SEO

2017 için En İyi 10 Dinamik SEO Stratejisi

SEO ciddi olarak iyi tanımlanmış bir bilimdir. Tüm bunlardan sonra bile, öngörülemez kalır ve zamanla gelişir. Ve her zaman düşünürüm, SEO uygulamalarınızın sonucunu kestirmenin hiçbir anlamı yoktur ya da sonuçlarınızı zorlayabilecek doğru stratejileri bulursunuz. Tüm bu gelişmeler Google arama motoru tarafından gerçekleştirildikten sonra, bir şey her şeyden emin olabilirsiniz. Etkili bir SEO stratejisi artık anahtar kelime doldurma ve bağlantı sayısı hakkında değil, her şeydeki kaliteyle ilgilidir.

Bu makalede, uyarlanabilir Dijital Pazarlama fikirleri arayışınızda yararlanacak en iyi 10 SEO stratejisi ele alınacaktır.

Mobiles İçin Web Sitenizi Optimize Edin

Mobil optimizasyon yıllardır önemliydi ve İnternet kullanıcılarının% 50'den fazlasının web taraması için mobil cihazları tercih ettiği bilinen bir gerçektir (Ekim 2016'da yapılan ankete göre). Bu anketin ardından Google, Kasım 2016'da Mobil ilk endeksini başlattı. Ancak, bu güncellemeyle birlikte Google, herhangi bir web sitesinin mobil sürümünü birincil dizini olarak kullanmaya başladıkları güçlü bir duruş sergiledi. Bu, tabii ki ani bir değişim gibi görünüyordu, ama en önemli yönlerini ve kullanıcılarını anlamaktan başka bir şey değildi. Bu, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir sitenin önemine yansır.

Mobil cihazlarınızda Yapısal Verileri uygulamanızı kişisel olarak önerdim, çünkü Google buna hayran.

Web sitenizi mobil ve tablet ortamı için başarılı bir şekilde optimize etmek için, WordPress Mobile optimize edicisini kullanmanızı öneriyorum. Web sitenizi otomatik olarak çevreye uyum sağlayarak, görüntülendikleri cihazın türünü algılayarak otomatik hale getirmenize yardımcı olacak veya kendi başınıza mobil uyumlu bir web sitesi oluşturabileceksiniz. Her iki durumda da, zamanınızı ve paranızı harcayabileceğinize değecektir.

Google Öne Çıkan Snippet'leri

Google, snippet'leri başlattığından ve hâlâ birçok pazarlamacıdan bu yana iki yıl geçti, daha çok mistik bir bulmaca gibi. Henüz Google Öne Çıkan snippet'lerinin SEO'nuz için yararlı olabileceğine inanmıyorsanız, bugün bakış açınızı değiştirme fırsatımdır.

Parçacıklarla ilgili birkaç önemli gerçek var. İlk olarak, Öne Çıkan snippet'ler her zaman organik sonuçlardan önce gelir. Ve bu yüzden onları '& # 39; # 0 sıralaması & # 39; Bu senaryoda, ilk organik sonuçların kendisi aşağıya doğru aşağıya doğru itilecek. & # 39; Kutu.

Ayrıca, sonuç sayfasında her zaman tek bir sayfa için iki liste alacaksınız. Unutmayın Seçme snippet'i her zaman ilk organik sonuçtan gelmeyebilir, ancak kesinlikle iki girişe sahip olursunuz.

Asıl soru şu ki, Google, snippet'i tam olarak özelliği nasıl seçiyor?

Açıkçası, Google bunu manuel olarak seçmiyor. Bu bir algoritma.

Yani, algoritma söz konusu olduğunda içerik seçmek için gereken kriter nedir?

Cevap, Google Algoritması'nın özelliklerine göre değişebilen basit "Doğru Biçim" dir. Sunulan snippet'ler:
Metin
Listeler (Sıralı veya Sırasız)
Resimler
Grafikler
Masalar
Bilgi Grafikleri

Ve herhangi bir uygunsuzluk olmadan, herhangi bir web sitesi Google Öne çıkan snippet'lerine ulaşabilir . Şimdi, bu daha parlak taraf.

