SEO

Amazon ürün reklamları evrimi: Amazon yerel reklamcılığının habercisi?

Google, dördüncü çeyrekte kaba bir rakam yaşıyor. Sadece ekim ayı, dünyanın en saygın markalarından biri için korkunç bir aydı. Önemli bir donanımın ortaya çıktığı günlerde, Google, yanlış nedenlerle dikkatin merkezine girdi:

  • The Wall Street Journal, Google'ın yüz binlerce kullanıcı tarafından Google'a ait özel verilerin açığa çıktığını ve ardından ihlalin haberlerini aldığını bildirdi. Facebook'un kendi veri gizliliği sorunları için olduğu gibi bir tepki çektiği korkusu. Hikayenin ardından Google, Google + 'nın tüketici sürümlerini kapattığını söyledi.
  • CNBC, bazı reklamverenlerin arama bütçelerini Google’dan Amazon’a taşıdıklarını, çünkü Amazon’un 广告 ürünlerini artırdığını ve popülaritesini artırmaya devam ettiğini bildirdi. bağımsız bir arama motoru olarak.

Ve daha sonra, Google'ın ailesi olan Alfabe, şirketin gelirlerinin yatırımcıların beklentilerini karşılayamamasıyla stok değerinde bir düşüş yaşadı.

Amazon yükseliyor

Haber hikayeleri, Amazon'un ortaya çıkışı yerel işletmeler için daha önemlidir. Veri ihlali ve Google’ın buna tepki vermesi Google’a bir utanç vericidir, ancak bu fırtına akacaktır. Sonrasında, Google (parmak çarpı işareti) daha iyi gizlilik kontrolleri ile daha güçlü bir şirket olarak ortaya çıkacak. Ayrıca, Google+ yıllardır çıldırıyor ve Google, önümüzdeki on ay boyunca tüketici sürümünün fişini çekiyor. Google'ın çok az bir sonucu var ve Google My Business sosyal özelliklerine daha fazla yatırım yapmalarına izin verebilir. Borsadaki sıkıntıların Alfabe'ye özgü olmadığı da belirtilmelidir. Tüm büyük teknoloji titansları canımı yakıyordu.

Diğer yandan, Amazon’un bir reklam platformu olarak ortaya çıkışı, Google’ın temel reklamcılık ürünleriyle daha güçlü rekabetle karşı karşıya kaldığı gerçeğinin altını çiziyor. Emin olmak için Google, çevrimiçi reklamcılık pazarının Facebook ve Amazon'dan çok daha büyük bir paya sahip olduğunu, Google'ın pazarın yüzde 37,1'ini, Facebook'u, yüzde 20,6'sını ve Amazon'un yüzde 4,1'ini oluşturduğunu belirtti. Ancak Amazon, Google'ın sahip olduğu sürece aktif bir çevrimiçi reklam katılımcısı olmamıştır. Amazon, 2018'de nihayet ekrandan video reklamlara kadar bir dizi reklam ürününü paketledi.

Bir reklam platformunun evrimi

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Amazon’un sunduğu ürünlerin çoğu, yalnızca Amazon’ta ürün satıyorsanız anlamlıdır. Ancak, elbette, birçok ulusal ve yerel işletme, Amazon'da bir varlığa sahiptir ve Google'ın Amazon’un evrimini bir reklam platformu olarak kullanmasını imkânsız kılmaktadır. CNBC'nin de belirttiği gibi, “Bazı reklamverenler, birden fazla medya ajansındaki yöneticilere göre, normalde Google aramalarında harcadıkları bütçenin yarısından fazlasını, bunun yerine yüzlerce milyon dolarlık bir miktar olan Amazon reklamlarına taşıyorlar.”

CNBC rapor:

  • Büyük bir ajanstan bir yönetici, bazı markaların Google arama reklamlarını “ilginç” bulduklarını ve bütçelerinin doğrudan satışlarla ilişkilendirildiği için bütçelerinin Amazon'a taşınmasını istediklerini söyledi. Survata'ya göre, ürün aramalarının yaklaşık yüzde 49'u Amazon'da başlıyor.
  • Bir başka müşterinin Amazon'u beğenmesi, sorunsuz bir alışveriş deneyimi. Bir satın alma işlemini gerçekleştirmek için bir Google arama reklamı kullanmak, bir kişinin bir hesap açmasını ve kredi kartı bilgilerini ayrı bir web sitesiyle girmesini gerektirebilir. Özellikle küçük markalar için, doğrudan tüketiciye doğrudan satış yapmakla Amazon arasında satış yapmak arasında bir avantaj yoktur.

Amazon, işletmelerin Amazon dışında da tanıtım yapması için sunduğu teklifleri genişletmenin sadece bir zaman meselesi. Bazı durumlarda, işletmeler zaten yapabilir. Örneğin, görüntülü reklamlar yalnızca Amazon'da değil, aynı zamanda IMDB ve Twitch gibi Amazon'a ait ve işletilen sitelerde de görünebilir. Yine, bunlar şu anda sadece ürün reklamlarıdır, ancak şirketin yerelleştirilmiş reklam hizmetleri sunması durumunda Amazon'un ne kadar güçlü olabileceğini hayal edin. Bunu yapmak Amazon'un bir konuma dayalı reklamcılık kazanmasına yardımcı olabilir.

Hangi işletmelerin yapması gerekir?

Markanızı çevrimiçi ortamda daha görünür ve karlı hale getirmek için, işletmelerin önemli veri yayıncıları ile olan ilişkilerinizi güçlendirmelerini ve aşırı miktarda etki uygulayan veri toplayıcıları. Bu işletmelere veri amplifikatörleri olarak başvuruyorum. Genelde Apple, Bing, Facebook, Foursquare ve Google’ı ana yayıncılar olarak gösterdim, ancak Amazon’un bundan sonra bile olsa bu listeye ekleneceğini varsaymak adil. Amazon'da ürün satıp satmamanıza bakılmaksızın, şirketin reklam ürünlerini nasıl geliştirdiğini anlamak radarınızda olmalı.

Bu arada, organik ve ücretli taktikleri müşterilerinizin sizi aradığı her yerde görünür hale getirmek için bir araya getirin ve kendinizi bu araçlardan yararlanın. yayıncıların sağladığı Bir ilişkinin neden önemli olduğunun nedeni budur: araçlar gelişmeye devam eder ve bir ortaklık, bu araçların geliştirilme aşamasında olduğunun farkında olmanızı sağlar. Örneğin, CNBC'nin de belirttiği gibi, Google Alışveriş, kullanıcıların ortakları arasında Target, Walmart ve Costco ile çevrimiçi satın almaları için öğeleri bulmalarına yardımcı olan bir ürün arama motorudur. Google Alışveriş, Amazon Pazarı ile baş başa rekabet ediyor.

Tatil alışveriş sezonu merak uyandırıcı bir konu olacak: hem Amazon hem de Google, güçlü bir tatil harcaması olması beklenen paylarından dolayı zorlu bir mücadele yaşayacak. En çok kimin kazandığını görelim.


Bu yazıda dile getirilen görüşler misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Çalışanlar yazarlar burada listelenmiştir.


关于作者

Adam Dorfman, İtibar'da Ürün Yönetimi Direktörüdür ve burada sınıfın en iyisi olan yerel otomasyon platformu Velocity'den sorumlu ekipleri yönetmektedir. Onu Twitter'da takip et @phixed .