SEO

2017 İçin En İyi SEO Stratejileri

Arama Motoru Optimizasyonu her zaman bilimden ziyade bir sanattır ve Google'ın algoritmalarını değiştirdikçe SEO manzarası daimi olarak değişir. Bu, çoğu işletme ve web sitesi sahiplerinin SEO kampanyalarında onlara rehberlik edecek bir SEO uzmanına sahip olması için her zaman iyi bir fikirdir.

Mevcut SEO'daki değişiklikleri takip ederek, bir SEO uzmanı istihdam edenler için en iyi uygulamalar zor olabilir, ancak en azından temel en iyi SEO stratejileri belirlenebilir.

Kullanıcı deneyimini geliştirin

Eğer işinizde ve gelirinizde bir web sitesine güveniyorsanız, burada 2017 yılında dikkat edilmesi gereken en iyi temel SEO stratejilerinden bazıları bulunmaktadır. web sitenizi Google'da yüksek sıralara yerleştirebilir misiniz, sitenize gelen ziyaretçiler o kadar hızlı terk ederse, o konumu çok uzun süre tutmazsınız. Web sitesinin gezinmesi kolay ve çekici olduğundan emin olma, içerik ve geri bağlantı kadar önemlidir.

Sitenizi mobil cihazlar için optimize edebilirsiniz

Mobil cihazlar için optimizasyon, uzun süre önemlidir, ancak şimdi önemlidir. . 2016 yılının sonlarına doğru, mobil görünümler ilk kez masaüstü görünümlerini geçti ve şimdi Google, web sitelerinin mobil sürümlerini birincil endeks kaynağı olarak kullanmaya başladı.

Anahtar kelime araştırması hala önemlidir

Sitenizi anahtar kelimeler için optimize etmek SEO için hala önemlidir, ancak Google eş anlamlı kelimeleri ve ilgili anahtar kelimeleri daha akıllıca tanımaktadır. İçeriğinizi birkaç anahtar kelimeyle doldurmak artık yeterli değil; artık içeriğin ana anahtar kelimelerle alaka düzeyini artıracak uzun kuyruklu anahtar kelimeler ve ilgili cümleleri kullanmanız gerekiyor.

Bağlantı bina hala önemli

Sitenize yapılan bağlantılar hala önemli ve Google, geri bağlantıların en önemli üç faktörden biri olduğunu doğruladı, bu nedenle bir bağlantı kurma stratejisi 2017'de hala SEO ile alakalı. Bağlantılar tek başına, ancak, bir site için yüksek rütbeli bir alanı garanti eder ve kalitesiz içeriği veya kötü tasarlanmış bir siteyi telafi etmez.

Sesli arama için en iyileştirme

Ses tanımanın doğruluğu arttıkça sesli arama kullanımı artacak, bu nedenle ses tanıma optimizasyonunu yapılacak arama motoru optimizasyon listesine ekleme zamanı geldi.

Sitenizin hızını kontrol edin

Kullanıcıların arama yaptıklarından ziyade onları nasıl konuştuğunu düşünün ve içeriğinizde sözlü, uzun kuyruklu arama terimlerini dahil etmeye başlayın. mobilin önemi arttıkça, bir sitenin hızı SEO'da daha da önemli hale gelecektir. Bir mobil cihazda ziyaret edilen bir site üç saniyede yüklenmezse, kullanıcıların yarısından fazlasından başka bir siteyi bırakıp arama yapacağı tahmin edilmektedir.

Kullanıcı niyetini düşünün

Arama motoru optimizasyonu, yalnızca bir web sitesini ziyaret etmeye yönelik değildir; bu, doğru kişilerin bir web sitesini ziyaret etmesine ilişkin bir konudur. İstatistikler için harika olan, ancak aslında hiçbir şey satın almayan sıradan tarayıcılardan ziyade, müşterilere dönüşme ihtimali daha yüksek olan kullanıcıları uzun vadeli anahtar kelimeler çekmek ne düşünün.