SEO

2017'de Dikkate Alınması Gereken SEO Taktikleri

Yıl yaklaşıyor ve SEO danışmanları önümüzdeki yıl 2017'de izlenmesi gereken stratejiler ve taktikler üzerinde tartışıyorlar. Birçoğu zaten birkaç şeyi araştırdı ve yayınladı ve işte buradayız. Hangi faaliyette çalışacağımızı ve genel aptalca hatalar yaptığımızı belirlemek için çeşitli faaliyetleri araştırdık ve karşılaştırdık.

Açık bir endikasyon ve ayrıntılı araştırma yaptıktan sonra, önümüzdeki yıl kesinlikle çalışacak birkaç taktik tespit ettik. Birçoğu zaten maratonda kaldı ve çok daha iyi performans gösterdi ve azı yeni (aslında yeni değil ama genellikle yanlış yönlendirilmiş).

Araştırmaya göre, "sayfa dışına çıkma faaliyetleri" ve "sayfa üstü faaliyetler" kesinlikle birkaç ideolojik değişiklikle çalışmak. Ayrıntılı olarak tartışmamızı sağlayın:

Yerinde SEO Taktikleri (Sayfa içi etkinlikler)

2017'de engellerle yüzleşmeye hazır olmak için SEO Uzmanları ] İlk olarak Yerinde SEO Taktikleri üzerinde çalışmalıdır. Yerinde SEO, diğerlerinin yerine kendi web sitesinde yapılan iş anlamına gelir. Site yapısından web sitesi hızına kadar, çeşitli faktörleri içerir:

 • Kullanıcı Arayüzü ve Gezinme – Harika kullanıcı arabirimi her zaman dönüşümlere, kullanıcı etkileşimine ve daha iyi gösterimlere neden olur. Açık navigasyon, tek bir kullanıcının ziyaret süresini iyileştirirken yardımcı olur. İçerdikleri, birkaç aktif kullanıcı ve web yöneticisinin rütbesine girmesi ve yetkilendirilmesi için önemli bir öğedir.
 • Site Mimarisi – Düzgün bir mimari tasarım, kesinlikle kullanıcı deneyimini sıralamaya ve etkilemeye yönlendirir. Daha fazla bilgi için, bkz. Farklı tarafta iken, kullanıcı davranışını tanımaya da yardımcı olacaktır. Site Mimarisi, uygun hizalama, bağlamın düzgün yerleştirilmesi ve daha net bir görünüm vaat ediyor. Web tasarım standartlarını takip edin, üst düzey grafikler, ilgili videolar, hatasız içerik ve kullanıcı tıklama davranışını iyileştiren şeyler ekleyin.
 • Site Interlinking – Interlinking, site sıralamasında hayati bir rol oynamaktadır. Bir kullanıcıyı aynı web sitesinde farklı sayfalara yönlendirir ve bağlantı suyunu başkalarına paylaştığından, Google'da sayfa sıralamanın yanı sıra anahtar kelime gösterimleri geliştirmeye yardımcı olur.
 • Site Hızı ve Tarama yeteneği – Daha hızlı yükleme, kullanıcı deneyimini geliştirir ve bir web sitesinin kullanıcıları daha fazla süre tutmasına yardımcı olur. Tarayıcılarda web sitenizi daha hızlı hale getirmek için CSS ve JS dosyanızı küçültün ve kaynaklarınızın sıkıştırılmasını sağlayın.
 • Mobil Yanıt Verme – Mobil aygıtlarda iyi derecelendirilmek ve kullanıcı etkileşimi için daha yüksek bir oran elde etmek için en önemli unsurdur. Google, önceki Mobilgeddon'daki yanıtında yanıt vermenin gerekliliğini zaten açıkladı.
 • Schema Markup Schema Markup – Arama motorunun SERP'sini hem masaüstü aramalarında hem de mobil aramalarda iyi bir şekilde sıralamak için duyarlı düzenleri kabul edin.
 • Şema İşaretleme – Doğru olanları tanımlamak için, onu tanımlayan birkaç işaretlemeye ihtiyacımız var, neden kullanıldığı, kimin sahibi olduğu vb. gibi. Benzer bir şekilde, arama motorlarının sitenin öğelerini tanımlamak için birkaç işaretlemeye ihtiyacı vardı. Bu nedenle Google'ın kendisi, bir web sitesinde yazar, başlık, logo ve diğer birçok öğeyi tanımlayan Şema Biçimlerini oluşturmuştur.
 • Yerel Kimlik İşareti – Google'ın Güvercin Güncelleştirmesi 'e göre Yerel İSİM (Ad, Adres, Telefon no) dahil etmek çok önemlidir. Yerel sonuçlar için yüksek sıralamaya geçmek. Bu işaretleme, yeryüzündeki aramalar için çok daha iyi sonuç verir. Yerel kimliğinizi ekleyin ve 2017'de daha iyi sıralanmalarını sağlayın.
 • Yetkilendirme güven sinyallerine ekleyin – Yetkili web siteleri, kendi güven sinyallerini açığa çıkardıklarından SERP'de biraz daha iyi olur. Güven işaretleri, ortaklarının logoları, SSL sertifikaları, ticari markaları vb. Olabilir. Dolayısıyla, kullanıcının güvenini elde etmek için güven sinyallerine yer verin; bu yakın gelecekte gereklidir.