Ayrıca, Öne Çıkan snippet'lerle ilgili belirli sorumluluk reddi var, Artık bir arama yapabilir ve snippet'i bulabilirsiniz, ancak bir saat sonra orada olmayabilir. Ayrıca, TO’nuzu geliştirebileceği gibi, bunu da azaltabilir. Arama yapan kişi zaten cevabı bulduğundan, bağlantınızı tıklatmanıza gerek yoktur. Arsız değil mi?

Sesli Arama İçin En İyileştir

Çevrimiçi olarak bilgi arayan kullanıcıların değişmesi ve Google SEO’da bulunması. Yakın zamandaki çalışmalar, ses arama özelliğinin kullanımında, istenen sonuçlara getirebileceği doğruluktan dolayı hızlı bir artış olduğunu göstermiştir.

Web sitelerini SEO için optimize ederken, insanlar genellikle anahtar kelime hacmini ve aramanın sıklığını bulmak için Google anahtar kelime planlayıcıya giderler, ancak Sesli arama söz konusu olduğunda, insanlar bunları yazacakları gibi bir şey söylemez. Bu, çok temel bir anlayıştır ve bu yüzden, insanların size, işinize, ürününüze veya hizmetlerine referans yapma şeklini dinlemeniz gerekir. Aptalca görünebilir, ancak kesinlikle müşterileriniz, satıcılarınız, potansiyel müşterileriniz, aileniz veya işletmeniz hakkında bilgi sahibi olabilecek başka kişilerle konuşmanız gerekir. kullandıkları kelimeleri gözlemlerler.

Anahtar kelimelerinizi yazılı bir metinden daha fazla sohbet ortamında düşünün. Ve daima hatırlayın Uzun kuyruk anahtar kelimeleri, Sesli arama optimizasyonunun anahtarıdır. İnan, işe yarıyor.

Yerel Arama İçin En İyileştir

Bunu neden önemli bir SEO faktörü olarak seçtiğimi merak edebilirsiniz. Eh, nihayet Ses arama özelliği kullanımında zammı fark ettim çünkü. Google'a göre, beş müşteriden dördü, yerel aramalar için bir Arama motorunu kullanıyor. Ve pek çok işletme online olarak tek bir yerel işletme girişini denemedi. Büyük bir kaçırılmış fırsat, söyleyebilirim.

İşletmenizi Yelp, Satıcı çevresi, Şehir araştırması ve daha fazlası gibi en iyi çevrimiçi işletme dizinlerinde listelemeniz çok önemlidir.

Başka önemli bir şey de Google benim işim. Bir dizin olduğu iddia edildi, ama bana güven, bu büyük. Kesinlikle ücretsizdir ve yeterince iyi optimize edildiyseniz mükemmel pozlama elde edersiniz.

Yerel yapısal veri işaretlemesi benim görüşüme göre bir başka yararlı faktördür. Sattığınız ürünler, sunduğunuz hizmetler, aldığınız incelemeler ve çok daha fazlası gibi, işletmeniz hakkında daha fazla bilgi sağlayacak olan web sitesi kodunuza eklenebilir.

Artık web sitelerinin yalnızca% 31'i Yapılandırılmış işaretlemeyi kullanıyor. Ve bu özelliği kullanarak web sitenizi kesinlikle öne çıkarabilirsiniz. Google ayrıca, site içeriğinizin ne hakkında olduğunu belirlemek için örümceklerine faydası olacağından Yapılandırılmış işaretlemeyi eklemenizi de ister. Google, işaretlemeyi doğru şekilde uygulayıp uygulamadığınızı kontrol etmek için Yapılandırılmış Veri Test Aracı'nı bile sunar.

Kalite Link Oluşturma Stratejilerini Benimseyin

Linkler, yıllar boyunca İçerik ve Rank beyniyle birlikte ilk üç sıradaki yerini paylaşıyor. Ve insanların bağlantı yapısının artık bir SEO stratejisi olmadığını söylediğini duyduğum zamanlar vardı. Ama bu ifadeleri daha çok kör olanları düşünüyorum çünkü bağlantılar hala yaşıyor. Tek değişiklik, Google artık kalitesi üzerinde kaliteyi tercih ediyor. Web sitenize ilişkin harici bağlantıların sayısı hala önemlidir. Google'ın en son güncelleme talepleri, kalitesi en kritik SEO faktörü olarak ilişkilendiriyor. Şimdi, bir bağlantı denetimi yapın, kalite için her bir bağlantıyı analiz edin, tüm düşük kaliteli ürünleri kaldırın, daha alakalı kalite bağlantıları kazanın. İçeriğiniz rekabetçi ve bağlantılarınız alakalıysa, bazı sonuçlar alır.

