SEO

Yerel İşletmeler Neden 2019’da Her zamankinden daha fazla İnternet sitesine ihtiyaç duyacak?

Ankete katılan 1.411 yerel işletme pazarlamacısının% 64'ü Google’ın yerel işletmeler için yeni “ana sayfa” haline geldiği konusunda hemfikir. Yerel Yerel Endüstri Endüstrisi Raporu Moz

… aracılığıyla, ancak lütfen bu istatistikten yanlış bir hikaye ile gelmeyin.

Yerel markalar ve pazarlamacıları Google’ın Truva atını izlerken, eski "ücretsiz" reklamları ücretli paketlerle, Yerel Hizmet Reklamları, sıfır tıklama SERP'leri ve ilgili yapılarla değiştirerek üst düzeyden faydalanıcıdan üst düzeydeki rakiplere geçtiler. “Artık bir web sitesine bile ihtiyacım var mı?” diye soran forum üyelerini görün.

Bu soruya cevabımız, “Evet, 2019’da olduğundan daha fazla bir web sitesine ihtiyaç duymadınız.” Bu yazıda şöyle bir inceleme yapacağız:

 • Neden yerel işletmelerin web sitelerine ihtiyaç duymadıklarına benziyor
 • Yerel işletmelerin neden şimdiden daha çok web sitelerine ihtiyaç duyduklarına dair istatistiksel kanıtlar
 • Yerel işletme web sitelerinin bugünkü durumu ve en çok ihtiyaç duyulan iyileştirmeler

Google nasıl durdu? o kadar çok hediye taşıyan

Son hafızada, yerel amaçlı bir Google sorgusu, yakındaki on işyerinden oluşan büyük bir paket getirdi ve her giriş, kullanıcıyı doğrudan bu markaların web sitelerine sonraki tüm adımları için bu web sitelerine götürdü. Mütevazı miktarda pazarlama çabası, sıralama, trafik ve dönüşüm şeklinde bir Google hediyeler duşuyla ödüllendirildi.

Daha sonra bu cömert SERP'ler yedi noktaya kadar küçüldü ve daha sonra üçü, mobil deniz değişimi pazarlığa fırlatıldı ve web sitesine doğrudan bağlantılar yerine Google'ın sahip olduğu arayüzlerin katmanları ve katmanlarından oluşuyordu. 2018'de, ambalaj kağıdını hışırttığımızda, Google'dan bulduğumuz hediyeler daha ucuz, daha küçük ve daha az muhteşem görünüyor.

Bu beş önemli gelişmeyi göz önünde bulundurun:

1) Mobil SERP'leri sıfır tıkla

Rand Fishkin'in yakın tarihli bir sunumundan çıkan bu slayt 2016-2018 yılları arasında tıklama gerektirmeyen SERP'lerin büyümesine ilişkin bulgularını içeriyor. Mobil kullanıcılar, Google’ın kendi arayüzünden daha derine gitmelerini gerektirmeyen arama motoru sonuçlarının dağıtımında% 20 artış yaşadı.

2) Ücretli reklamların yerel paketlere yerleştirilmesi

Dr. Peter J. Myers, 2018'de 11.000 SERP'yi araştırdığında, rekabetçi yerel paketlerin% 35'inin reklamlar içerdiğini buldu.

3) Google öncü bir gen ajansı olma

Son sayımda, Google’ın, işletmeler ve tüketiciler arasında ücretli lider temsilci olarak değerlendirildikleri Yerel Hizmet Reklamları programı, 77 ABD’de 23’ten fazla işletme kategorisine girdi.

4) Markalı SERP'leriniz bile size ait değil

Bir kullanıcı markanızı özel olarak aradığında ve Google Bilgi Paneliniz açıldığında, uzun süredir devam eden “Ayrıca Arama Yapanlar” setiyle başa çıkabilirsiniz. onun altındaki rakiplerin. Ancak bu, Google’ın Groupon’un KP’nizin tepesinde reklam vermesine izin vermesi veya Doordash ve GrubHub ön ve merkezden lider geninizi kendi müşterilerinizin siparişini bozmak ve düşürmek için yol gösterici eklemesine izin vermekle aynı değildir.

