数字营销

5 Size Verdiğin Dijital Pazarlama Hataları

Şeylerin neyin yapılmaması gerektiğine de bakmaya ihtiyaç var. Bu, doğru yolda olduğunuzu ve bir yatırım getirisi elde etmeden para harcamayı düşünerek kendinizi kandırmayacağınız için önemlidir.

Bir şey bilmediğinizi öğrendiğinizde, bunu öğrenebilirsiniz. Ancak, bilmediğinizi bilmediğinizde, böyle bir durum risklidir. Burada, dijital pazarlama takibinizde gerçekleştirebileceğiniz bazı tespit edilemeyen hatalardan haberdar olmanız için tarafımdan bir liste.

1. Problem Çözmekten Daha İyi Bir Şekilde Teşvik Edilmesi:
Kendi davulunuzu yenmek, herhangi bir ürün / hizmet arayan internet meraklıları ile iyi geçinmeyen bir şeydir. Sürekli olarak tanıtım bilgileriyle bombalanırlar, aynı şeyi yapmak ve kalabalıkta kaybolmak istemezsiniz.

Ürününüzün / hizmetlerinizin ne kadar iyi olduğu konusunda övünmeyin, sorunlarının nasıl çözüleceğine nasıl yardımcı olabileceğini söyleyin. Sitenize veya 广告ınıza geldiler, bir çözüm aradılar, onlara bunu sağladılar ve boğa gözüne çarpacaksınız.

Başarılarınızı sergilemek uygun olsa da, siz müşteriniz için daha fazla görünecek şekilde ilerleyin. & # 39; Ben-ben-kendim & # 39; tutum. Nasıl? Müşteri referanslarını göster! Ve mevcut müşterileriniz için problemi çözebilirseniz izleyicilerinizin düşünmesine izin verin, sonra onlar için de yapabilirsiniz. Müşteri odaklı olun, ürün / hizmetlerinizi çözüm olarak gösterin ve sihrini görün.

2. Herhangi bir Pazarlama Kanalına Ağır Bir Şekilde Güvenerek:
Bu hatayı yapmak, dijital pazarlama bütçenizi yalnızca dengeden kurtaramaz, aynı zamanda gelirinizi saptırmayı da tersine çevirebilir. Deneyimleriniz aracılığıyla bir ya da iki stratejinin en iyi şekilde çalıştığı söylenebilir.

Ve bunun dijital pazarlama mantığı, en iyi çalışmanın çabalarını en üst düzeye çıkarmalı; Bu mantra üzerinde çok fazla düşündüren tehlikeli olabilir. Ya bu kanal aniden etkisiz hale gelirse? Ne haber verdiğimiz organik trafiğin, gecikiyor olmasından dolayı duyurulan güncellemeler sayesinde arama motorları ortaya çıkıyor.

Böylesi bir tepki, kâr payı gelirinizde ciddi hasara yol açabilir. Bu nedenle, tüm çabaları bir kanala aktarma ve sağlam çok yönlü bir çok kanallı pazarlama stratejisi oluşturma isteğine karşı koy.

3. Bazı Pazarlama Kanallarını Göz ardı etme:
Bu nokta, yukarıdaki noktaya benzer, ancak işiniz için doğru zaman olduğunda her kanalın kullanılmasını önerdiği şekilde farklıdır. Tıklama başına ödeme gibi birkaç kanalın sizi anında dikkat çekici bir şekilde çekebileceği anlaşılabilir, ancak diğer görünen düşük kanalları görmezden gelmemelisiniz.

Başlangıçta yüksek ROI üreten kanallardan yararlanmak önemli olsa da, daha sonraki bir aşamada diğerlerine giriş yapmak, pazarlama stratejinizin amacı olmalıdır. Ne kadar zaman alıcı olursa olsun, çabalarınızı SEO'ya yatırım yapın. Arama motorları ilgili trafik ile size geri ödeme yapmaya başlayacağından 6 ay sonra, kendinize teşekkür ettiniz.

Sosyalleşin; Adını orada al. Ancak sosyal kanalları dikkatli bir şekilde seçin. LinkedIn ve Twitter, B2B için en iyi şekilde çalışır ve suçlanan Facebook, B2C'lerin go-to-channel'ıdır. Siz ilerledikçe, e-posta pazarlamacılığını pazarlama karmasına atın, potansiyeliyle şaşıracaksınız.

4. Kampanya Hedeflerine Sayı Atamayanlar:
"Bu temel değil", düşünebilirsiniz! Şey … genelde gelişmiş şeyleri derinlemesine inceler ve çoğu zaman temelleri unuturuz. Yani kampanyalarınız için ölçülebilir hedefler belirleyin! Diyelim ki, bir şirket için üretilen müşteri sayısını artırmak, belirli bir ayda +% 20'lik bir hedef belirlemek ve daha sonra ona doğru çalışmak istiyorsunuz.

Sadece demiyorum ki, potansiyel müşterileri arttırmak istiyorum – bu sadece arzulu bir düşüncedir! Hedeflerinizi sayı olarak tanımlarsanız, çabalarınızı ölçeklendirebileceğiniz zaman, aksi halde bir inç ileriye gitmeden her yöne adım atmaya devam edersiniz.

Ayrıca, unutmayın, çabalarınıza para yatırıyorsunuz; kampanyaları yürüten kişi özgür olmaz. Üstelik, ücretli pazarlamaya para yatırıyorsanız, ölçülebilir hedefler belirlememek, felaket için kesin vuruş tarifidir.

5. Kötü Veri Yorumlama:
Analiz panosunu daha önce gördüyseniz, organik, doğrudan, ücretli, yönlendirme vb. Gibi farklı trafik kanallarını nasıl görüntülediğini göreceksiniz. Artık, doğrudan trafik, web sitenize manuel olarak giren kullanıcılara yorum yapar. # 39; s URL ve geliyor.

Ancak, doğrudan trafik numaralarının dahili çalışanlarınızdan oluşmadığından emin olmanız gerekir. Bunun göz ardı edilmesi, veri dilüsyonu ve verilerin yanlış yorumlanmasıyla sonuçlanabilir.

Ayrıca, verilerinizi tanımlamak için yanlış metriği seçmek felaket olabilir. Örneğin, ziyaret başına yüksek bir & # 39; sayfanız varsa veya 'ortalama ziyaret süresi', müşterinizin sitede daha fazla zaman geçirdiğini hissedebilirsiniz. Bu, gerçekliğin ziyaretçileriniz ne aradıklarını bulamayacağı anlamına gelir.

Sonuç olarak, yukarıda verilen 5 puan, dijital pazarlamanın ip uçları veya püf noktaları değil, özü hakkındadır. Bunlardan sakınırsanız, paranızın karşılığını en üst seviyeye çıkarırken, herhangi bir kampanya kayası yapabilirsiniz.