数字营销

Affiliate Marketing Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Çoğu kişi, gerçekten yapmaya başlamadılar bile, bağlı kuruluş pazarlamalarını duydular. Bağlı kuruluş pazarlama temel olarak insanları internetin çeşitli ürün ve hizmetlerine yönlendirmektedir. Satış bağlantınız üzerinden oluşturduğunuz her satış için bir komisyon kazanırsınız. Komisyonun büyüklüğü, sattığı ürünlere ve satıcı tarafından satışa sunulan yüzdeye bağlıdır.

Ama gerçekte bağlı kuruluş pazarlamasında ne var? İştirakler günlük olarak ne yapar? Nasıl para kazanıyorlar ve ne yapmaları gerektiğini nasıl öğreniyorlar?

1 Başarılı Bir Web Sitesi Örneği

Çevrimiçi olarak ürün ve hizmet pazarlamanın çeşitli yolları var. Pek çok bağlı kuruluş, önce bir blog oluşturup ürün ve hizmetlerini blogları aracılığıyla satar. Martin Lewis, moneysavingexpert.com adında çok başarılı bir web sitesine sahiptir. Bu aynı zamanda bir bağlı web sitesidir. İçeriği oluşturarak ve kullanıcıların hangi hizmeti kullanacağına karar vermesine yardımcı olmak: hangi kredi kartını seçmeyi teklif ettiği, en iyi faiz oranı vb. Parasavingexpert.com, çeşitli tekliflere web sitesi ziyaretçileri göndererek para kazanır. Bu web sitesi üzerinden bir satış yapılırsa, bu hesaba aktarılan bağlantı ve bir komisyon yapılır. İçerik yaratarak, değer sunarak ve insanların mantıklı seçimler yapmasına yardımcı olarak, web sitesi bir itibar yarattı ve zamanla daha yaygın hale geldi. Google, siteyi arama motorlarında yüksek oranda yer alıyor ve binlerce kişi her gün satın alma kararları vermek için kullanıyor.

2 Bir İştirakçi Olarak Nasıl Başlayabilirim?

Bağlı kuruluş pazarlaması çok büyük. Ana gelir kaynaklarını zaten internet üzerinden yapan binlerce insan var. Bir iştirakçi olarak işe başlamak için, bazı temel stratejileri öğrenmeniz ve internetten bu tekliflere trafik üretmek için çeşitli yöntemler oluşturmanız gerekir. Bir çok bağlı kuruluş basit bir blogla başlıyor. Yolculukları hakkında birçok gezginin 'blog'. Blog'la ilgili bir tutkunuz veya ilginiz yoksa, yardımcı olacak bir çevrimiçi kursu takip ederek başlayabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi için biyografime bakın.

3 Bir Yaşamak Ne Kadar Sürüyor?

Bazı insanlar ikinci bir gelir yaratma niyetiyle bağlı kuruluş pazarına giriyorlar. Bazı insanlar büyük para kazanmak ister. Bağlı kuruluş işinize ne kadar zaman ayırabileceğinize ve buna ne kadar bağlı olduğunuza bağlı olarak, sonuçlarınızı belirlemede büyük bir faktördür. Sonuçlar kişiden kişiye değişir. Büyük bir 广告 bütçesi ve doğru iş modeli ile bazı iştirakler yaşamlarını 6-12 ay içinde değiştirdi. Diğerleri için mevcut gelirlerini değiştirmeden yıllar alabilir. Yaklaşımınıza, reklam bütçenize ve iş modelinize bağlı olarak, mevcut bir gelirin yerini alabileceği bir noktaya kadar 3 ay ile birkaç yıl arasında sürebilir.

4 Herkes bunu yapabilir mi?

Bağlı kuruluş pazarlamasıyla ilgili en önemli şeylerden biri, teknolojinin artık herkesin kendi çevrimiçi işlerini kurmasına izin verecek şekilde mevcut olmasıdır. Bu bilgiyi öğrenmeye ve uygulamaya hazır olduğunuz sürece, bir e-postayı çalıştırabilen herkes kendi çevrimiçi işlerini kurmak için çevrimiçi platformları ve araçları kullanabilir. İhtiyacınız olan ana şey öğrenmek arzusu. Affiliate pazarlama herkes için değil. Çok fazla çaba harcıyor ve maddi olarak ödüllendirilmeniz yıllar alabilir.