5) Google yerel işletmeler için yeni “ana sayfa” olarak adlandırılıyor

Bu yazının başında vurgulandığı gibi, pazarlamacıların% 64'ü Google’ın yerel işletmeler için yeni “ana sayfa” haline geldiği konusunda hemfikir. Mike Blumenthal tarafından oluşturulan bu kavram, Google Bilgi Paneline bakan bir kullanıcının temel işletme bilgilerini alabilmesi, telefon görüşmesi yapabilmesi, yol tarifleri alabilmesi, bir şeyler rezerve edebilmesi, bir soru sorabilmesi, sanal bir tur alabilmesi, mikroblog gönderilerini okuyabileceği, saatleri görebileceği anlamına gelir. Operasyon, fotoğraflar arasında gezinmek, yoğun zamanları görmek, yorumları okumak ve bırakmak. Hiç bir markanın etki alanına tıklamak zorunda kalmadan, kullanıcı tamamen memnun olabilir.

“Yeterince az olan adam için hiçbir şey yeterli değil.”
– Epicurus

Toplayabileceğimiz daha birçok örnek var, ancak hepsi bir şekilde özetlenebilir: Google’ın en fazla hiçbiri Son yerel girişimler, müşterileri markaların kendi web sitelerine yönlendirmekle ilgilidir. Yerel SERP'ler küçüldü ve kullanıcıları Google’ın ve iş ortaklarının maksimum geliri elde etmek için Google’ın platformlarında tutmak için yeniden tasarlandı.

Bu konuda Epicurus kadar felsefi olabilir ve gerçekten 'nın ' nin daha fazla kazancını kesmesine gerek olmasa bile, Google’ın kendi ürünleri ile mümkün olduğunca karlı olma hakkına sahip olduğunu söyleyebilirsiniz. yerel işletmeler Ancak Google’ın son yörüngesi, markanızın veya ajansınızın, web sitelerinin yoğun olarak kontrol edilen bu ortamda kullanılmayacağına karar vermesine neden oluyorsa, lütfen okumaya devam edin.

Web siteniz ana kayalığınızdır

“1.411 ankete katılan pazarlamacının% 65'i organik ve yerel rütbe arasında güçlü bir korelasyon gözlemliyor.” – Via Yerel SEO Endüstrisi Raporu Mozart Raporu

Ne Bunun anlamı, organik olarak yüksek rütbe alan işletmelerin yüksek yerel paket sıralamalarına sahip olma ihtimalinin yüksek olmasıdır. Aşağıdaki ekran görüntüsünde, dizin tipi platformları kaldırırsanız, “deli athens ga” için 1. sayfadaki marka web sitelerinin Google’ın yerel paketine giren iki işletme olduğunu da göreceksiniz:

En iyi 3 Google yerel paket sonuçlarında ayrıca hangi sıklıkta bir 1. sayfa organik sıralaması var?

Küçük bir çalışmada, 7 ABD kentinde ve kasabasında 15 ana anahtar kelimeye baktık. Bu, Google’ın yerel paketinde 315 olası giriş sağladı. Bunların 315, 235'ünde yerel paketlerde sıralanan işletmelerin de 1. sayfasında organik sıralamalar vardı. Bu, organik web sitesi sıralaması ile yerel paket varlığı arasında% 75'lik bir korelasyondur.

* Yerel ve organik sonuçların korelasyon göstermediği yerlerde, bazen spam GMB listelerinin varlığından kaynaklanıyordu. , veya bazı durumlarda, belki Google testinin bir sonucu olarak ilk bakışta anlam vermeyen gizemli SERP'lere.

Ek olarak, birçok yerel işletme, bazı kategorilerde artık Google’ın ilk sayfasına gitmiyor, çünkü organik SERP’ler en iyi listeler ve dizinlerle doludur. Genellikle, yerel işletme web siteleri organik sonuçların ikinci sayfasına itildi. Başka bir deyişle, eğer spam, “en iyileri” ve gizemleri ortadan kaldırırsa, yerel-organik korelasyon muhtemelen% 75'ten çok daha yüksek olacaktır.