İçerikten Ödün Vermeyin

Her zaman olduğu gibi, İçerik Pazarlamacılığının geleceğini tahmin etmek kolaydır. 2017'de Dijital Pazarlama'nın İçerik odaklı olacağını söyleyebilirim. Kalite İçeriği ile pazarlama sınırlarını zorlayabilir, olasılıklar her zaman sınırsızdır.

Şimdi, İçerik Pazarlaması neden önemlidir? Cevap, içeriğin ne kadar yetenekli olabileceği ile doğrudan ilişkilidir. Pekala, ulaşılamaz sonuçlara yol açabilecek az sayıda alan var. Örneğin, müşteri memnuniyetini iyileştirmek için ihtiyaç duyduğunuz durumu düşünün. Bunu başarmak için pek çok yöntem deneyebilirsiniz, ancak buna karşı en etkili yol her zaman içerik olacaktır, çünkü içerik onlara baktıklarına inanmalarına izin verebilir, değerlidirler.

Ayrıca, İçerik Pazarlama ile ilgili en takdire şayan şey, herhangi bir endüstri ile çalışabilmesi, eşitsizlik olmaması. Ve de çok uygun maliyetli. Daha ne isteyebilirsin?

Web Sitesi Çerçevesi ve Kullanıcı Deneyimi

Web sitesinin birden çok cihazdaki performansı çok önemlidir, ancak yalnızca mobil cihazlar için daha kritiktir, çünkü kullanıcılar istedikleri zaman cevap aramaya başlayabilir ve hızlı bir şekilde isteyebilir.

Sizi daha iyi bir web sitesi performansına yönlendirebilecek birkaç şey önereceğim:
Sunucu yanıt süresini en aza indirin.
Mobil sayfa hızını artırmak için yönlendirmelerden kaçının.
Sık Sefer Gidiş Süresi.
CSS ve JS dosyalarını optimize edin ve küçültün.
Gzip sıkıştırması kullanarak dosya boyutunu azaltın

Son yıllarda, İniş sayfası optimizasyonu kelimesi, TO ve Dönüşümler açısından istenen sonuçları iyileştirmedeki etkinliği nedeniyle dikkat çekmiştir. SEO dostu bir açılış sayfası ile uğraşırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Mükemmel bir açılış sayfası için bazı hızlı "Yapılması Gerekenler" faktörleri:
Sayfanızı özel bir URL'ye yayınlayın
Anahtar kelimelerinize odaklanın
Anahtar kelimenizi stratejik olarak ekleyin
Etkili bir bağlantı oluşturma stratejisi uygulayın
Açılış sayfanızı çevrimiçi tutun
Sayfanızı hızlandırın
İçeriğinizi paylaşılabilir hale getirin

Bu, eski bir SEO faktörü gibi görünebilir ancak Kullanıcı deneyimi hala SERP sıralamalarında hayati bir rol oynar. Her neyse, Kullanıcı deneyimi ve sıralamaları arasındaki ilişki dolaylıdır.

Ayrıca, sıralama ile TO’nuz arasında bir bağlantı olduğu kanıtlandı. Arama motorunda daha iyi bir sıralamaya sahip olduğunuzu, ancak TO'nuzun diğer rakipler ile karşılaştırıldığında düşük olduğunu düşünün, bana göre, sıralamalarınızı uzun süre tutamazsınız.

2017 için Video Pazarlama Stratejinizi Yeniden Tanımlayın

Videolar, müşterinizin ilgisini ve eğlencesini koruyan iyi bilinen kaynaklardır. Ama arama motorlarındaki sıralamanızı geliştirebilecek bir SEO faktörü olarak videoları biliyor musunuz? Hikayenin bu kısmı en açık olanıdır. Bir rapor (Pazarlama Arazisinden), evrensel Google aramalarının% 62'sinin video araması olduğunu söylüyor. İlham veren sesler?

Peki, sizi etkili bir Video Pazarlama Stratejisi uygulamasından vazgeçiren nedir?