Dışarıdaki SEO Taktikleri (Sayfa dışı etkinlikler)

Paralel olarak, uzman dijital pazarlamacılar, Off-site SEO taktikleri üzerinde çalışmak için gerekli arama motorlarında daha iyi bir varlık yaratın. Otantik, alakalı ve temalı bağlantılar yaparak engeller ile karşılaşabilir ve önümüzdeki yılın engellerinden kurtulabiliriz. 2017'de baş gösterecek başlıca sayfa dışı etkinlikleri tartışalım:

 • Authentic Link Building – Güvenilirlik hakkında konuşurken orijinallik ilk önce gelir. Arama motoru tarayıcıları için bile otantik bağlantı kurma bir web sitesini güvenilir yapar ve bir arama motorundaki gösterimleri iyileştirmeye yardımcı olur. Bu nedenle, from.edu veya.org web sitelerinden veya yüksek sıralamalı (yüksek DA, PA ve PR web siteleri) daha iyi giden bağlantılar almaya çalışın.
 • İçerik Pazarlama – İçerik, SEO'da en önemli faktörlerden biri olarak görünüyor ve off-page optimizasyonunda öncü bir taktik olarak kullanılır. Geleneksel etkinliklerden modern görevlere kadar, içerik her yerde kullanılıyordu. Ancak sıradan değil, yaratıcı, benzersiz ve etkili içeriğe sahip olmak, arama motorlarında daha iyi gösterimler yapmak için gereklidir ve kullanıcı davranışını da etkiler. Böylece, 2017'de SEO kampanyalarınız için alakalı, dilbilgisiz, benzersiz, etkileyici ve kutudan çıkmış içeriği kullanın.
 • Guest Networking'i Yetkilendir – Ağ oluşturma terimi, tarayıcılar için olumsuz bir etki yaratacaktır ve bu nedenle Google Sıralama için Guest ağını bir şekilde tanımadı. Ancak, olumlu bir bakış açısıyla kullanılmışsa, konuk blog ağları çok daha iyi etkiliyor.
 • Anahtar Kelime Optimizasyonu – Her strateji, alakalı anahtar kelimelerin seçilmesiyle başlar; bu anahtar kelimelerin başında kim lider olur ve bir web sitesi oluşturur. farklı arama sorguları için SERP'de görünür. Bir içeriğe anahtar kelimelerin doğru yerleştirilmesi (ör. Anahtar Kelime Yoğunluğu) ve yakınlık, seçilen anahtar kelimeler aracılığıyla faydalanabilmek için çok önemlidir.
 • Tüm Yerel Liste için – Google'ın Pegion Güncelleme uyarınca, yerel sonuçlar, yerel listeler, NAP tarafından tamamen etkilenir. Bu nedenle, alakalı anahtar kelimeler kullanın, yoğunluk ve yakınlık üzerine odaklanın. ve yerel anahtar kelimeler. Yerel dizin gönderimleri yaparak, yerel atıf, yerel portallardaki ilanlar ve yerel anahtar kelimeler kullanarak yapılan tanıtımlar, yerel aramaların sıralamasını artıracaktır. Bu nedenle, 2017 SEO'su için GEO'ya özgü anahtar kelimeleri ve yerel girişleri dahil etmeyi deneyin.