Ayrıca, yakın tarihli bir araştırma, Google’ın Yerel Hizmet Reklamları mevcut olsa bile, tıklamaların% 43.9’unun organik SERP’lere gittiğini tespit etti. Açıkçası, organik SERP'lerin en üstüne çıkabiliyorsanız, bu sizi tamamen organik bir bakış açısıyla çok iyi bir TO şeklinde ortaya koyar.

Bundan paket servisiniz

Piyasaya sürdüğünüz yerel işletmeler, Google’ın sıfır tıklama SERP’lerinin, ücretli SERP’lerin saldırılarına neden olamayacağını ve genel olarak “ücretsiz” yerel 3 paketlerin hala bulunduğu yerlerde kullanamadıklarını belirleyemeyebilir bunlara dahil olmak için en iyi bahis, mümkün olan en güçlü web sitesine sahip olmaktır . Dahası, organik SERP'ler önemli bir tıklama kaynağı olmaya devam etmektedir.

Web sitelerinin modası geçmiş hale gelmesinden çok, gittikçe artan bir fırsat kıtlığı içinde yerel SERP görünürlüğünü korumak için en sağlam temeldir.

Bu, en önemli olan organik ölçütleri iki katına çıkarmak için endüstri çapında bir çağrı yapılması çağrısında bulunuyor.

Yerel-organik boşluğu aşmak

“Tekrar tekrar yaptığımız şey biziz. Öyleyse, mükemmellik bir eylem değil, bir alışkanlıktır. ”
– Aristoteles

2017 CNBC araştırması, küçük işletmelerin% 45'inin web sitesine sahip olmadığını ve çoğu büyük şirketin web sitelerine sahip olduğunu, birçok yerel işletmenin nitelendiğini tespit etti. “küçük” olarak

Ayrıca, 9.392 Google My Business listelerinin yakın zamanda yapılan bir denetiminde,% 27'sinin web sitesi bağlantısı olmadığını gördük.

1.411 pazarlamacıdan hangisinin daha fazla kaynak harcamasını istediği bir görev sorulduğunda,% 66'sının web sitesi odaklı bir varlık listelemesi tesadüf değil. Bu, yerel içerik geliştirme, yerinde optimizasyon, yerel bağlantı kurma, sıralama / trafik / dönüşüm teknik analizi ve aşağıdaki Moz anketinde gösterildiği gibi web sitesi tasarımını içerir:

Rekabetçi yerel paket sıralaması için web sitelerinin masa başında kaldığı bir ortamda, neredeyse tüm yerel işletmeler yalnızca birine ihtiyaç duymaz, aynı zamanda maksimum organik sıralamaya ulaşabilmeleri için mümkün olduğu kadar güçlü olmaları gerekir.

Bir web sitesini güçlü yapan nedir?

Moz Begin’in SEO Kılavuzu, mümkün olan en iyi web sitesini oluşturmak için inanılmaz derecede ayrıntılı yönergeler sunar. Yerel bir işletmeyi pazarlayan herkese bu derinlemesine kılavuzdan okumalarını tavsiye etsek de, bu güçlü web sitelerinin bir araya geldiğini belirterek içeriğini burada özetleyebiliriz:

 • Teknik temeller
 • Mükemmel kullanım
 • Yerinde optimizasyon
 • İlgili içerik yayını
 • Tanıtım

Mevcut amacımız için, son üç öğeye özel bir göz atalım.

