在Unix / Linux

Android Uygulama Geliştirme: Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Bu nedenle, aklınız kullanıcılar için susuzluk giderici bir uygulama oluşturmak için yaratıcılığa gömüldü. Eşsiz indirmeler görebileceğiniz aklınıza gelen bazı harika resimler mi? Nerede kaldın? Başarılı bir Android Uygulamasını kodlamayı öğrenmek mi gerekiyor?

Öğrenme hiç bitmeyen bir süreçtir ve eğer bu açlığa sahipseniz, hiçbir işe ulaşılamaz. Android Uygulama Geliştirme, özellikle yeni başlayan biriyseniz, göz korkutucu bir görev olabilir. Geliştirme süreci ile başlayacak çok sayıda derin bilgi gerekmektedir. Tanıdık olabileceğiniz bazı terimler ortaya çıkıyor, ancak Google'a özel teşekkürlerimizle görevimizi kolaylaştırıyoruz. Derin bir nefes alın ve emniyet kemerini ileriye doğru büyük ve sarsıntılı bir kodlama için bağlayın.

Adım 1: İşletim Sisteminin Seçimi

Bir İşletim Sistemi, üzerinde çalışan en önemli yazılımdır. bilgisayar. Programcı ile bilgisayar arasındaki iletişim aracıdır. Doğru İşletim Sistemi (İşletim Sistemi) seçimi, projenizin kapsamına bağlıdır. İnternet dünyasında Linux, Windows ve Mac'in üç ana işletim sistemi var.

Linux, geliştiricilerin çoğu tarafından tercih edilen işletim sistemidir, ancak yeni iseniz Windows İşletim Sistemi'ne gidin. Seçim yapıldıktan sonra Android Studio'nun kurulumunun bir sonraki adımına geçebilirsiniz.

Adım 2: Android Studio'yu İndirme ve Yükleme

Android Studio en çok kullanılan 'Entegre Google'ın sahip olduğu Geliştirme Ortamı. IDE, yazdığınız kodları görebileceğiniz ve sonuçları orada görebileceğiniz bir platformdur. Android Studio'yu indirdikten sonra, kodlarınızı çalıştırabileceğiniz bir ekran görmek için kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kodları çalıştırmak için ortak bir editör de kullanılabilir, ancak neden bu IDE'nin özelliğini göz ardı etmemek gerekir? Özel olarak kodlamak ve Android Uygulaması için tasarlanmıştır.

3. Adım: Java Geliştirme Seti'ni İndirme (JDK)

Android Studio'nun indirilmesinden sonra, bir sonraki önemli yazılım JDK'dır. Android uygulamasını geliştirmek için kullanılacak programlama dili JAVA olacaktır. Bu nedenle, Android Studio'yu kullanmak için, burada indirilebilecek olan JDK'nın yüklenmesi gerekir. Yüklemek için talimatları dikkatlice izleyin. Bir kez yapıldıktan sonra, Android Studio'nuz kullanıma hazırdır.

Bir başka belirleyici faktör de kodunuzun çıktısını görmek istediğiniz UI'dir. Size Emulator veya Real Time Device için iki seçenek açılmıştır.

Bir Android Emulator, Android cihazınızla tam olarak aynı görünecek ve kodunuzu çalıştırmak ve test etmek için kullanılabilecek bir Android Sanal Cihazdır. Kodunuzu Gerçek Zamanlı Bir Cihazda test etmeyi seçtiyseniz, bunu destekleyen Sürücünün tekrar kurulması gerekir.

Adım 4: İlk Projenizi Başlatma

Hepiniz başlamaya hazırsınız yeni Android Studio Projeniz. Tamamen beklediğiniz projenin adını girin ve başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra Google Play Store'a yükleyebilirsiniz.

Projenizi adlandıracak kadar akıllı olmalı çünkü bu, tüm kullanıcıların göreceği dosya olacak. . Uygulama hakkında düşünürken, üzerinde çalışacağı platformu belirleyebilirdiniz; Telefon veya Tablet

5. Adım: Final Projesi için Başlangıç ​​Sayfası

Yaptığınız uygulama açıldığında, "Merhaba Dünya" yazan bir mesaj görebilirsiniz. Bu, tüm geliştiricilerin yeni bir teknoloji öğrenirken yaptıkları en küçük programdır. Bundan, istenen projeyi akılda tutarak kodlamaya başlayabilirsiniz. Bir İş Listeleme Uygulaması veya bir Kabin Rezervasyon uygulaması veya belki bir Kitap Mağazası olabilir.

Sonunda Gerçekliğe Geçiş

Tüm uygulamalar başarılı olmaz ve harika yorumlar elde edemez. Kullanıcı dostu deneyim ile birlikte biraz pazarlama, en çok odaklanması gereken bir şeydir. Ayrıca, JAVA derin bir bilgi hissi gerektiren bir dildir. Pratik yapmak, uçan renklerle çıkmanın en iyi yoludur.