SEO

YouTube video olmayan kampanyalarınıza Google Reklamlarında nasıl yardımcı olabilir?

YouTube kampanyalarında birçok müşteriyle çalıştım ve etkili bir video reklam oluşturmak için harcadığı zamanı ve çabayı anladım. Alıcının dönüşüm hunisinde nerede olabileceklerine bağlı olarak farklı kitlelere hitap eden özel videolar oluşturmak için çok çalışıyoruz. Evet, bu videoları Google Reklamlarında etkili ve uygun fiyatlı video kampanyaları yayınlamak için kullanıyoruz, ancak bunları Google Reklamlarında çok daha fazla reklam biçiminde de kullanabiliriz. Platformdan mümkün olduğunca çok değer elde etmek için video reklamlarınızı YouTube'un ötesinde kullanabileceğiniz başka yollara bakalım.

kampanyalarını göster

YouTube reklamlarını yayınlamanın en büyük yararlarından biri, farkındalığı artırma konusunda elde ettiğimiz erişimdir. Video kampanyalarının yanı sıra, videolarımızı görüntüleme ağında da çeşitli şekillerde kullanabiliriz. Şu anda yayınladığınız görüntülü kampanyaları geliştirmek için YouTube'daki mevcut video içeriğinizi kullanmanın bazı yolları.

Lightbox reklamları

“Ürün ve marka değerlendirmesi” hedefiyle bir görüntülü kampanya oluştururken, oluşturmak için gerçekten eğlenceli olan özel lightbox reklamları oluşturabilirsiniz. Bu lightbox reklamları, görüntüler, ticaret merkezinizden bir perakende yayın, mesajlar, harekete geçirme düğmeleri, stilizasyon ve elbette videolar gibi çeşitli öğelerle kişiselleştirebilirsiniz.

Bir lightbox reklamla, bir CPE (sözleşme başı maliyet) teklif stratejisi ödersiniz. Reklam kullanıcı tarafından görülebiliyorsa, yalnızca küçük resim görüntüsü görürler. Kullanıcının içeriğini görmek için fareyi reklamın üzerinde birkaç saniye basılı tutması gerekir. Reklam açıldığında, reklamveren borçlandırılır. Kullanıcının, reklamınızla etkileşimde bulunduktan sonra yaptığı tüm eylemler ücretsizdir. Resimlere ek olarak, bir kullanıcının videolarım ile bağlantı kurması ve onları web siteme geri göndermesi daha nitelikli bir kullanıcı. Yanlışlıkla görüntülü reklamımı tıklatmadılar. Üzerinde gezdiler, reklamı araştırdılar, muhtemelen video içeriğimi izlediler, daha sonra web siteme tıkladılar. Bir sayfadan önce hedef kitlenin ziyareti ile ilgilenen bir kullanıcıya yeniden pazarlama yapmayı tercih ediyorum ve videolar kullanıcıların ilgisini çekmeye yardımcı olabilir.

Duyarlı görüntülü reklamlar

Kendi reklamlarınızı görüntülü reklam ağı kampanyalarınıza yüklemezseniz, duyarlı bir görüntülü reklam oluşturmanız gerekir. Varsayılan görüntü seçeneği olmasının yanı sıra, bu reklamlar akıllı görüntü kampanyalarında da kullanılır. Reklamınıza yüklediğiniz varlıklara bağlı olarak, Google, önceki performans geçmişine dayanarak varlıkların en iyi kombinasyonu olarak gördüğü şeyleri sunmak için makine öğrenmesini kullanır.

Google’ın, duyarlı ekran reklamlar için destek sayfasında talep ettiği avantajlardan bazıları. reklam oluştururken zaman kazanmayı, dinamik yeniden pazarlama için duyarlı görüntülü reklamları kullanma özelliğini ve video eklediğinizde görüntüleme ağındaki erişiminizi genişletmeyi içerir.

Duyarlı bir görüntülü reklam oluştururken, en az bir yatay görüntü ve bir kare görüntü eklemelisiniz. Videolar isteğe bağlıdır, ancak önerilir. Reklamverenler test etmek için en fazla beş video ekleyebilir. Ayrıca, duyarlı bir görüntülü reklamdaki diğer tüm öğeler gibi, videolar reklamın bir parçası olduğunda varlık performansını ve kombinasyonlarını inceleyebileceksiniz.

Gmail

Gmail kampanyanız için bir reklam oluştururken, reklama eklemek için en az bir resim veya bir video varlığı seçmelisiniz (logo resminin yanı sıra). İsterseniz sadece bir video ekleyebilir ve hiçbir resmi kullanmayabilirsiniz. Ve elbette, bu video YouTube’dan olmalı.

Şimdi, “Bir dakika bekleyin. Gmail reklamınızda birden fazla video mu kullanıyorsunuz? ”Neden evet. Evet benim. İsterseniz Gmail reklamınıza yedi YouTube videosu ekleyebilirsiniz. Kampanyalarınızın hedefine bağlı olarak ve YouTube kanalınızda hangi video varlıklarına sahip olduğunuza bağlı olarak, kullanıcıyı çekmek için çeşitli videolar ekleyebilirsiniz. Video bağlantılarınız doğrudan video izleme sayfasına gidecektir (başlık varlığı olmadıkça), bu nedenle kullanıcının görünümün dışında kalmasını sağlamak için son ekranlarınızın yerinde olduğundan emin olun.

