SEO

Yeni Google Görsel Arama masaüstü tasarımı artık kullanıma sunuldu

Google, pazartesi günkü 20. yıldönümü etkinliğinde duyurulduğu üzere, masaüstü için yeni görüntülü arama tasarımını kullanıma sunacak.

Masaüstü ve mobil uyumlu hale getirin. Yeni masaüstü tasarımı, Google'ın, görüntülerde altyazılar, resmin URL'si ve üst kısımdaki yeni filtre kabarcıkları dahil olmak üzere yeni mobil resim tasarımı değişiklikleri ile Mart ayında başlattığı şeylerin çoğuna sahip.

Yukarıdaki ekran görüntüsü Görsel arama sonuçlarının yeni tasarımı. Google Pazartesi’yi duyurdu:

Bu haftadan başlayarak, her bir görüntünün yayınlandığı web sayfasının başlığını gösteren altyazılar da dahil olmak üzere resimlerin etrafında daha fazla bağlam göstereceğiz. Bu, görüntünün arkasındaki sayfayı anlamanıza yardımcı olmak açısından çok önemlidir. Daha fazla bilgi için sayfanın üst kısmındaki alakalı arama terimlerini de öneririz. Bu yeni görünümü mobil cihazlarda kullanıma sunduk ve şimdi daha büyük bir ekranın karmaşık görevler için önemli olduğu masaüstüne getiriyoruz.

Meta veri desteği. Ayrıca Google, Google Görseller’deki resimlere her sunulduğunda İçerik Oluşturucu ve Kredi meta verilerine destek verdiğini duyurdu. Google Görseller'de bu bilgileri görmek için meta veri alanlarını görüntülemek için "Görüntü Kredileri" bağlantısını tıklayabilirsiniz. Google ayrıca, Telif Hakkı Bildirimi meta verisini de ekleyeceğini söyledi.

Bunun nasıl göründüğü aşağıda açıklanmaktadır:

Resim aramasında yapılan değişikliklerin bir özeti:

  • Resim küçük resimlerinde artık arama sonuçlarında resimlerin altında altyazı var.
  • Görüntü kaynağının URL'si artık görüntü minik resminin altında da listeleniyor.
  • Yeni görüntü tabanlı filtreler artık arama sonuçları sayfasının üstüne ekleniyor.
  • Mobil görüntülü arama tasarımı yeşil kabarcık filtrelerinin rengini değiştirdi. Beyaz balon filtrelere
  • Yeni İçerik Oluşturucu ve Kredi meta veri desteği, resim aramaya eklendi.

Neden umursayalım? Google, genellikle kullanılan altyazı olarak resmin bulunduğu sayfanın başlık etiketini kullanır. Bu görsel arama sonuçları için. Dolayısıyla, sayfadaki başlık etiketinin görüntünün alakalı ve açıklayıcı olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Ek olarak, SEO'lar, yukarıda belirtilen durumda nasıl kullanılabileceğini görmek için yeni İçerik Oluşturucu ve Kredi meta verilerine bakmalıdır.


Yazar Hakkında

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editör'ü ve NY tabanlı RustyBrick'in sahibi. web danışmanlık firması. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.