SEO

Arama Motoru Pazarlaması ve Optimizasyonu – PPC'nizden SEO'nuzu Tanıyın

Çevrimiçi pazarlama kafa karıştırıcı bir yer haline geldi. Pek çok yeni vızıltı kelimesiyle, akronimler ve etraftaki eski düşünceler, neye ve kime inandığını ve daha da önemlisi paranızı nereye yatırmanız gerektiğini öğrenmek zor olabilir.

Bir kaç soru, çevrimiçi bir varlığı olan herhangi bir şirketin,

1. Yeterli trafik alıyorsunuz ve ziyaretçilerin istedikleri şekilde yanıt veriyorlar mı?

2. Arama Motoru Optimizasyonu'na (SEO), tıklama başına ödeme kampanyalarına veya diğer stratejilere yatırım yapmanız gerekir mi?

3. Web siteniz ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek için yeterince çalışıyor mu?

Bütçemizi çevrimdışı ve çevrimiçi etkinlik arasında nasıl bölmelisiniz?

Başlamak için en iyi yer, mevcut web stratejinizin performansını trafiği analiz ederek gerçekten anlamaktır. içerik ve dönüşüm oranları. Ardından, çevrimdışı tanıtımların ve pazarlamanın etkili ve akıcı bir şekilde nasıl geçebileceğini planlayabilirsiniz.

Kalite Trafiği Alma – Doğrudan Yayınlama ve Size Yardımcı Olma

Sitenize trafik yönlendirmenin dört yolu vardır: arama motoru pazarlaması , diğer web sitelerinden ve bağlı kuruluşlardan bağlantılar, çevrimiçi reklamcılık ve çevrimdışı tanıtım. Tüm bu kanalların potansiyelini en üst düzeye çıkarmak mantıklıdır, ancak bütçeler harcamanızı verimli bir şekilde yaymak yerine, bir veya daha fazla alana çok fazla önem vermekle kolayca boşa harcanabilir.

SEO şirketlerini kullanmanız gerekir mi?

Web sitelerine düşük trafik olarak gördüklerini çözmek veya belirli arama terimleri için yüksek bir sıralama yapmadığından SEO uzmanlarına yönelmek. Ne yazık ki her zaman SEO'nun pratikte ne anlama geldiğini anlamıyorlar. Genel olarak, bu uzmanlar arama motorlarına daha çekici hale getirmek için mevcut sayfaları yeniden gözden geçirmeye ve anahtar kelimeler ve ifadeler eklemeye çalışır. Bu 'onarılan' sayfalar, her zaman mantıklı olmayan metinler nedeniyle çok geçmeden ve anlaşılmaz görünebilir.

İyi SEO, yeni sayfa oluşturma, dikkatli sayfa geliştirme ve gelen yönlendirme bağlantısı oluşturma bileşimini kullanır. Gerekli değişim seviyesi ve gerçekçi olarak nelerin başarılabileceği konusunda dürüst olacaklar. Bu imkansız olduğu için Google'ın en üstünü garanti edenlerden kaçınılmalıdır.

Eski Sayfaları Sabitlemek, Daha İyi Olanlar Oluşturmaktan

Eski sayfaları 'sabitlemek' için etkili bir alternatif, bulunacak şekilde tasarlanan yeni yüksek kaliteli içerik oluşturmaktır. tüm web sitesinin yeniden değerlendirilmesi ile birlikte. Web kullanıcıları iyi yazılmış, pütürlü bir metne yanıt verir ve Google, daha iyi sıralamalarla doğru sözdizimini ödüllendirir.

Ayrıca, yalnızca 4 temel arama terimiyle alakalı bir sayfanın oluşturulmasının mümkün olduğunu belirtmek gerekir. Bir otel iseniz ve birinci sınıf konumunuz 'townsville' ise, ana arama teriminiz olan 'townsville hotels' için sıralamaya yetecek kadar zor. Tüm site "townsville" için optimize edildiğinde (varolan sayfalara daha fazla anahtar kelime ekleyerek) komşu şehir için yüksek sıralamalar almaya çalışmak etkisiz olacaktır. Özellikle diğer şehir için yüksek puan almak için tasarlanmış yeni sayfalar oluşturmak ve ona yönlendirme referanslar almak zorunda kalabilirsiniz.

Sitemizde ne gibi terimler olmalı?

Çoğu şirket, büyük bir kısmı da dahil olmak üzere, bu yanlış anlama geliyor. olanlar. Büyük markalar sadece markanın kendisine odaklanırlar ve insanların marka ve teklifleriyle ilgili olarak neleri aradıklarını unuturlar. Müşterinin bakış açısından bak. Ne arıyor olabilirler? Hangi dili kullanabilirler? Bu metni sayfalara getirerek, bulmak istediğiniz kişiler tarafından bulunacak içerikler oluşturacaksınız.

Google PageRank

Google PageRank, tüm web sayfalarını 1 ile 10 arasında sıralıyor. Bu, Google'ın sıralama şeklidir. bir web sitesinin önemi. Sitenize trafik ile ilgisi yoktur, ancak gagalama düzenindeki duruş ve yeri hakkında daha fazla şey yoktur. Örneğin, Google sıralamasında 10, Microsoft sıralamasında 9, BBC'de 9. sırada yer alıyor. En az gelen bağlantılara ve yeni bir URL'ye sahip bir web sitesi hiçbir zaman bir sıralama bile alamıyor. Bu genellikle hiçbir promosyon veya güncellemeyi almayan küçük sitelere olur.