Yerinde optimizasyon ve alakalı içerik yayını

Yerinde SEO ve içerik geliştirmenin neredeyse birbirinden bağımsız olarak ele alındığı bir zaman vardı. Yerel işletmelerin temel iletişim bilgilerini web sitelerinde öne çıkan yerlere (altbilgi ve Bize Ulaşın sayfası gibi) koymak için biraz fazla çaba göstermesi gerekecek olsa da, yayın ve optimizasyon tek bir konu olarak görülmelidir. Modern bir strateji aşağıdakilerin tümünü dikkate alır:

 • Anahtar kelime ve gerçek dünyadaki araştırmalar yerel bir işletmeye tüketicilerin ne istediğini söylüyor
 • Bu tüketici istekleri daha sonra ana sayfa, konum açılış sayfaları, sayfa, blog ve diğer bileşenler de dahil olmak üzere işletmenin web sitesinde yayınladıklarına yansıyor. 19659007] Tüketici arzularının tam bir yansıması, etiketleri, başlıkları, açıklamaları, metni ve bazı durumlarda işaretlemesi dahil olmak üzere her sayfanın tüm öğelerinde insan dilinin (anahtar kelime ve gerçek dünya araştırması yoluyla keşfedilen) uygulanmasını sağlamak

Burada tarif ettiğimiz şey bir dizi bağlantısız çaba değildir. Web sitesini araştırmak, yazmak ve yayınlamak için ayrılmaz bir çaba. Anahtar kelimeleri bir etikete veya sayfanın içeriğine doldurmaktan çok, odak, belirli bir tüketici demografisi için yetkili bir kaynak oluşturarak Google gibi arama motorlarının gözünde güncel otorite oluşturmaya yöneldi. Bir işletme, müşterilerin ihtiyaçlarını (ihtiyaçlarının dili de dahil olmak üzere) web sitesinin olası her bir bileşeninde ne kadar yakından yansıtabiliyorsa, o kadar alakalı hale gelir.

Bunun varsayımsal bir örneği Dallas'taki büyük bir tıp kliniği olabilir. Geçen yıl, telefon personeli grip çekimleri, nerede ve ne zaman alınacakları, neye mal olacakları, yan etkilere neden olurlardı, sağlık sorunları olan insanlar üzerindeki yan etkiler hakkında vb. Temel sorularla doluydu. Bu yıl Tıp merkezinin pazarlama ekibi Moz Keyword Explorer’a bir göz attı ve grip çekimlerini çevreleyen çok sayıda soru olduğunu gördü:

Ücretsiz anahtar kelime araştırma aracı olan Find the Public 'in bulgularının bu küçük bölümü, insanların grip çekimleriyle ilgili kaç sorusu olduğunu gösteriyor:

Tıp kliniğinin bu konular için ulusal olarak rekabet etmesi gerekmiyor, ancak yerel düzeyde, web sitesindeki bir sayfa yakındaki bir hastanın bu konuda sahip olabileceği hemen her soruya cevap verebilir. Düzgün bir şekilde oluşturulan sayfa, insan dilini etiketlerine, başlıklarına, açıklamalarına, metinlerine ve işaretlerine yansıtacaktır. Tüm hastalara nereye ve ne zaman bu işlem için geleceğini söyleyecektir. Zaman alan telefon aramalarını azaltma potansiyeli vardır.

Ve nihayet, kliniğin organik olarak iyi bir şekilde sıralama şansını güçlendirmek için Google’ın gözünde topikal bir otorite inşa edecek… bu da daha sonra yerel sıralamalara dönüştürebilir.

Anahtar kelime araştırma araçlarının genellikle konumu çok doğru bir şekilde yansıtmadığını not etmek önemlidir, bu nedenle araştırma genellikle ulusal düzeyde yapılır ve daha sonra bölgesel veya yerel dil farklılıklarını ve coğrafi terimleri yansıtacak şekilde ayarlanır. Başka bir deyişle, bir anahtar kelime aracı Dallas'taki kaç yerel tüketicinin “Nezle gribimi nereden bulabilirim?” Diye sorduğunu tam olarak yansıtmayabilir, ancak anahtar kelime ve gerçek dünyadaki araştırmalar bu türünün sorusuna işaret ettiğini gösterir. kesinlikle soruluyor. Yerel işletme web sitesi bu soruyu yansıtırken gerekli coğrafi terimleri de ekleyebilir.

