SEO

Anket: Yüzde 88'i yerel sesli aramadan sonra arabayla yol tarifleri aramak

Akıllı telefon sahiplerinin yüzde doksanı, cihazlarının sanal asistanını kullanıyor. Bu yeni bir ankete göre (n = 1,000) ve itibar yönetimi ve yerel SEO sağlayıcısı Chatmetre'den rapor alıyor.

Yüzde kırk yerel bilgi arıyor. Anket ayrıca tüketicilerin yaklaşık yüzde 40'ının “yakınlardaki bir yer için yol tarifi, adres ya da çalışma saatleri sormak için sesli aramayı kullandığını” ve ankete katılanların dörtte birinin (yüzde 27'sinin) ses cihazlarında bir numarayı kullandığını söylüyor. Yerel bir restoran, dükkan ya da iş bulmak. ”

Yerel arama için mobil cihaz kullanımı iyi oluşturulmuştur. Dünkü Google kazançları, örneğin, CEO Sundar Pichai şöyle dedi: “[L] ocal mobil aramalar, genel olarak yalnızca mobil aramalardan daha hızlı büyüyor ve geçen yıl neredeyse yüzde 50 oranında artmıştır.

yerel sesli arama Bir akıllı telefona ses temelli yerel arama yaptıktan sonra, bu kullanıcıların yaklaşık yüzde 90'ının ("yüzde 88'i)" sürüş yollarını kullanması muhtemel "olduğunu söylüyor. Bu," şimdi ona ihtiyaç duyuyor "ve" yakınım "paradigmalarıyla tutarlı. mobil arama

Rapor genellikle akıllı telefonlarda sesli arama ve çoğu durumda akıllı hoparlör kullanımı arasında ayrım yapmayı ihmal ediyor. Bununla birlikte, “tüketicilerin 61'inin akıllı bir konuşmacıya sahip olduğunu” iddia ediyor – bunların yüzde 51'i bunu günlük olarak kullanıyor ve yüzde 29'u haftada en az bir kez kullanıyor. ”Eğer yaklaşık 250 milyon yetişkin bir taban kullanırsak, bu 152 milyon insan anlamına gelir. ABD'de şu anda akıllı hoparlörler var. Bu rakam, diğer tahminlerden çok daha yüksektir ve doğru değildir.

Kaynak: Kantar TNS (2018)

Kantar TNS tarafından çok daha büyük bir örneklem ile yapılan son bir ankette, ABD hane halklarının yaklaşık yüzde 21'inin en az bir tane olduğu saptanmıştır. Akıllı hoparlör Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık 117 milyon hane bulunmaktadır ve bu da yaklaşık 25 milyon akıllı konuşmacı anlamına gelecektir (hane başına sadece bir tane varsa). Ancak birçok hanenin birden fazla birimi var.

Mutlak anlamda, akıllı hoparlör penetrasyonu muhtemelen Kantar numarası ile Chatmeter yüzde 61 penetrasyon rakamı arasında bir yerde.

Pazarlamacılar için önemli olan. Akıllı davranışlar ve akıllı telefonlar, kullanıcı davranışları söz konusu olduğunda farklı kategoriler olarak ele alınmalıdır. Akıllı hoparlörler henüz anlamlı arama sorgusu hacmi üretmemiştir. Tabii ki, tüketici davranışı zamanla gelişecek ve sonunda akıllı hoparlörler keşif ve ticareti yönlendirecek.

Buna karşılık akıllı telefonlar artık insanların hayatlarında birincil internet erişim cihazı. Ses, daha geniş bir mobil arama ve tek yanıt yanıtları (yani, Google Asistan tarafından oluşturulan) daha yaygın bir hale geldikçe, pazarlamacılar snippet'leri optimize etmeli, daha yapısal veriler sunmalı ve doğal dil sorgularına yanıt vermek için daha fazla içerik oluşturmalıdır. [19659011] Yazar Hakkında

Greg Sterling, Arama Motoru Arazisinde Katkıda Bulunan Editör. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler VP'sidir. Onu Twitter'da takip edin (19459023) veya Google + 'da bulun.