SEO

Tüm Microsoft Reklamcılık arayüzlerinde dünya genelinde bulunan duyarlı arama ağı reklamları

Birkaç ay boyunca açık beta'da duyarlı arama ağı reklamları yayınladıktan sonra, kullanılabilir tüm pazarlardaki reklamverenler artık Microsoft Advertising hesaplarında duyarlı arama ağı reklamları oluşturabilir.

RSA'lar için öneriler. Duyarlı arama ağı reklamları (RSA'lar), şirketin Pazartesi günü açıkladığı web kullanıcı arayüzü, Editör ve Microsoft Reklamcılık API'sı aracılığıyla kullanılabilir. Google Ads'de ayarladığınız RSA'ları da içe aktarabilirsiniz. Aşağıda, birden çok başlık ve açıklama girmek için Microsoft Advertising Editor'daki RSA düzenleme bölmesine bir göz atın. Sistem daha sonra otomatik olarak tıklama oranlarını iyileştireceği tahmin edilen başlık / açıklama kombinasyonlarını sunar. Belirli içeriğin her zaman gösterildiğinden emin olmanız gerekiyorsa, başlıkları ve açıklamaları sabitleme seçeneğiniz vardır. Değilse, bunları boş bırakın ve algoritmaları çalıştırın.

Test kombinasyonları. Ne kadar çok varlık girerseniz, algoritmaları o kadar çok kombinasyon olanağı sunarsınız. Microsoft, cihaz bağlamını hesaba katmak için reklam grubunuzun anahtar kelimeleriyle yakından ilişkili ve marka adını kullanan bir başlıktan ikisi ile üçünü içeren sekiz ila on kısa ve uzun başlık kombinasyonu oluşturmanızı önerir. Şirket ayrıca bir dinamik anahtar kelime ekleme özelliğini kullanmanızı önerir.

Başlıklarınızın ve açıklamalarınızın tekrar etmediğinden emin olun. İyi bir şekilde okuduklarından ve herhangi bir kombinasyonda özellikler, avantajlar ve harekete geçirici mesajlar sunduğundan emin olmak istersiniz.

Reklam grubu başına maksimum beş reklam. Microsoft ayrıca, reklam grubu başına iki ila üç genişletilmiş metin reklam (ETA) ve en az bir RSA içeren en fazla beş reklam yayınlanmasını önerir. (Standart metin reklamlar Mart sonunda yayınlanmayacaktır.)

Neden umursuyoruz. Duyarlı arama ağı reklamları bir buçuk yıldan fazla bir süredir vahşi yaşamda. Reklamların hareket ettiği yer açıkça, ancak evlat edinme arttıkça, coşku biraz kontrol edildi çünkü kontrol ve analiz açısından ETA'lardan radikal bir şekilde ayrıldılar. Performansı analiz ederken Microsoft, 5.000 gösterim (veya gerekirse minimum 1.000) olduğunda RSA'ların etkisini anlamak için genel reklam grubu metriklerine bakmanızı önerir. Bir zorluk varlıkları ve kombinasyonları ölçekte değerlendirebilmektir. Web arayüzündeki her bir RSA'nın altındaki "Öğe ayrıntılarını görüntüle" bağlantısında öğe başına gösterimleri görebilirsiniz. “En düşük gösterime sahip varlıklar, performanstaki olası iyileştirmeler için güncellenmelidir” diyor Microsoft.


Yazar Hakkında

Ginny Marvin, tüm yayınlarda günlük editörlük işlemleri yürüten ve ücretli medya yayınlarını denetleyen Third Door Media'nın Genel Yayın Yönetmeni. Ginny Marvin, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli dijital reklamcılık ve analiz haberleri ve trendleri hakkında yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile Ginny hem kurum içi hem de acente yönetimi pozisyonlarında bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir. !