5 Bağlı Bir İşletmenin Tuzakları Nelerdir?

Ortaklığınıza biraz zaman ayırmanız gerekir. iş için uzun vadede çalışmak. Bazı insanlar bağlı kuruluşların pazarlamasına girer ve bunları nakit olarak anında ödeyecek sihirli bir ilaç olduğunu düşünürler. Bir işe çok benzediğinizden daha fazlasını elde edemezsiniz. Affiliate marketing performansla ilgilidir. Bu, ürünleri ve hizmetleri çevrimiçi olarak başarılı bir şekilde satamazsanız ödeme almamanız anlamına gelir. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız bunu yapmak yıllarca sürebilir. Bir serseri olamazsın ve büyük parayı kazanmayı beklersin. Büyük kazançlar yıllarca süren yoğun çalışmalarla yaratılmıştır. Bunu sadece küçük bir miktar girdi ile elde etmeyi beklemeyin.

6 Affiliate Marketing Hakkında En İyi Şeyler Nelerdir?

Affiliate marketing, inanılmaz bir esneklik ve özgürlük sunar. Dünyanın her yerinden bir dizüstü bilgisayar ve internet bağlantınız olan bir iş ortağı olarak çalışabilirsiniz. Kendi saatlerinizi seçebilir ve mevcut işin etrafında kurabilirsiniz. Birçok kişi bu tür bir esneklik sağladığından bağlı kuruluş pazarlamasına girmektedir. Hayattaki önceliklerini seçebilirler: aile ile daha fazla zaman geçirin, çalışma saatlerinizi seçin, seyahat edin ve yurtdışında çalışın. Artık hoşunuza gitmeyen bir patron için çalışmak veya uzun saatler çalışmaktan başka kimse yok.

Affiliate marketing de inanılmaz bir ölçeklenebilirlik sunuyor. Yerel olan bir iş, her zaman bu işe gidebilecek kişilerle sınırlıdır. Bir çevrimiçi işletme global olabilir. Dijital ürünleri global bir erişim ile birlikte kullanarak, dijital teknolojiyle binlerce kişiye ulaşmak için araçları ve yazılımları kullanarak ölçeklendirebilirsiniz. Otomasyonu kullanarak bir online iş ile ilgili çalışmaların çoğu önceden oluşturulabilir. İş modeline otomasyon kurarak, içerik oluşturma ve ücretli reklamlar yoluyla faaliyetlerinizi daha geniş bir kitleye ulaştırmaya odaklayabilirsiniz.

7 Neden İştiraklerimle Mücadelede İşlerim?

Bir çok insanlar kendi bağlı şirketleri ile mücadele ediyorlar. Bu çeşitli nedenlerden dolayı olabilir. Öncelikle bir iş ortaklığı kurmak zaman alır. İlk etapta bir iş ortağına çok zaman ayırmanız gerekir. Sadece bir 'devrilme noktasına' ulaştığınız zaman gerçekten ilerlemenizi görmeye başlıyorsunuz. Pek çok bağlı şirket, ne kadar işin içerildiğini fark etmez. Çalışmaları için çevrimiçi işlerine ne kadar zaman ayırmaları gerektiğini hafife alıyorlar.

Ücretli reklamlar, bağlı kuruluş işinizi hızla geliştirmenize izin verebilir. Ama paraya mal oluyor ve doğru ürünlere de ihtiyacınız var. Ücretli reklamlarla küçük değerli öğelerin reklamını yapamazsınız. Reklam maliyetlerinizi karşılamak için yeterli kar elde etmeyeceksiniz. Bir dizi ürüne ve reklam vermek için bir e-posta listesine ihtiyacınız var.

İçerik pazarlamanız, seçtiğiniz iş alanına bağlı olarak daha uzun sürüyor. Blogunuzu pazarlamak için kullanılmayan bir niş bulursanız, hızlı bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Bununla birlikte, rekabetçi bir niş ile rekabet etmek zorunda kalacağınız tüm diğer içeriklerin üstünde fark almak için mücadele edeceksiniz. Mücadelenin birkaç nedeni var. Ana bilgi eksikliğidir. İlk önce doğru eğitimi alın ve ortaklık işiniz çok daha hızlı ilerleyecektir.

