SEO

Video reklam sıralamasıyla markanızın hikayesini anlatın

YouTube’da dikkatlice hedeflenmiş bir kampanyayla kısa videoların ilerlemesini oluşturmak, markanızın platformdaki başarısını belirleyebilir.

Her markanın anlatacak bir hikayesi var. Ancak yetişkinlerin ortalama dikkat süresi sekiz saniyedir (Microsoft tarafından yapılan bir araştırmaya göre), bu kullanıcıyı doğru zamanda doğru mesajla nasıl yakalarsınız?

Etkili içerik pazarlaması bu şaşırtıcı istatistik nedeniyle çok önemli hale geldi. Dijital ilerledikçe, içerik pazarlaması taktikleri artık bir kullanıcının ilgisini çekmek için ekran ve video stratejilerini de içeriyor.

YouTube reklam sıralaması nedir?

YouTube reklam sıralaması kampanyaları 2018'in ikinci yarısında ilk kez çıktı. Yeterli markaların bu taktikten yararlanamayacağına inanıyorum.

Video reklam sıralaması, kullanıcılara tanımladığınız belirli bir sırada bir dizi video gösterebiliyor. Bu kampanya türünün en iyi kullanımı şunlardır:

  • İnşaatın ilgisi
  • Mesajları güçlendirin
  • Markanız için birleştirici bir tema oluşturun

Bir video sıralama kampanyası için neler yapılır?

Alınacak birçok ayar var? kampanyanızı başarı için hazırlarken göz önünde bulundurun. İlk ve en önemli parça, ilk videonuzda sırayla izleyeceğiniz doğru hedef kitleyi seçmektir. İdeal hedef kitlenizi hedeflemiyorsanız, temel demografik bilgilerinize uymayan kullanıcılar için değerli pazarlama dolarlarını harcarsınız. Google Reklamları’ndaki kitleleri ve demografik bilgileri kullanabiliyor, ancak anahtar kelimeleri, yerleşimleri veya konu hedeflemeyi kullanamıyorsunuz. Seçebileceğiniz hedef kitle seçeneklerinden bazıları şunlardır:

  • Pazar İçi
  • Detaylı Demografi
  • Yaşam Etkinlikleri
  • Benzer Kitleler
  • Özel Amaç

Kurmanız gereken sonraki parçalar şunları içerir:

  • Teklif Stratejisi
  • Mantıksal sıralama

YouTube reklam sıralamasında izin verilen yalnızca iki teklif stratejisi var: Hedef BGBM ve Maksimum BGBM. Seçtiğiniz teklif stratejisi, kampanyalarınız için seçilen reklam biçiminin türüne bağlı olacaktır.

Son olarak – videolarınız için mantıksal sıralama seçtiğinizden emin olun. Yani, amacınız markanızın hikayesini tanımlanmış bir video dizisi üzerinden anlatmaksa, bu videoları kullanıcı için anlamlı bir sıraya yerleştirdiğinizden emin olun. Profesyonel ipucu – İlk adımda daha uzun bir videoyla başlama eğilimindeyim ve kullanıcıları ilk videonun "görünümlerine" göre daralıyorum. Oradan, video dizisinin geri kalanında daha fazla etkileşim görmeye meyilliyim.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Lütfen, 13 Kasım’da konuyu daha derinlemesine anlatacağım YouTube Reklam Dizisi kampanyaları hakkındaki SMX East oturumumda bana katılın. Personel yazarları burada listelenmiştir.


Yazar Hakkında

Brooke Osmundson, NordicClick Interactive'de altı yıldan fazla deneyime sahip ücretli arama ortak direktörü olarak görev yapmaktadır. Müşterilerinin, ücretli arama, sosyal medya ve programatik pazarlamanın taktiklerini kullanarak dijital stratejilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Analitik konusundaki tecrübesi ve tutkusu, stratejik planlaması ve dijital her şeyi ile, kullanıcı hunisinin her aşamasında ilgili müşteri deneyimi stratejileri oluşturmaya yardımcı olur. Brooke, SMX West ve PubCon Pro'da yer alan Dijital ve Sosyal Medya Pazarlama Dergisi'nde yer aldı ve NordicClick'in 2018 ABD’de "Arama Kampanyasında En İyi Video Kullanımı" konulu ABD Ödülüne katkıda bulundu ve en son iki kişi için müşteri stratejisini kısa listeye aldı 2019 ABD Arama Ödülleri Çalışmıyorken, bir golf turunun tadını çıkarırken, en son Hukuk ve Düzenleme SVU bölümlerini yakalarken veya hiç bitmeyen ev tadilatlarını tamamlarken bulabilirsiniz.