SEO

Tatil sezonunda sınırlı YouTube reklam öğesinden en iyi şekilde yararlanın

Kara Cuma birkaç gün içinde burada olacak ve YouTube reklamlarıyla ilgili farkındalık oluşturmak için ek bütçe kullanmaya başladınız. Sorun şu ki, yeni tatil için zamanında yaratıcılık yaratmak için yeterli zamanınız yok. İdeal değil, ama dünyanın sonu değil. Sınırlı bir reklam öğesiyle sıkıştıysanız veya geçen yıl izlediğiniz videoları kullanmanız gerekiyorsa, atmadan önce portakalları biraz daha sıkmak için birkaç yol göstereceğim. Haydi girelim.

Reklam öğeniz sınırlı olsa bile, farklı hedefleri test edin

Mevsimlik ürünlere sahip çok sayıda e-ticaret müşterim oldu, bu yüzden denemeyi sevdiğim bir taktik site arama özelliğini kullanıyor. Google Analytics’inizde site araması ayarlandıysa, kullanıcıların sitenizi ziyaret ederken yazdıkları arama sorgularını görebilirsiniz. Bir pazarlamacı olarak, önceki yıl tatil sezonunda nelerin popüler olduğunu görmeyi seviyorum. Buna benzer bir örnek:

Geçen yılın tatil sezonunda, muhtemelen yılın diğer zamanlarında popüler olmayan ya da popüler olmayan lezzetleri görüyoruz. Ve bu sezon en çok aranan ürünlerdi. Bu şirketin bu yıl tekrar satış yapmayı planladığı ürünler ise, bu sezon yeni ürünleri arayan kullanıcıların önüne geçmek için bu site arama sorgularından yola çıkarak özel niyet kitleleri oluşturmayı düşüneceğim. (Evet, bazı site aramalarının çok geniş olduğunu anlıyorum. Öyleyse sadece “nane” yerine “nane şekerli kahve kapsülü” deneyeceğim).

YouTube için özel niyet kitlelerinin geniş kitlelere dayandığını unutmayın. Google.com’da yazmış olduğunuz gerçek arama sorgularıyla ilgili varyasyonları eşleştirin. Özel niyet kitleleri henüz son Google Marketing Live'da uyarıldığımız gibi özel afinite hedef kitleleriyle bir araya gelmediğinden, son bir kez video kampanyalarınızla daha yüksek anahtar kelime niyetine yararlanmayı deneyebilirsiniz.

önceki yılın en çok satan ürünlerinin anahtar kelimelerini kullanarak özel niyet kitleleri oluşturun (yine, bu yıl için de geçerliyse). Dönüşümler sekmenize gidin ve ana tatil sezonunuz boyunca e-ticarete genel bakışınızı inceleyin. Ürün adlarını alın (benimkileri bulanıklaştırmak zorunda kaldı) ve bu ürünlerden ve kullanıcıların bu mevsimde satın almak isteyebilecekleri benzer ürünlerden izleyiciler yaratın.

Alışveriş için TrueView ürün seçiminizi yenileyin

Elbette bayramlarınızı ürünlerinizi tanıtmak istersiniz. Alışveriş için TrueView kampanyaları, YouTube pazarlamacılarının ürünlerini tanıtmak ve potansiyel olarak belirli ürün sayfalarına trafik çekmek için harika bir yoldur. Geçen yıl alışveriş için yaprak dökmeyen TrueView'un nasıl oluşturulacağı üzerine bir makale yazdım ve teori kesinlikle tatil sezonu için geçerli. TrueView Alışveriş için kampanyalarımız için ürünler seçmemiz gereken seçeneklerden biri Merchant Center yayınlarımızdan özel etiketler.

Önceki tatil sezonu verilerini yeni hedefleme seçeneklerini bulmak için nasıl inceleyebileceğimiz gibi, bu verileri güncellemek için kullanabiliriz ürün seçimleri için etiketlerimiz. Ana yayınlarınızı veya ek yayınlarınızı kullanmak isteyip istemediğinize göre, özel etiketlerinizi tatil sezonunda güncel tutmak doğru ürünleri doğru zamanda tanıtmanıza yardımcı olabilir. Kullanılacak yeni bir video reklam öğeniz olmasa bile, en azından TrueView yayın içi reklamlarının yanında görünecek ürünler farklı ve tatil hedeflerinizle alakalı olacaktır.

Harekete geçirme ifadelerinizi test edin

Geçen yıl bu saatte, TrueView yayın içi reklamlarımızda siteye trafik çekmek için hala harekete geçirme ifadeleri kullanıyorduk. O günler gitti ve şimdi harekete geçirme ifadelerini kullanmamız gerekiyor. Bu yıl hangi reklamı kullanmak zorunda olursanız olun, web sitenize daha fazla trafik çekmek ve denemek için farklı harekete geçirme ifadeleri uzantıları test etmeye devam edin.

Video reklam öğeniz aynı olabilir ancak farklı başlıkları ve aramaları test edin daha yüksek TO'lar için işlem mesajları. Görüntüleyen kişi reklamınızı atlasa ve orijinal olarak ziyaret etmeyi amaçladığı video izleme sayfasına devam etse bile, harekete geçirme ifadeleri sayfada görünmeye devam eder. Reklamlarınız aynı olsa bile, YouTube videolarınızdan daha fazla tıklama elde etmek için tatil mesajlarınızı, tekliflerinizi, satışlarınızı vb. Çekici hale getirin.

Son nokta

Her zaman özel olarak konuşan yeni bir reklam sunmaya çalışmanızı öneririm. Hedef kitlenize, tanıtımını yaptığınız ve tatil sezonunda sunduğunuz fırsatlara mümkün olduğunca. Reklam öğenizi mevsim hissine uyacak şekilde hazırladığınızda, rekabetçi bir reklam sezonunda daha yüksek katılım oranları elde etme şansınız artar. Ancak, kullanacağınız yeni bir reklam öğesi yoksa, sahip olabileceğiniz sınırlı reklam öğesi ile performansınızı en üst düzeye çıkarmak için bahsettiğim bu ipuçlarını deneyin.


Bu makalede açıklanan görüşler konuk yazarın fikridir ve Arama Motoru Arazi'ye dahil değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


Yazar Hakkında

Joe Martinez, Clix Marketing Müşteri Stratejisi Direktörüdür. PPC'nin tüm alanlarında uygulamalı olmasına rağmen, gerçek tutkular Ekran, Yeniden Pazarlama ve YouTube'da yatmaktadır. Search Engine Land, Marketing Land ve WordStream'e düzenli olarak katkıda bulunmaktadır. Ayrıca PPC Hero, SEMrush, Unbounce, Leadpages, Optmyzr ve AdStage için yazmıştır. SEMrush, Unbounce, Quora ve Bing Ads web seminerlerine ev sahipliği yaptı. SMX Advanced, SMX West, SMX East, HeroConf, Confluence Konferansı, Digital Olympus ve daha birçok konferansta düzenli olarak konuşuyor. Sonunda, 2017 ve 2018'de PPC Hero tarafından Top 25 Etkili PPC Uzmanı olarak seçildi.