Yerel bağlantı kurma, tanıtım çabalarının önüne getirilmeli

Moz’un sanayi araştırması, katılımcıların üçte birinden fazlasının yerel bağlantı kurma stratejisinin bulunmadığını tespit etti . Bu arada, bağlantı kurma, pazarlamacıların müşterilerinin daha fazla kaynak ayırmalarını istedikleri ilk üç görevden biri olarak listelenmiştir. Burada kesin bir kopukluk var. Domain Authority, organik sıralama ve müteakip yerel sıralama oluşturmada temel rol bağlantılarına bakıldığında, güçlü web siteleri oluşturmak bu boşluğu doldurmak anlamına gelir.
İlk olarak, yerel işletme pazarlamacılarının ve müşterilerinin bağlantı kurma konusunda şüpheli hissetmelerine neden olabilecek eski önyargıları incelemeye yardımcı olabilir. Bunlar büyük olasılıkla, SEO’nun genel dünyasında çok fazla elzem hale gelen bağlantı spam’inden kaynaklanıyor ve Google’ın cezalandırması ve elinden geldiğince en iyi şekilde filtrelemesi gerekiyordu.

Çok uzun zaman önce, yalnızca dijital olmayan pek çok işletme ücretli bağlantılar, link çiftlikleri, karşılıklı linkler, küfürlü link çapa metni ve benzerleriyle dolu bir gün geçiriyorlardı. Bir çevrimiçi şirket, tümü artan basamaklar umuduyla tamamen alakasız kaynaklardan binlerce bağlantı tahakkuk ettirebilir. Açıkçası, bu uygulamalar etik bir işletmenin yatırım yapma konusunda iyi hissetmedikleri bir uygulama değildir, ancak özellikle yerel bir pazarlamacı bir müşteriye işaret edince, en iyi yerel bağlantıların tipik olarak gittiğini işaret ettiğinde, ilginç bir nesne dersi olarak hizmet ederler . gerçek dünyadaki ilişki kurmanın sonucudur.

Yerel işletmeler gerçekten özel çünkü kendi komşularından oluşan farklı bir fiziksel topluma hizmet ediyorlar. Bir yerel işletme kendi topluluğunda ne kadar yer tutarsa, o kadar doğal bağlantı olanakları yerel gibi şeylerden kaynaklanmaktadır:

 • Sponsorluklar
 • Etkinliğe katılım ve ev sahipliği
 • Çevrimiçi haberler
 • Bloglar
 • İş dünyası kuruluşları
 • B2B çapraz tanıtımları
 • Yerel bir işletmenin gerçek topikal ve etki alanı yetkileri oluşturabilmesinin pek çok yolu var Belirli bir toplulukta komşularla geliştirdiği ilişkilerin bir sonucu olarak.

  Bu çabaya başlamanın mükemmel bir yolu, destekleyici bir backlink profili elde etmek için hangi çalışmaları koyduklarını keşfetmek için aynı veya benzer işletme kategorilerindeki üst düzey yerel işletmelere bakmaktır. Moz Link Intersect, bunun için son derece etkili bir kaynaktır ve bir işletmenin kendilerine kimin bağlandığını bulmak için en iyi rakiplerini girmesini sağlar.

  Aşağıdaki örnekte, Albuquerque'deki küçük bir B & B, kentinde iki lüks Tribal tatil yeri arıyor:

  Link Intersect, bir veya iki yarışmacının hangi bağları kazandığını gösteren fırsatların planını listeler. Sondaj, B & B, Marriott.com bir Albuquerque şeyler yapmak sayfasındaki her iki Tribal tatil için bağlantılı olduğunu bulur:

  Küçük B & B daha sonra aynı sayfada bir yer kazanmayı deneyebilir, çünkü cömert çay partilerine yapılacak bir şey olarak ev sahipliği yapar. Sosyal yardım, B & B'nin sahibine, yerel Marriott'ta şahsen çalışan birisini tanımaya bağlı olabilir. Onlarla şahsen, telefonda veya hatta e-posta yoluyla toplantıyı içerebilir. Bu tanıtım başarılı olursa, yerel sıralamayı destekleyen organik sıralamayı artırmak için mükemmel, alakalı bir bağlantı kazanılmış olacaktır.

