Database

Yapay Zekanın 5 Yararı

Teknolojide en yanlış anlaşılan terimlerden biri yapay zekadır. Bunun, insan ırkı için çok rahatsız edici bir konsepte yol açabileceği konusunda çeşitli argümanlar olmuştur. Ancak, bilmeden, bilişsel sistem zaten kullanımdadır ve etkilerinden korkan herkes tarafından takdir edilmektedir. Bazıları, özellikle işsizliğin birçok bozulmaya yol açacağını savunuyor. Bununla birlikte, yapay zeka insanlar tarafından yönetilmekte, korunmakta ve hatta kodlanmaktadır. Bu, işsizlik yerine bir istihdam aracıdır.

Bunun anlamı, yapay zekanın insan yaşamını iyileştirmeye ve stresi azaltmaya yardımcı olabileceğidir. İşte yapay zekanın yararları:

Pazarlama ve Ticaret Konusunda İçgörü

Veriler, bir ekonominin dijital ekonomiye dönüşümü için muhtemelen en önemli hammaddedir. Bununla birlikte, bu ham veriler havaya atılmamış, işlenmemiş ve yararsız havada asılı kalmaktadır. İş araştırmaları hakkında bilgi sağlamak için veri madenciliği ve büyük verilerin birkaç dakika içinde işlenmesi için konuşlandırılabilir.

Sahtekarlık Tespiti

Yapay Zekanın gerçekte ne yapabileceğini büyük ölçüde gösteren filmlerden biri 2012 Savaş Gemisi. Suni istihbarat sahtekarlığın tespitinde çeşitli sahte davranışların veri analizi ile dağıtılabilir. Sistem, bilişsel bir sistemde konuşlandırılmış, takip etmek ve hatta tamamen farkında olmak için bilişsel bir sistemde konuşlandırılmış önceki kaydın Veri analizini içeren yapay zekanın uygulanmasından en muhtemel bir sahtekarlığın bağlantılarını ve olası yönünü tespit edebilir. oluşmadan önce hileli eylemler.

Yeni Bilgilerin Hızlı Girişi ve Yönetimi

Yıllar boyunca, şirketler sürekli olarak tarihi yönetmek, bunları hızlı bir şekilde girmek ve gerektiğinde onları kurtarmak için yollar arıyorlar. Bu, dosyalamanın tanıtılmasından diğer birçok depolama yöntemine farklı bir dizi iyileştirme sürecinden geçmiştir. Bununla birlikte, veriler daha hızlı bir şekilde uygulanabilir ve aynı zamanda toparlanma konusunda hızlı olabilir ve her bir dosyayı yapay zeka kullanarak zaman kaybına uğramadan düzenleyebilir.

Büyük Veri Analizi

Her şirket, organizasyon ve hatta hükümet, karar almada çok önemli bir rol oynamaktadır. Tek bir hata çok pahalıya mal olabilir veya muhtemel bir organizasyon harabeye götürür. Kararlar alınmadan önce her bir özelliğin izlendiğinden emin olmak için analiz edilmesi gereken milyonlarca veri vardır. Büyük veri analizi, karar vermede yardımcı olmak için ham bilgilerin çıkarılmasına, analiz edilmesine ve sıkıştırılmasına yardımcı olur.

Otomatik Sistemler

Endüstriyel sektörün evriminden bu yana, teknolojinin gelişimi her zaman teknolojiyi geliştirmek için her zaman yan otomatik sistemler üzerinde çalışmış ve çalışmaktadır. Eserleri. Yapay zekanın otel rezervasyonlarında, traktörlerde ve fabrika makinelerinde tanıtımı, atıkların en aza indirilmesi, hataların azaltılması ve üretimin iyileştirilmesi gibi birçok avantajla hızla otomasyona girmektedir.

İş olarak, gelişimlerini ve büyümelerini planlamaya başlar; bu amaca ulaşmada yardımcı olacak farklı önlemlerin alınması olağanüstü olmuştur. Yapay zeka, bir işin, bir hükümetin ve hatta bütün bir ekonominin yüzünü, işlerin daha düzenli bir şekilde yapılmasının düzenli bir yolundan dönüştürecek çok önemli bir rol oynadı.