Dijital Pazarlama

 TV Antenleri – Büyük Eski Tip Açık Tipler, Aşırı Hava Dijital / HD Sinyallerini Alacak

Serbest havadan yayın (OTA) dijital / HD TV sinyallerini almak isteyen herkes, iyi bir şekilde yayın yapan yayın kulelerine yeterince yakın olmalıdır. Bunu yaparken, eski VHF / UHF anteni, tavanda yükseklikte, bacaların yanında veya bu sinyalleri almak için tavan arasında duruyordu.

Hemen hemen tüm televizyon anteni dijital sinyaller alabilir .

Bugünün yeni sözde dijital antenleri, bu tür bir alım için seçkin iyileştirmelere sahiptir. Bununla birlikte, günümüzün dijital / HD sinyallerinin çoğu, eski analog TV sinyallerinin şekline benzer çok yüksek ve ultra yüksek frekans aralıklarında (VHF / UHF) bulunmaktadır. Böylece, bu tasarım niteliklerine sahip eski bir anten de dijital / HD alımı için çalışacaktır.

Kombine VHF / UHF kabiliyetine sahip eski bir anten (yani, geniş çoklu traversi olan geniş düz kirişli VHF anteni ve ön ucuna doğru daha kısa traversli bir V-veya eğri şekilli UHF reflektör) tamam Bu dijital sinyalleri doğru koşullar altında almak için.

Televizyonun bir farkı var mı ?

Evet. Gerekli bir dönüştürücü kutusu ile bile, başlangıçta zayıf alım kabiliyetine sahip gerçek ya da ucuz bir TV, herhangi bir antenle dijital alım sorunları yaşayabilir.

Kişisel resepsiyonumuz .

Birkaç dijital / HD TV istasyonuna sahip bir metropol bölgesinde yaşadığımız için masa üstü tavşan kulağı antenleri ile 22 kanal alabiliriz. Bu kanallar arasında ana ulusal olanlar artı çoklu kamu, yaratıcı / yemek / seyahat, tam zamanlı eski film, dini, çizgi film / çocuk, yabancı dil, müzik ve hava durumu var.

Bununla birlikte, eski TV'lerden bazılarında bu belirli antenlerle ara sıra parazit ve çekişme sorunu yaşanıyor. Bu müdahalenin bir kısmı, evin dışında, dışarıdaki dış tıkanıklıklardan, elektriksel arayüzlerden ve hava koşullarından kaynaklanabilir.

Son zamanlarda, tavan arasında asılı eski kullanılmayan tek yönlü VHF / UHF antenini hatırladık. Televizyonumuzun iki yerine bağladık. Wallah! Sonuç, bu iki TV için iyileştirildi ve daha yoğun OTA alımı yapıldı. Bu anten, 15 mil uzaktaki ana iletim kulelerine doğru doğuya doğru işaret etti.

Bu tür bir resepsiyon için ipuçları .

  • Eski dijital olmayan TV'lerde analogdan dijitale dönüştürücü kutuya ihtiyaç var. Ayrıca yeni dijital olanlarda kanal seçimini kolaylaştırır.
  • Yükseklik sayılır. Sinyal alımını güçlendirmek için anteni (iç mekan teleskopik ayarlanabilir tavşan kulağı türleri dahil) olabildiğince yükseğe kaldırın veya uzatın. Ayrıca, mümkünse veya izin verilirse, evin çatısına veya yakınındaki bir kulenin üzerine eski bir dış anten yerleştirin. Bu yüksek düzenleme, yaygın müdahalelerin ve tıkanıklıkların çoğunu ortadan kaldırır. Ek olarak, bir üst düzey çatı katı, minimum zorlukla oldukça büyük bir açık hava antenine sahip olabilir.
  • Boyut sayılır. Eski antenlerin çoğu oldukça büyüktür, bu da tamamdır. Bu büyük antenler ekstra sinyal alıp stabilize ediyor. Aynı zamanda, birbirine bağlı iki antenin aynı direğe istiflenmesi, gerekirse daha büyük bir anten olmasını sağlar.
  • Tavşan kulağı türleri tek anten seçeneğiyse, iletilen sinyalin birkaç oda duvarı katmanından geçmesine izin vermekten kaçının.
  • Tek bir antene bağlı TV’lerin sayısını sınırlandırın. Aynı anda çok fazla açık olması, alımı bir kerede tamamen zayıflatır.
  • Kurum içi parazit mevcutsa, söz konusu TV'yi eski antene bağlamak için korumalı koaksiyel kabloyu kullanın. Bu görüşmeler belirli ördekler, aletler, elektronik ve elektriksel aydınlatma ve kablolamadan gelebilir. Bununla birlikte, bu kablo sinyal gücünü arttırmayacak, tepeler ve binalar gibi fiziksel tıkanıklıkları önleyecektir. Eğer anten terminalinin uçbirim ucunda bir bağlantı adaptörü gerekiyorsa, TV departmanlarında yaklaşık 6 $ karşılığında satın alınabilir.

Özetle, büyük eski tarz VHF / UHF Anten, yerden yeterince yüksek konumdaysa ve / veya uygun şekilde almak üzere verici kulelere yeteri kadar yakınsa, havadan dijital / HD TV sinyallerini almak için kullanılabilir. En yakın verici kulelerinizi bulmak ve TV antenleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki web sitelerine bakın.