  Ardından, işlemi tekrarlayın. Aristoteles, defalarca yaptığımız şey olduğumuzu ve mükemmelliğin bir alışkanlık olduğunu söylediğinde bağlantı kurma konusunda konuşmuş olabilir. İyi pazarlamacılar, müşterilere gördüklerinde iyi bir bağlantı fırsatını tanıma konusunda mükemmel alışkanlıklar edinmelerini öğretebilirler.

  Tamamen ele alındı ​​

  Bir web sitesi olmadan, yerel bir işletme, organik sıralamayı çok fazla etkileyen, marka kontrollü yayıncılık ve bağlantı kurma platformundan yoksundu. Bunun olmaması durumunda, rekabetçi yerel paketlerde iyi sıralama şansı önemli ölçüde daha az olacaktır. Tamamen ele alındığında, durum web işletmelerine büyük ölçüde yatırım yapan yerel işletmeler için açıktır.

  Şimdi oyunculuk aslında gelecek için bir stratejidir

  “Değişimden başka kalıcı bir şey yok.”
  – Heraclitus

  Artık güçlü web sitelerinin rekabetçi pazarlardaki yerel sıralamalar için temel olduğunu belirlediniz. Pazarladığınız yerel işletmeleri etki alanlarına öncelik vermeleri konusunda teşvik etmek için sayısız nedenleri aldınız. Ancak, iletmeniz gereken bir şey daha var ve bu bir aciliyet duygusu.

  Şu anda, ücretsiz bir yerel paket listesinden hala kazanabileceğiniz her bir müşteri, gelecek için son derece değerli.

  Bu, Google’a ödeme yapmak zorunda kaldığınız bir müşteri değil, çünkü altı ay, bir yıl veya bundan beş yıl sonraya kadar çok iyi olabilir. Evet, yüksek yerel sıralamaya katkıda bulunan güçlü web sitesini geliştirmek için çok fazla yatırım yapmanız gerekiyordu, ancak bu özel ipucu için doğrudan Google’a bir kuruş ödeme yapmadınız. Yakında, yeni müşterilerinizin büyük bir kısmı için Google’a komisyon vermek zorunda kalabilirsiniz, bu nedenle şimdi hareket etmek gelecekteki harcamalara karşı bir sigorta gibidir.

  Bunun doğru çalışması için, yerel işletmelerin Google’ın şu anda ücretsiz gönderdiği müşterileri götürmesi ve Google’ın gelecekteki birden fazla işlem yapması gereken uzun vadeli sadık müşterilere dönüştürmeleri gerekiyor. ortadaki bir adam. Ve bu özgürce kazanılan müşterilerin markanız için ağızdan ağıza destek verenler olarak hareket etmeleri için ilham verilebilirse, Google’a bağımlı olmayan bir gelir akışı oluşturmak için önemli bir şey yapmış olacaksınız.

  Bu teklif zaman geçtikçe sona erebilir. Kaprisli yerel SERP'lere gelince, pazarlamacılar değişimin tek değişmez olduğunu bilen Yunan filozoflarına benzemektedir. Truva atı her ABD şehrine girdi ve şüpheli bir raf ömrüne sahip bir hediye. Ücretsiz paketlerin ne zaman eskimiş olacağını veya ne zaman kullanılmayacağını tahmin edemiyoruz, ancak rüzgarın esiş şekliyle ilgili endişelerinizi paylaşıyoruz.

  Şu anda açıkça görebildiğimiz şey şu anda açıkça görebiliyoruz ki, web siteleri 2019’da eski olan bir şey olacak. Aksine, bunlar SERP’lerin ne kadar olursa olsun, yerel sıralamaların, değerli serbest müşterilerin ve sadık gelirin yapı taşlarıdır. gelecekte değişebilir.

  Yerel işletmelerin 2019’da nerede odaklanmaları gerektiğine dair daha fazla bilgi için, Yerel SEO sektörünün Moz Eyaleti raporunu incelediğinizden emin olun:

  Yerel SEO sektörü raporunu okuyun