SEO

Yerel aramada hangi hizmet alanı işletme türleri en iyi performansı gösteriyor?

Google’da adil bir spor sıralaması yok; ancak Google’ın yerel listelerine bakıldığında bu iki kat daha doğru. Bu listeler, Google Haritalar’a o kadar sıkı bağlanmış ki, yerel alanda büyük bir üne sahip ancak yerel, fiziksel bir tuğla ve harç konumunun aramada nasıl bir performans sergilediğini merak edersiniz.

haritada ”pozlama eksikliğine yol açıyor mu? Sadece bu sütunu bulmak için bu yılki Google My Business Insights Study’deki verilerden bazılarını parçalayacağımı düşünmüştüm.

36 sektördeki 45.000 işletmenin orijinal veri kümesini yedi sektöre indirgeyen yedi sektöre indirdik. Deneyimlerimiz, fiziksel bir yere sahip olma ihtimalinin düşük olması olasıdır. Bunlar:

 • Onarımlar
 • Sıhhi Tesisat ve HVAC
 • İnşaat ve Çatı
 • Peyzaj
 • Esnaflar
 • Temizlik
 • Çilingirler

Devam etmeden önce

 • Çilingirler
 • Bu analizin hiçbiri mümkün olmayan, araştırmacı Rosie Murphy'ye büyük bir not vermek istiyorum. Buradaki tüm veri noktalarının medyan olduğunu da hatırlatmak isteriz.

  Tüketiciler Google’daki hizmet bölgesi işletmelerini nasıl keşfeder?

  Bu veri seti Google İş Listemler ve bunların nasıl keşfedildiği ile ilgilidir. Organik SERP'lerde ve bu kadar büyük oranda yerelleştirilmiş SERP'leri oluşturan diğer listeleme sitelerindeki tüm görünümleri hesaba katmadım.

  Fakat tüketicilerin hizmet alanlarını aramaya gittiğini öğrendi. çilingir ve çatıcı gibi işletmeler

  Google’a göre aşağıda Google My Business Insights’in ne anlama geldiği şudur:

  Doğrudan arama: Doğrudan işletme adınızı veya adresinizi aradı. Keşif araması: Teklif ettiğiniz bir kategori, ürün veya hizmeti aradı ve girişiniz göründü.

  Burada arama türünün, "keşif" lehine ağır olduğunu görüyoruz. Mükemmel anlamda Hizmet alanı işletmeleri küçük ve bağımsız işletmeler olma eğiliminde olduklarından, kendileri için daha fazla 'doğrudan' işletme adı aramaları yapılmasına neden olacak bir 'isim' yapmış olma ihtimalleri çok düşüktür.

  Ayrıca, en az sayıda doğrudan aramayı da açıklar. İnsanlar yalnızca bir kereye mahsus projeler için veya acil durumlarda tesisatçılar ve çilingir gibi işlere ihtiyaç duyuyorlar, bu nedenle tüketicilerin doğrudan kime gideceklerini bilen tüketicilere yol açacak kadar saygınlık kazanamayacakları doğal.

  Gördüğünüz gibi, Onarım sektörü büyük ölçüde liderlik ediyor ve servis alanı iş ortalamasını yukarı çekiyor. Bunun nedeni, örneğin nispeten daha hassas niş Çilingirlerinden biraz daha geniş bir kategori olabilir, çünkü param için, şeylerin, yalnızca kendilerine takılan bir kilitle yaptıklarından daha sık tamir etmeleri gerektiğini söyleyebilirim!

  Tüketiciler hizmet aramaktadır mı? -area Google Maps’te işletmeler var mı?

  Aşağıda da görebileceğiniz gibi: garip bir şekilde, öyle görünüyor! Standart Google aramalarını kullanarak bu tür işletmelere bakacakları kadar değil, ancak bazı tüketicilerin yakınlığın hizmet bölgesi işletmeleri için anahtar olduğuna inandığını belirtmek ilginçtir.