8 Kullanılacak En İyi Ortaklık Modeli Nedir?

Her biri kişiye uygun farklı bir şey sunan birçok farklı ortaklık modeli var. Bazı bağlı kuruluşlar arama trafiğini hedefliyor ve içeriğinin Google’da bulunmasını hedefliyor. Bazıları kendi ürünlerini yaratır ve bunları doğrudan müşterilere satar. Ancak, mevcut müşterilere satabileceğiniz bir dizi ürüne sahip olmak uzun vadeli başarı için harika bir modeldir. Çevrimiçi tek bir ürünü satmak sınırlıdır. Her satıştan sadece bir komisyon yapabileceğiniz anlamına gelir. Arka uç satışları ve yerleşik bir satış ekibini de sunan promosyon ürünlerini seçerek, belirli bir müşterinin ömrü boyunca aylık komisyonlardan ve satış komisyonlarından yararlanabilirsiniz. Tek bir komisyon yerine, her bir müşteriden bir gelir yaptığınız için, üyelik ürünlerini satmak kesinlikle bir satış pazarlayıcısıdır. Ama seçmek için iyi bir model, uzun vadede tutku duyduğunuz ve tutmaya devam edebileceğiniz bir model. İlginiz olmayan ürünleri seçmek kısa görüşlü bir plandır. Bir gelir elde etmek için ne yapmak istediğinizi düşünün. Tutkunuzla gitmeyi tercih ederseniz, işiniz çok daha uzun sürecek ve daha başarılı olacak.

9 Kendi ürünlerimi sadece satabilir miyim?

Birçok üye satmak için kendi ürünlerini yaratıyor internet üzerinden. Ancak, başlangıçta, ilk önce pazarlama temellerini öğrenmek iyi bir fikirdir. Böylece ortaklık işinizden daha hızlı kazanmaya başlayabilirsiniz. Bağlı kuruluş pazarlamasını ilk keşfettiğimde uzun zamandır kendi ürünlerimi yarattım. Ama ben birkaç sebepten dolayı bir şey satmadım. Öncelikle ürünlerimin yeterince büyük bir talep olup olmadığını araştırmamıştım. İkincisi, onları nasıl pazarlayacağımı bilmiyordum. Önce ürünleri nasıl pazarlayacağınızı öğreten bir programa katılarak, daha hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunları nasıl satacağınızı bilmiyorsanız, ürünler yaratırken zaman kaybetmeyin. Pazarlama, çevrimiçi para kazanmak için çok daha önemli bir beceridir. Bu beceriyi öğrendikten sonra, kendi ürün ve hizmetlerinizi pazarlarken daha sonra uygulayabilirsiniz. Ayrıca kendi ürünleriniz menzilde sınırlı olacaktır. Mevcut bir ürün yelpazesini kullanarak, zaten satılan ürünlerden yararlanabilirsiniz. Yüksek bilet komisyonu, aylık üyelik, arka satış ve yerleşik satış ekibi sunan bir program seçebilirsiniz. Tüm bu şeyleri sunan kendi ürünlerinizi oluşturmak, başlangıçta çoğu insan için bir olasılık değil.

10 Affiliate Marketing'in Noktası Nedir?

Bazı insanlar iştirak pazarlaması konseptiyle uğraşıyorlar. Onlar da "satıcı" gibi geldiğini düşünüyorlar. Bağlı kuruluş pazarlamasını anladığımda, bunu hemen çekici buldum, çünkü sözleşme çalışmalarımın etrafında çalışmak için esnek bir yönteme ihtiyacım vardı. Telefon bittiyse anlarımda yaptığım şeyi bırakmak zorunda kaldım. Bu, diğer işlerin etrafta dolaşmak için garip olduğu anlamına geliyordu. Kimse 'lapa lapa' çalışanı kullanmak istemiyor. Dizüstü bilgisayarımdan çalışmak istedim ve pazarlama ağı bana bu fırsatı verdi. Birçok kişi için bu, bağlı kuruluş pazarlamasını tercih etmelerinin sebebidir. Dizüstü bilgisayarlarından bir gelir elde edebilir, çalışma saatlerini seçebilir, patronu veya iş yerini tutamazlar. Doğrudan kimseyle satmak zorunda değilsiniz, hatta bir müşteriyle konuşmanız gerekmez. Tutulacak stok yok. Buna ek olarak, küresel bir kitleye ölçeklenmenizi ve otomatik pilotta ürünler sunmanızı sağlayan bağlı kuruluş pazarlamasının ölçeklenebilirliği, geleceği en iyi esnek hale getirmektedir.