olmasına ve yeni arayüzün çok daha fazla veriye sahip olmasına rağmen, eski Arama Konsoluna kıyasla yeni Google Arama Konsolunda gerçekten eksik olan, iyi bir kullanıcı deneyimidir. Size birkaç örnek vermek gerekirse:

  • Yeni kullanıcı arayüzü, eski kullanıcı arayüzüne kıyasla çok yavaş.
  • Yeni bir sekmede herhangi bir sonuç açmak için 'e sağ tıklayamam (örneğin, URL Denetimi) Aracı).
  • Birden fazla mülk açmak zahmetlidir çünkü yeni Google Arama Konsolunda eklenen tüm mülklerin bir genel bakış sayfası yoktur.
  • Önceki seçilmiş raporlara gitmek için geri düğmelerini kullanmam gerekiyor ya da bölümün ana sayfasına girip her şeyi sıfırdan seçmem gerekiyor.
  • Formları her zaman sakladığından dolayı herhangi bir örnek sete uygulandığında filtreleri görmek zor.

Eski Arama Konsolu eski moda olabilirdi, ama en azından temel navigasyonda kullanıcı dostu bir yöntemdi. tasarım

Googlebot’a siteyi hızlandırmak mantıklı geliyor mu? Örneğin, siteyi tamamen önbelleğe aldığınız için, kullanıcılar için kişiselleştirme nedeniyle bunu yapamayız.

Web sitenizin kişiselleştirme olmadan, botlar ve kullanıcılar için her zaman varsayılan bir sürümü vardır. Bu daha sonra agresif bir şekilde önbelleğe alabileceğiniz versiyondur. Dizine eklenebilen içeriğin herhangi bir kişiselleştirilmesi, deneyimlerini geliştirmenize izin veren kullanıcılar için varsayılan sürümün bir geliştirmesidir, ancak siteniz asla buna bağlı olmamalıdır.

Google neden rel = canonical'i dikkate almıyor?

Neden? kanonlar göz ardı edilebilir, web sitenizin kendinden referanslı olmayan kanonikleri noindex ile karıştırmak, kanoniklerle değil, diğer varyasyonlarla bağlantı kurmak veya yanlış kanonikleri sayfalara bağlamak gibi (örneğin kanonikleştirme, sayfalandırılmış gibi) Googlebot'la çakışan teknik SEO sinyallerini paylaşması nedeniyle olabilir. sayfaların ilk sayfasına veya göreceli yolları kullanarak) veya kanonikleriniz Site Haritası URL’lerinizle eşleşmiyor vb. Google’ın kanoniklerinizi görmezden gelmesinin birçok nedeni vardır ve teknik bir SEO denetiminin size nedenini söylemesi gerekir.

algoritmik aşağı. Tavsiye için Google’daki kişilerle iletişim kurabilir miyim?

Hayır. Konferanslarda, John Mueller gibi bir uzmana yaklaşmak mümkün olabilir, ancak harekete geçirilebilecek, yerinde bir cevap verme olasılığı yoktur. Google, web yöneticileri için bireysel destek sağlamaz. Ara sıra sohbete katılabilecek Google çalışanları tarafından izlenen bir iletişim kanalı olan Google Web Yöneticisi Yardım Forumları vardır. Alternatif olarak sorunuzu Google Web Yöneticisi Video oturumlarından birinde sorabilirsiniz. Bunlar, isterseniz Google’a ulaşmak için kullanılabilecek en iyi seçeneklerdir. Bununla birlikte, sorun büyük olasılıkla Google'ın tarafında değil, sizin tarafınızdadır ve en iyi alternatif, web sitenizin analizinde size yardımcı olmak üzere üçüncü taraf, yetenekli bir SEO uzmanının tavsiyesine başvurmaktır.

Tipik bir neden ne olurdu taranmadığı ve taranmadığı keşfedilmediğinde dizine eklenmemiş (eğer robots.txt, statuscode, noindex, yönlendirme, kanonik ile ilgili değilse)?

Açılış sayfalarının taranmamasının veya taranmasının ancak dizine eklenmemesinin nedeni her zaman çakışmanın sonucudur SEO sinyalleri. Bu, doğadaki kanuna dayalı veya kalite gibi içerik sinyalleri gibi teknik olabilir. Genellikle bu sorunların nedeni derinlemesine bir SEO denetimi ile tanımlanabilir.

Google, “eğitici” ise neden daha büyük algo güncellemeleriyle ilgili daha fazla bilgi paylaşmıyor?

Google çok fazla eğitim kaynağı paylaşıyor? onların birçok kanalıyla. Ancak, çoğu web sitesi sahibinin algoritmik güncellemelerin daha ince detaylarıyla ilgilenmediğini akılda tutmak önemlidir. Bir SEO endüstrisi açısından bakıldığında, istenen bir şey gibi görünebilir, ancak Google, spam göndericilerinin algoritmalarını daha fazla tersine çevirmeye ve spam göndermeye çalışmasından endişe etmemiş olsalar da, birden fazla algoritmik bültenin ve güncellemenin ışığında gerçekleştirilemez.

Daha fazla sorunuz var mı?

Belirli bir SEO sorusunun cevabını bulamadıysanız, burada aradığınız veya belki de Google Arama ve SEO hakkında konuşmak istiyorsanız, beni yakında bulabilirsiniz. New York'taki SMX East, kalbime yakın birkaç SEO konusundan bahsedeceğim ve SEO soruları, mitleri ve yanlış anlamaları ele alacağım. 2019 Kasım'ında New York'ta görüşmek üzere!


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın görüşlerini oluşturuyor ve mutlaka Arama Motoru Arazisi değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


Yazar Hakkında

Fili tanınmış bir teknik SEO uzmanı, eski Google mühendisi ve Google Arama Kalitesi ekibinde kıdemli bir teknik liderdi. SearchBrothers’ta SEO denetimleri, SEO atölyeleri ve SEO cezaları ile web sitelerini başarılı bir şekilde kurtarıyor. Fili ayrıca SMX'te ve diğer çevrimiçi pazarlama etkinliklerinde sıkça konuşmacıdır.