 • Etkin Bloglama – Promosyonlarınızı layık hale getirmek için aktif olun. İçerik pazarlaması promosyonların temel bir taktik olduğundan, blogging içerik pazarlamacılığının başka bir yoludur. Kendi blogunuzda, şirketin blogunda veya diğer ilgili bloglarda, sürekli bloglama izlenimlerinizi iyileştirir. Blog yazma amacıyla etkin bir şekilde bilgilendirici, etkili ve alakalı içerik yazınız.
 • Themed Linking – 2017'de, daha alakalı olduğunu ve hedef kitleyi çektiğinden, tematik bağlamaya odaklanmaya çalışın. Temalı bağlantı, basitçe kavramsal olarak benzer konsept web sitelerinden geri bağlantı kurma veya geri alma anlamına gelir. Bu nedenle, rakip analizi, arka bağlantı kontrolü veya benzer içeriği araştırmak için Google'da arama yaparak arka bağınızı oraya yerleştirerek alakalı ve benzer tema sitelerini aramayı deneyin.
 • Link Reclamation – Daha iyi sonuçlar için güvence verecek bir başka teknik. Yenileme, kırık linkleri yeniden canlandırarak yeniden yaratmak demektir. Bunun için Wikipedia gibi son derece yetkili web sitelerindeki bozuk bağlantıları arayabilir ve kendi web sitenize yönelik ilgili tematik içeriği hedefleyebilirsiniz.
 • Müşteri Onayları / İncelemeleri – Öneri her zaman Google'ın yanı sıra kullanıcı güveni de geliştirir. Google işletme sayfası, Facebook Sayfası, Glassdoor ve diğerleri gibi farklı portallarda müşterinin referanslarını ve yorumlarını (tabii ki olumlu olanı) sorarak, dereceleri ve gösterimleri artıracaktır. Bu nedenle, pozitif değerlendirmeleri ve müşterilerin referanslarını 2017'de iyi sıralamasını isteyin.
 • Görsel İçerik Katılımını Geliştirin – Metin yalnızca içerik, kullanıcılarınızı web sitesinde kalmanızı güçleştiremeyecektir. Her nasılsa onları cesaretlendiriyor ve deneyimlerini mahvediyor. Hiç kimsenin bile büyük içeriği okuma zamanı yok. Bu nedenle, kullanıcı katılımını artırmak ve hemen çıkma oranını azaltmak için grafik, resim, video, animasyon vb. Gibi etkileyici ve çekici görsel içeriği dahil etmeyi deneyin.

Sosyal Ağ Taktikleri (Sosyal Sinyaller)

Daha önce, bunlar "Off-Page Taktikleri" nin bir parçası olarak biliniyor, ancak şimdi bir birey var Tercih ve arama motorlarında sıralama ve gösterimler üzerindeki etkisi. Önerilen bir taktik olarak, bu sinyaller ayrıca dönüşümler yapmayı ve doğrudan bağlantıyı düşünmektedir. Bu nedenle inancınızı korumak ve toplumsal sinyaller üzerinde odaklanmak ve öğeleri üzerinde çalışmak gerekiyor –