  (Ya bu kullanıcılar Standart Google aramasının, cihazınızın bulunduğu yere göre sonuçları doğal olarak yerelleştirdiğini ve bu nedenle, kendi alanlarında faaliyet gösteren bir işletme ararken Google Haritalar’a yöneldiklerini unutmayın.)

  Başlatılmamış olanlar için, Görünümler arasındaki fark Google'da Arama Yaptığı Haritalar ve Görünümler Üzerine Google My Business Insights, Google tarafından tanımlandığı gibi:

  Arama İzlenimleri: Bir müşteri, aramadan elde edilen yerel paket sonuçları da dahil olmak üzere işletmeyi Google Arama aracılığıyla buldu. [19659002] Haritalar'daki Görünümler: Bir müşteri işletmeyi Google Haritalar aracılığıyla buldu.

  Gördüğünüz gibi, bu veriler Direct vs Discovery aramalarına çok benzer bir eğilim izliyor. Burada analiz edilen endüstriler gerçekten doğrudan veya Google Haritalar üzerinden aranmalarına borç vermezler, bu nedenle bu mantıklıdır.

  Dikkat edilmesi gereken en önemli şey, bu tür işletmelerin daha geniş bir alanda Aramada en az Görüntülenme sayısına sahip olmasıdır. ders çalışma. Öyleyse, hizmet alanı işletmelerinin kullanım sıklığı dışında diğer işletme türlerinden daha az aranmasına neden olan şey nedir?

  Hizmet alanı işletmelerinin diğer işletmelerin sahip olmadığı bir şey var ve bu onların kendi Google işletme listeleri ve reklam türü: Google’ın Yerel Hizmetler’i, bu verilerin ABD’de yayınlandığı süre içinde yayınlanmıştır.

  Geçen yıl bu zamana kadarki çalışmamız, SERP’lerin en üstünde Yerel Hizmetler Reklamlarının varlığının nasıl tıklama aldığını gösterdi. PPC reklamları, organik sonuçlar ve elbette, Yerel Hizmetler Reklamları mevcut olduğunda, tıklama payında% 3,5'lük bir düşüş gösteren yerel paket gibi diğer sonuçlardan. Dolayısıyla, bu reklamlar burada görülen sonuçları etkilemiş olabilir.

  Tüketiciler hizmet bölgesi işletmeleriyle nasıl iletişim kurar?

  Öyleyse … bir tüketici Google’da bir çilingir için keşif araştırması yaptı ve yerel paketten bir tane buldu. görünüşünden hoşlandıklarını. Bundan sonra ne yapacaklar?

  Görünen o ki, pek değil, öyle görünüyor.

  Diğer iki alandakiyle aynı yüksek performans gösterenleri görmemize rağmen, genel olarak bunlar iş arayan veya tıklayan çok az sayıda insan. web siteleri, söz konusu işletme türlerinin bazıları için yukarıda belirtilen ihtiyaçların yetersizliği dikkate alındığında bile. (Evet, bu hakkı okuyorsunuz. Ortalama bir çilingir ayda Google My Business listelerinde yalnızca beş işlem gerçekleştiriyor: iki arama ve üç web sitesi tıklaması.)

  Onarım dışında, bunlar en az etkileşim sayısından bazılarıdır. daha geniş bir çalışmada gördük ve bu tür işletmelerde iyileştirme için çok yer olduğunu öne sürdük. Örnek olarak çilingirleri kullanmaya devam edersem, ortalama çilingir listesi ayda 210 kez izlenir, ancak bu sadece beş tıklama veya çağrıya yol açar! Bu oldukça düşük bir hareket oranı olan% 2,4'tür.

  Bu düşük rakamlar için bir açıklama, açıkça açıkça gösterilen 'Teklif İste' özelliği gibi geleneksel tıklama ve aramaları engelleyen Google İşletme Listem özelliklerinin artan prevalansı olabilir. Servis tabanlı işletmeler için son derece önemlidir. Ancak, bunlar yalnızca 2019’da meyvelere geldi, bu yüzden Aralık 2018’den önceki 15 ay içinde alınan bu veriler üzerinde bir etkiye sahip olmayabilir.

