SEO

 Web Sitesi İçeriğinizi Optimize Etmek İçin SEO İpuçları

Web sitenizi optimize etmek için açıkça tanımlanmış bir dizi SEO ipucuna ihtiyacınız var. Bazı kurallara, neyin gerektiğini bilen birisine ihtiyacınız var. Size ve size söylemek istediklerimiz, gerçek insanlara gelip size ne sunmak istediklerini görmek için ihtiyacımız var.

SEO İpuçları, Arama Motoru Dostu Bir Site Oluşturma

Öncelikle ziyaretçilerinizi bilgilendirmeniz gerekiyor. Sitenize gelmeniz için bir neden verin, sitenizde kalmanız için bir sebep ve geri gelmek için bir neden. İyi oluşturulmuş ve iyi bilgilendirilmiş içerikle başlamak burada anahtardır. Daha sonra düzenli olarak güncellediğinizden emin olun. İçeriği yeni içeriklerle yeniden yazarak yeni içerikle değiştirebilir veya yeni sayfalar ekleyebilirsiniz. Yüksek kaliteli içerik sağlamak, arama motorlarının önceliğini vermesini sağlar ve insanlara ihtiyaçlarının karşılanması için bir neden sunar. Bilgilerinizi veya ürünlerinizi bulmak için kullanıcıların kullanacağı kelimeleri düşünün. Bilgi için bunları üs olarak kullanın.

Diğer saygın ve meşru web sitelerinin sitelerinize bağlandığından emin olun. Bazıları istek özelliği var. Buna çapraz bağlantı denir. Çapraz bağlantı, web tarayıcılarının web sitenizi nasıl bulduğudur. Size bağlanan ve size bağlanan daha saygın web siteleri, daha iyi. Oldukça uzun bir süredir internette bulunan web sitelerini ve yüksek düzeyde bilgi sahibi ve iyi bilgilendirilmiş içeriklere ve popüler ürünlere sahip olan web sitelerini deneyin. Kesinlikle satın aldığınız herhangi bir bağlantı çiftçiliği veya bağlantı paylaşım şirketleri ile ya da ücretsiz olan katılmayın, bu internet pazarlama cehennemde emin bir yoldur!

Sayfa sıralamasına aşina olun. Google'ın programı, doğru bir şekilde dizine eklemek için içeriğinize bakan bir algoritma ile birlikte sayfa sıralaması ve çapraz bağlantı kullanır. Bu, canlı halk için önemli olan önemli arama sonuçlarını tutmak için önemlidir. Sayfa sıralaması ve diğer arama motorları tarafından kullanılan diğer programlar, web sitenizin önemini test etmek ve geliştirmek için bir değerlendirme programı kullanır. Bunlar, web sitenizin ve web sitenizin hem web sitenize hem de sitenize gelen doğal bağlantıları, nasıl kullanıldığına ve sayfanızın içeriğinde ne kadar yoğun olduklarına göre değerlendiren "oylar" gibidir. Doğal olmayan bağlantılar veya içeriğe uygun olmayan bağlantılar, "oy" hesabınızdaki çıkarmalar gibidir. Doğal olmayan bağlantılar hakkında daha fazla bilgi için "webmaster şemaları" ve "kapı yolu sayfaları" na bakın.

Sitenizi kolayca erişilebilir hale getirin. URL'nizi kısa, tatlı ve noktaya getirin. Hatırlamıyorlarsa insanlar buna gitmeyecek. Siteyi düz bir yapıda oluşturun. Ana sayfayı diğer herhangi bir sayfadan en fazla üç bağlantıdan uzak tutun. Her sayfanın, başka bir yerden en az bir başka statik, değişmeyen bağlantıyla bulunması gerekir. Tarayıcınızın okunabilir içeriği için sitenizi kontrol etmek için bir metin tarayıcısı kullanın. Web sayfalarının "yinelenen" içerik nedeniyle tekmelenmemesi için robots.txt dosyasına dinamik sayfalar veya yinelenen sayfalar eklediğinizden emin olun.

Web sitenizin çoğunlukla metinlerden ve grafiklerden yapılmadığından emin olun. Arama motorlarının daha yeni sürümleri, aranabilir içeriğin bir parçası olarak grafik, HTML ve java eklemeye başlasa da. Gerçek canlı izleyicilerinizin endeksleme sisteminin bir parçası olarak görebildikleri görünürde hala çok ağırdırlar. Gerçek metin içeriğine daha fazla zaman harcadığınızda daha iyi. Bu arama motoru ve ziyaretçiler için ve son derece iyi.

Daha İyi Sonuçlar İçin Kaçınılması Gereken SEO İpuçları

Sayfalarınızı gizlemeyin. Ne demek istiyorsun? Basitçe, ziyaretçilerinizin göremediği herhangi bir içeriği dahil etmeyin. Eğer sadece arama motoru tarayıcısı onu görebiliyorsa, o zaman aldatıcı olduğunuzu düşünecek ve web sitenizi "alternatif dizin" e yerleştirecektir, bu da Google Cehennem olarak bilinecektir. Sitenizde neyi yanlış yaptığınızı öğrenmek için aylar ya da yıllar alabilir ve daha sonra ana arama motoruna geri dönmek için birçok harf ve değişiklik yapabilirsiniz. Sadece BMW'ye sor!

Google veya başka bir arama motoru tarafından desteklenmeyen herhangi bir SEO hizmeti satın almayın. Bazı şirketler sadece web sitenizi öldürecek iddialarda bulunur. Meşru olanlar harikalar yapabilir, bu yüzden dikkatli bir şekilde seçin. Web sitenizin aldatıcı bir şirkete bağlı olduğu tespit edilirse, internet üzerinden kalıcı olarak yasaklandığınıza ve başka bir yerde baştan başlamak zorunda olduğunuza bahse girersiniz. Yani, bağlantı çiftçiliği ya da başka bir SEO şemasına dahil olmayın. En üst sıradaki bir arama motoru tarafından onaylanmamışsa, bu sizin değerinize değmez!

Web Siteniz İçin SEO İpuçları İle Başarı

Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, yapılması gerekenden daha fazlası yapılmalıdır. Yukarıdaki tüm ipuçlarını uyguladığınızdan ve en iyi üç arama motorunun sağladığı "yönergeler" üzerinden okuduğunuzdan emin olun. Bu makaleden edindiğiniz bilgilerle ve bu yönergeleri mektuba göre izleyerek, web sitenizin yalnızca trafiği getirmesini ve ihtiyaç duyduğu işi tekrar etmesini sağlayabilirsiniz, internette endeksli kaldığından emin olursunuz. uzun zamandır. İşletmeniz sadece arama motorlarında en üst noktaya gelmekle kalmaz, aynı zamanda yasal yollarla orada tutmanıza da bağlıdır, bu sizin tarafınızdan sıkı çalışma anlamına gelir, ama hepsi buna değer!