Bunun dışında, Google karışık sonuçlar veya aramalar yapmayı düşünüyor. Ve fastsprout.com videolarına göre, düz metin içeriği düşünüldüğünde, videolarda% 50 daha fazla organik sayfa yer alıyor.

Videolarınızın arama sonuçlarında listelenmesi söz konusu olduğunda, videonuzu YouTube'a veya video SEO’ya yükleyerek mümkün olabilir. Ve hedeflenen anahtar kelimeler için daha fazla çaba sarf ediyoruz, böylece Google sizi bulup dizine ekleyebilecek. Sonuçlar yolda.

Kanallar Arası Pazarlama

Birçoğunuzun Çok Kanallı Pazarlamanın iyi bir şekilde farkında olduğundan ve bunun Çapraz Kanallı Pazarlama ile bunun farklılığı konusunda biraz kafa karıştırdığından eminim.

Tamamen mükemmel, nasıl çalıştığına dair bir fikir vereceğim.

Çoklu Kanal Pazarlaması, birden fazla platformda varlığınızı ayrıntılı hale getirdiğinizde ortaya çıkar. Örneğin, E-posta, Google reklamları, Sosyal Medya reklamları vb. Şimdi, Çapraz Kanallı Pazarlama, bunun gelişmiş veya genişletilmiş halidir. Bunun için mükemmel örnek, Amazon, Facebook vb. Birçok platformda "Bu konuyla ilgilenebilirsiniz" bölümü olacaktır.

Başarılı Çapraz Kanallı Pazarlama, mükemmel bir plan ve mükemmel bir uygulama gerektirir. Temel Çapraz Kanal Pazarlamasına girmeden önce bir intenet araştırması yapması gereken 3 ana nokta öneririm. İşte geliyor,

Doğru pazarlama mesajı ve harekete geçirici mesaj.
Pazarlama uygulamalarınız için zamanlama
İlgili pazarlama kanalları

En önemlisi, özellikle Cross-Channel Marketing için pazarlama çalışmalarınızın takibi çok önemlidir. Çapraz Kanallı Pazarlama, çevrimiçi kanalların yanı sıra çevrimdışı kanallarda müşteri davranışları konusunda daha fazla olduğu için. Bu yüzden erişiminiz olan tüm analitik araçlardan yararlanmak çok önemlidir.

Bununla birlikte, Çapraz Kanallı Pazarlama hala büyüyen bir aşamada. Google analizleri bile, stratejileri ölçmek ve en uygun şekilde uygulamak için daha fazla iyileştirme gerektirir. Ama açıkçası, geleceği daha hedefli bir Dijital Pazarlama Stratejisi olarak güvende.

Kullanıcı Niyetine Odaklanma

Eski günlerden farklı olarak, anahtar kelime eğiliminde büyük bir değişim var. İlk başta, doğru anahtar kelimeleri ve doğru stratejileri bulmakla ilgiliydi. Ama bugün, şeylerin değişmeye hazır olduğunu ve konuştuğumuz gibi değiştiğini itiraf etmelisiniz.

Bunun arkasındaki temel sebep, arama motorunun kullanıcı bilgisinin artmasıdır.

Bu ne anlama geliyor?

Basit, arama motorları kullanıcılarını şimdi daha iyi tanıyor. Gerçekte, tüm bu yıllar boyunca gelişmektedir. İnsanlar artık belirli anahtar sözcükleri aramıyor, daha bilgilendirici ve eksiksiz ifadeleri tercih ediyorlar. Bu nedenle, Google şimdi arama motorunu optimize etmek için Arama Motoru'nu optimize ediyor.

2017'de, pazarlamacıların etkili bir Dijital Pazarlama Stratejisi oluşturmaya başlamadan önce Kullanıcı Niyeti, kullanıcı deneyimi ve daha fazlası hakkında daha kapsamlı araştırmalar yapmasını bekliyorum.

Kapanış Düşünceleri

Ancak, başarılı bir SEO stratejisi, sadece yukarıda verilen fikirlerle değil, daha çok, daha fazla sezgisel uygulamaların bir entegrasyonu, aslında, çok fazla çaba gösterme çabası içinde olabilir. Bu fikirler sonuç getirmede size yardımcı olsa da, daha iyi ve verimli bir çıktı elde etmek için tüm iyi tanımlanmış SEO uygulamalarını uygulamanızı öneririm.

Teşekkürler.