 • Sosyal Etkinlik – Kimliğin tanınması için sosyal paylaşım ağlarında aktif olun. Günlük olarak gönderilen bir yayın, işletme sayfanızı bir markaya dönüştürmenize ve hizmetleriniz, ürünleriniz ve özellikleriniz hakkında ilgili bir kitleyi bilgilendirmenize yardımcı olabilir.
 • İlgili alanların çevre / arkadaş listenizi iyileştirin – Daha önce izleyici hakkında net olun işletme hesabınızdan birini arkadaş olarak seçerek. Yalnızca promosyonlar ve dönüşümler için ve bir şekilde vitrinde çalıştığı, ancak sadece ilgili olan için olduğu için. Daha az promosyonla daha fazla kuruş elde etmenize yardımcı olan en alakalı kullanıcılarla arkadaş listenizi geliştirin.
 • Ağ Geliştirme – Arkadaşlarınızın geliştirilmesiyle birlikte, bu da farklı ancak ilgili bir bölümün parçası olmak için gereklidir topluluklar ve gruplar. Aynı endüstrideki erişiminizi artırmanıza ve dönüşüm şansını artırmanıza yardımcı olacaktır.
 • Sosyal Ağlarda Aktif Bloglama – Ortaya çıkan bir platform olan sosyal ağlar, blog yazmayı en uygun yerdir. Tek bir yayında kendilerini tanıtma ve en üst düzeyde erişme konusunda garanti verdiklerinden, kullanıcı etkileşimi konusunda size daha fazla bilgi verdiler. [Facebook]LinkedIn, Reddit, Stumbleupon, vb. Gibi sosyal platformlara yerleştirilen içerikler bile, yüksek yetki ve endeksi kısa sürede alacaktır.
 • Sosyal Yorumları için Sorun – İşletmenizi marka haline getiren çok değerli sosyal ağlar . Bu nedenle, her zaman tanımlanmalı, yetkilendirilmeli ve birkaç tarafından tanınmalıdır. Etkileşim olmadan, düşüncenizi paylaşmadan ve çevrelerin gözden geçirmelerini istemeden tek bir gün bile bırakmayın. Bu, arama motorlarında sıralamaya çok değer verildiği için.

Analytics ve hızlı kontrol (kros kontrol faaliyetleri)

Google, arama algoritmalarını düzenli olarak (tek bir yılda birkaç kez) değiştiriyordu; çeşitli taktiklerin başarısızlığa uğradığı ve birkaç tanesinin şaşırtıcı bir şekilde geliştiği söyleniyordu. Panda, Penguin, Hummingbird Mobilegeddon, Güvercin ve RankBrain .

Bu nedenle, bazıları ciddi gibi eski devler gibi işi kontrol etmek için önemli bir şeydir gözler birkaç şey üzerinde tutarak, örneğin

 • Google Araç Analizi – Bir SEO danışmanı olarak, bu araçlarla kullanılıyor ve onlarla düzenli olarak bağlantı kuruyoruz. Hatta bu trafiği hesaplamak ve site hatalarını analiz etmek için gereklidir. Ayrıca, sitenin tarama kabiliyetini, site haritası endeksleme, kullanıcı davranışı, manuel cezalar ve daha pek çok şeyi iyileştirmek için Google Analytics ve web yöneticileri gibi araçlar kullanılabilir.
 • Sayfa İçi Analiz – Kullanıcının tek bir davranışını belirlemek sayfasında, genellikle Sayfa İçi Google Analytics araçları kullanırız. Bu, kullanıcı akışını temizler; kullanıcı, içeriği hangi yönde okur ve hangi bağlamla daha fazla etkileşim kurduğu anlamına gelir. Açık bir yüzdeyle bağlam değerini ve bağlamımızı değiştirebileceğimize göre analiz edebiliriz.
 • Performans Ölçümü – İşin değerini belirlemek için, performans ölçümünü düzenli olarak yapmak zorundayız. Geri bağlantı denetimi, kırık bağlantı kontrolü, 404 denetimi, bağlantı hatası denetimi, yetki denetimi, vb. Içerir. Hızlı denetleme ile sonuçlarla ilgili kendimizi temin edebilir ve daha fazla strateji hazırlamamıza yardımcı olur.