SEO

Uber Eats restoranlar için reklam satışlarını hazırladı

Reklamlar Uber Eats’e geliyor. TechCrunch, Uber'in yeni bir reklamcılık işinin geliştirilmesine ve yayınlanmasına yardım etmek için bir yönetici aradığını bildirdi.

Baskı altında. Bu, birkaç nedenden dolayı mantıklı geliyor. Restoranlar, yerleştirme ve gösterim için ödeme yapmak üzere Google ve Yelp dahil olmak üzere diğer reklam platformları tarafından şartlandırılmıştır. Über, yatırımcıların, şirketin kâr etme kapasitesi konusunda artan şüphelerinden dolayı daha fazla kaynaktan daha fazla gelir elde etmeleri için önemli bir baskı altında bulunuyor.

Uber Eats, öncelikli olarak GrubHub, DoorDash ve Postmates ile rekabet ediyor – Google My Business Yelp'te olduğu gibi yemek siparişi veriyor. Bir tahmine göre, Uber Eats ABD'deki tüm restoran teslimat satışlarının% 20'sine, DoorDash'ın% 34'ü ve GrubHub'ın% 30'u, Postmates'ler% 10'una sahip.

2 milyar dolara doğru geliyor. Küresel gıda dağıtım pazarının değerine ilişkin birden fazla tahmin var. Çılgınca değişiyorlar, ancak piyasa şüphesiz milyarlarca dolar değerinde. Uber Eats, 2019 yılının ilk altı ayında brüt rezervasyonlarda 6,45 milyar dolar brüt gelirle 1,13 milyar dolar kazandı. Net gelir 576 milyon dolardı.

Uber CEO'su Dara Khosrowshahi, yakın tarihli bir kazanım çağrısında, “ABD, Japonya, Fransa, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda da dahil olmak üzere birden fazla coğrafyada online yemek dağıtım kategorisinde bir numaralı ve iki numaralı oyuncu olmaya devam ediyoruz. ”

Reklam sonuçta Uber Eats'ın en üst sıralarına yüz milyonlarca dolar ekleyebilirdi. Mesela, Yelp, 2018'de, tümü reklam değil, yaklaşık 943 milyon dolar gelir elde etti. Ancak, Restoranlar ve Ev Hizmetleri, şirketin en güçlü iki dikey konumunda. Yelp, yalnızca Kuzey Amerika'da reklam satıyor, Uber Eats ise dünya çapında 500'den fazla şehirde faaliyet gösteriyor.

Neden umursayalım ki Uber’in birincil işletmeden elde ettiği gelir, sürüş paylaşımı, ikinci çeyrekte 3,1 milyar dolar oldu. Buna göre, Uber Eats önemli bir iş haline gelebilir ve gelirlere katkıda bulunabilir. restoran tanıtım ve reklamcılığı.


Yazar Hakkında

Greg Sterling, Arama Motoru Arazi’nde Katkıda Bulunmaktadır. Dijital ve çevrimdışı ticaret arasındaki bağlantılar hakkında yazıyor. Daha önce LSA, The Kelsey Group ve TechTV'de liderlik görevlerinde bulundu. Onu takip et Twitter veya onu LinkedIn'de bul. !