SEO

Sosyal Medya Optimizasyonunu Tanımlama

Sosyal medya optimizasyonu, web sitesini ziyaret eden ziyaretçiler için bir süreç veya yöntem kümesi anlamına gelir. Bir pazarlamacının şirketi veya ürünlerini ve hizmetlerini sosyal medya aracılığıyla teşvik ettiği ve yayınladığı bir süreçtir. Bir iş adamı, şirketin marka imajını web ziyaretçileri arasında oluşturmak için bu promosyon türünü kullanmayı amaçlamaktadır. Bir pazarlamacı, şirket hakkında Internet üzerinden bir kelime yayabilir.

SMO yöntemleri, Facebook, Twitter gibi sosyal ağ siteleri ve çok daha fazlası kullanılarak gerçekleştirilebilir. Şirketinizin izlenimini izlemek için blogları da kullanabilirsiniz. Kendi bloglarınızı oluşturabilir ve işletme ya da kuruluşla ilgili yorumu yazabilirsiniz. Bir pazarlamacı kuruluşun web sitesinin bağlantısını da yayınlayabilir. Bu, kuruluşunuzu kapsamlı ve benzersiz bir şekilde tanıtıyor. Bir kişi aynı zamanda şirketin ürününü gösteren görüntüleri ve video dosyalarını da içerebilir. Bir pazarlamacı, şirketi tanıtmak için RSS yayınlarını, sosyal haberleri, kullanıcı derecelendirmesini, oylama araçlarını, paylaşım düğmelerini ve diğer bu tür yöntemleri kullanabilir. Şirket, çevrimiçi forumlarda varlığını hissettirebilir. Çalıştığınız sektörle ilgili herhangi bir konuda yorumunuzu yayınlayabilirsiniz.

Bir işletme sahibi, aynı zamanda kuruluşun web sitesini tanıtmak için viral pazarlamayı da kullanabilir. Viral pazarlamada, sosyal ağ sitelerine video ve ses dosyaları ekleyebilirsiniz. Bu videoları veya animasyonlu dosyaları sosyal medyaya ekleyip diğer web ziyaretçileriyle paylaşarak paylaşabilirsiniz. Bu videolar veya ses dosyaları bir web ziyaretçisini şirketin web sitesine yönlendirmelidir. Ürünlerinizle ilgili bilgileri paylaşmanın yanı sıra videolarda kullanılabilirliklerini gösterme fırsatına sahip olursunuz. Başka bir yöntem, yoklama araçlarını organize edebilir. Şirket web sitesine bir soru gönderebilir ve web ziyaretçilerini oy kullanmaya motive edebilirsiniz. Bu, potansiyel müşterilerin ürün hakkında görüşlerini toplamanıza ve analiz etmenize yardımcı olur.

SMO hizmetlerinin yukarıda belirtilen tüm yöntemleri ve stratejileriyle, bir pazarlamacı kuruluş için tanıtım kazanabilir. Organizasyon hakkında internet üzerinden olumlu bir söz dağıtabilirsiniz.