  Hizmet alanı işletmesi kaç tane Google İşletme listem var? [19659013] Son olarak, bazı servis alanı işletmeleri için çok alakalı olacak ve başkaları için gelmesi çok zor olacak bir şeye bakalım: Google My Business'taki görüntüler

  Kısmen ortalamayı çeken Çilingir ve Peyzaj için teşekkürler Hizmet alanı işleri için, bu tür endüstriler aslında daha geniş bir çalışmada ortalama bir işletmeden daha fazla sayıda fotoğrafa sahiptir. Servis yolu işletmeleri!

  Buradaki diğer şok edici, yukarıdaki diğer tablolarda gördüğümüzün tam tersi olarak, Çilingirler burada Tamirler geride giderken yol gösteriyor. “Daha fazla resim listelerde daha fazla eyleme yol açıyor” diyememize rağmen (aslında, bunun tersini daha doğru olduğunu buldum ) Bazı hizmet alanı işletme türleri, listelerine diğerlerine göre daha iyi bakmaktadır.

  Elbette, Peyzaj gibi işletmelerin Tesisattan çok daha fazla fotoğraf çekme ihtimalinin bulunduğunu belirtmek gerekir. Yeni tazyikli duşumun üstesinden gelsem bile, bir fotoğrafını çekmeyeceğim, onu halka açık görmek için yükleyeceğim. Benim güzel yeni begonyalarım mı? Beni durduramazsın!

  Müşteri tarafından sunulan fotoğrafların daha düşük olasılığını, bu işletmelerin muhtemelen fotoğraf çekmek için bir imkanlarının olmadığı gerçeğiyle birleştirirseniz, ağırlıklarının gerçekten üzerinde zımbalanan bir grup işletme resmi elde edersiniz. fotoğrafçılık bölümünde

  Peki, hizmet bölgesi işletmeleri Google My Business listelerini geliştirmek için ne yapmalı?

  Özellikle hizmet bölgesi işletmeleri için Google Haritalar ve Bilgi Panellerinin gerçekten geçerli ilk noktaları olmadığı yerlerde tüketiciler tarafından izlenim, hepsi yerel paketteki (ve tabii ki Yerel Hizmetler Reklamları) sıralamasında optimizasyon yapmakla ilgilidir ve hepsi büyük bir üne sahip olmak ve bağlantılar ve web sitesi yetkilileri oluşturmaktan ibarettir.

  Potansiyel müşteriniz genişletilmiş sürümüyle karşılaşırsa, istisnai bir Google My Business listesi için bu ipuçlarını kullanmanın zararı:

  • Servis alanınızın Google My Business'te doğru ayarlandığından emin olun f veya yerelleştirilmiş aramalarda görünme şansı en az
  • İşletmenizi incelemeleri için müşterileri teşvik edin (ve onları da bir fotoğraf yüklemelerini isteyin)
  • Google My Business Q & As'a hizmetlerinizle ilgili SSS ekleyin
  • Servis bilgilerinizi ekleyin ve Google My Business’in Hizmetler bölümüne fiyatlandırma
  • Girişinizi, iyi tasarlanmış bir logo ve iyi seçilmiş görüntüler ile görsel olarak çekici hale getirin
  • Google My Business spam’ına başvurmayın – buna değmez

  Görüşler Bu makalede ifade edilen, misafir yazar olan ve mutlaka Arama Motoru Arazi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


  Yazar Hakkında

  Jamie Pitman, on yıldan fazla bir süredir dijital pazarlama alanında çalıştı ve şu anda yerel SEO aracı sağlayıcısı BrightLocal'da İçerik Başkanı. Google My Business ve tüketici incelemelerinden markalaşmaya, içerik pazarlamaya ve ötesine kadar yerel pazarlama ve yerel arama performansını etkileyen birçok faktörde uzmanlaşmıştır.