Evrensel uygulama kampanyaları

Ve şu ana kadar okuduklarınızın trendine devam ederek, evet, uygulamalarınızı tanıtan reklamlarınıza YouTube videoları ekleyebiliriz. Tıpkı şimdiye kadar gördüğümüz örnekler gibi, video eklemek isteğe bağlı bir unsurdur. Ancak videolar isteğe bağlı olsa da, bu reklamda video kullanmanın iyi izini bilmelisiniz. Google, uygulama reklam oluşturma sürecinde aşağıdakileri belirtir:

“Bu alanı boş bırakırsanız, Google Reklamları sizin için bir video yapabilir.”

Google, metin olarak eklediğiniz resimleri alarak bunu yapabilir. Bu nedenle, Google’ın daha fazla kontrol sahibi olmasını istemiyorsanız, uygulamanızı tamamlayan bir video varlığına hazır olun.

Ve bir reklama yedi video eklemenin eğlenceli geldiğini düşünüyorsanız, bazı evrensel uygulamalar yayınlamaya başlamak istersiniz. hemen reklamlar. Uygulama reklamlarımıza en fazla yirmi video ekleyebiliriz. Evet. Yirmi! Bir reklam için neden bu kadar çok video istiyorsunuz? Google bir kez daha şöyle açıklıyor:

“Bir YouTube videosu girerseniz, Google Reklamları girdiğiniz videoyu kullanarak sizin için de video reklamlar oluşturacaktır.

Bu durumda, eklediğiniz videoların sayısı daha daha fazla video reklam çeşitleri uygulamanızı sergilemek zorunda kalabilirsiniz. Çeşitliliği kucaklayabileceğimiz bir durum budur. Ne kadar çok videoya sahip olursanız, aynı video reklamı tekrar tekrar rahatsız eden kullanıcılara sahip olmama şansınız artar.

Arama ağı kampanyaları

Eşleşme türleri değişmeye devam ediyor. Bununla ilgili yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Anahtar kelimeler hala önemli olsa da, izleyicilere net bir odak kayması var. Kullanıcı eylemlerini ve davranışlarını anlamak, kullanıcılarınızın gerçekte ne yapmak istediklerini anlamada harika bir varlık olabilir. Sayfa ziyareti izleyicileri hala çalışabilir. Onları hala hesaplarımda kullanıyorum. Ancak benim için, videolarım ile meşgul olan veya YouTube kanalımdaki birden fazla video izleyen biri daha değerli bir hedef. Google Reklamları’ndaki kitle yöneticisi aracında, video kampanyalarımızdan zaten çeşitli kitleler oluşturabiliriz.

Bu kitleleri iki ana şekilde kullanmayı seviyorum.

  1. Bu kullanıcıları RLSA kampanyalarında ayrı ayrı hedefleyin. Video izleyen, bir videodan hoşlanan veya yorum yapan vb. Kullanıcılar zaten markanıza aşinadır. Video görünümlerinden yeterince büyük bir kitleniz varsa, bu kullanıcılarla farklı şekilde konuşabilirsiniz. Özellikle, birkaç YouTube kullanıcısı kitlesinin parçasıysalar.
  2. Bu kitleler için teklif ayarlamaları yapın. Geçmişteki kullanıcılarımın birçoğunda videomu görmüş (organik olarak veya bir reklam olarak) ve ardından geri dönüp marka adımı arayanlar daha yüksek bir oranda dönüştüler. Kullanıcılar geri gelir ve dönüşüm sağlarsa, mümkün olan en fazla gösterimi almaları için YouTube kullanıcı kitlelere daha yüksek teklif vermeyi tercih ederim. Bununla birlikte, YouTube kullanıcı kitlelerini, yalnızca RLSA'yı herhangi bir şekilde hedeflemekte kullanılmamışlarsa, kampanyalarımın her birine optimizasyon izleyicileri olarak ekliyorum. Tekliflerimi düzenlememeyi tercih etsem bile, YouTube performansımın ücretli arama trafiğini nasıl etkileyebileceğini hala görebiliyorum. Bu size tam bir arama etkisi göstermiyor olsa da, özellikle diğer kanallar üzerinden etki göremediğimiz için, en azından doğrudan dönüşümlerin yanı sıra YouTube'un değeri hakkında bazı kanıtları alıyoruz.

YouTube, düşündüğünüzden daha değerli.

Umarım, YouTube'un video kampanyalarınızdan daha fazla nasıl yardımcı olabileceğini görürsünüz. Test edilecek yeni reklamlar veya mevcut kampanyalarınızı artırmanın yollarını arıyorsanız, cevap zaten hesaplarınızda yer alıyor olabilir. Diğer reklamlarınızdaki YouTube reklamlarını test etmeye başlayın ve performansın nasıl değişebileceğini görün.


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın görüşlerine aittir ve Arama Motoru Ülkesi'ne dahil değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


Yazar Hakkında

Joe Martinez, Clix Pazarlama için Müşteri Stratejisi Direktörüdür. PPC'nin tüm alanlarında uygulamalı olmasına rağmen, gerçek tutkular Ekran, Yeniden Pazarlama ve YouTube'da yatmaktadır. Search Engine Land, Marketing Land ve WordStream'e düzenli olarak katkıda bulunmaktadır. Ayrıca PPC Hero, SEMrush, Unbounce, Leadpages, Optmyzr ve AdStage için yazmıştır. SEMrush, Unbounce, Quora ve Bing Ads web seminerlerine ev sahipliği yaptı. SMX Advanced, SMX West, SMX East, HeroConf, Confluence Konferansı, Digital Olympus ve daha birçok konferansta düzenli olarak konuşuyor. Sonunda, 2017 ve 2018'de PPC Hero'nun İlk 25 Etkili PPC Uzmanı seçildi.