Sıralama önemli olsa da, arama terimleri düşük dereceli web siteleri için geçerli olabilir (örneğin, 'Harrow, Londra'daki iki yatak odalı daire'), ancak ihtiyacınız varsa Daha genel terimlerle daha fazla trafik (örneğin 'Londra'daki Daireler') kısa vadede PPC kullanmanız ve yüksek kaliteli gelen linkleri artırarak ve uzun vadede içerik geliştirerek sıralamanızı iyileştirmek için çalışmanız gerekebilir.

Arama Motorlarını Anlamanız gerekir

Peki, Google'ın, Yahoo'nun ve MSN'nin yaşamdaki hedefi nedir? Elbette para kazanmak. Google, kârını aramadan değil reklamdan yapar. Google’ın Arama Motoru işindeki başarısı 2 şeye dayanmaktadır; Arama sonuçlarının kalitesi ve reklamverenin (Adwords ve Adsense) alaka düzeyi, bu sonuçların izleyicilerine. Bir kullanıcı Google’a bir arama terimi yazdığında, en iyi yanıtları sağlamak için Google’ın en alakalı sayfaları yayınladığına güvenmek zorundadır. Bunu, sayfa içeriğinin kalitesini ve sayfayı barındıran web sitesinin popülerliğini incelemeye çalışarak yapar.

İçerik ve Popülerlik – Arama Motoru Sonuçlarını Yerleştirme (SERP) Sürüşü

sonuç konumunuzu yönetin, ancak sayfa içeriği ve web sitesi sıralaması en önemlisidir. İçerik iyi tasarlanmış, iyi yazılmış ve iyi kodlanmış web siteleri oluşturmakla ilgilidir ve en çok kontrol ettiğimiz alan. Ancak, popülerliği web'in geri kalanının web sitenizle nasıl etkileşime girdiğine bağlı olduğu için çok daha zor bir somun. Bunu anlamak için Google'ın popülerliği nasıl ölçtüğünü bilmemiz gerekiyor. Daha iyi bir fikir edinmek için, Google’ın web’i nasıl görüntülediğini anlamanız gerekir.

Web’in büyük bir sosyal topluluk olduğunu ve web sayfalarının içinde yaşayan insanların olduğunu hayal edin. Bir kişinin bir konuda tavsiyeye ihtiyacı varsa, o topluluğun en bilgili ve güvenilir kişisine danışmak en iyisidir. Büyük toplulukların sorunu o kişiyi buluyor. En iyi yol, en iyi insan olduğuna inandıkları diğer insanlara sormak olabilir. Sonuçta, kişisel tavsiye genellikle kalite ve güvenilirliğin iyi bir ölçümüdür. İnsanların çoğunluğu bir kişiyi tavsiye ederse, onlara danışmak için daha fazla güvene sahip olacaksınız. Google, bir web sitesinden diğerine olan bağlantıları bir araya getirme önerisi olarak görür ve tüm web sitesini haritalandırarak bu bağlantıları sayabilir.

Yeni Siteleri Başlarken – Yaş Filtresini Sandbox

Tüm yeni siteler Google’ın yaşlanma sürecine tabidir. filtre'. Bu, herhangi bir yeni URL'nin Google tarafından endekslendiği, ancak sayfanın 3-6 ay arasında bir sıraya göre sıralanmadığı ve düşük bir sıralamayla bırakıldığı anlamına gelir. Şu anda, yeni bir siteye ASAP kadar bir sayfa yerleştirmek veya iyi bir sayfa sıralamasıyla mevcut bir siteye eklemek dışında, bunun için etkili bir yol yoktur. Unutmayın ki, Yahoo ve MSN gibi, henüz bu filtreleri kullanmayan diğer arama motorları var ve Tıklama Başına Ödeme reklamları gerektiğinde trafiği artırmaya yardımcı olabilir.

Tıklama Başına Ödeme (PPC) [19659002] Bazı tanımlar için zaman. Google AdWords, Google’ın tıklama başına ödeme reklamları için adıdır. Bu reklamlar, sitenize Google’da arama yapan kişilerin doğrudan bir sonucu olarak veya Ask, Netscape ve AOL gibi arama ortaklarından biri olarak hedeflenen trafiği getirebilir. Muhtemelen, Google arama sonuçları sayfalarının sağ sütununda görünen 'sponsorlu bağlantılar'ı fark edeceksiniz. Bazen bu bağlantılardan birkaçı, sayfanın en üstünde ana 'organik' sonuçların üstünde görünecektir. Bu, başka bir zamanı kapsayacağım geniş bir alandır.

Web İstatistikleri v Web Analytics

Çoğu web sitesi sahibi, web sitelerinin günlüklerini inceleyerek ve ziyaretçilerin, görüntülenen sayfaların, kullanılan anahtar kelimelerin ve zamanın miktarlarını ara sıra görmeye aşinadır. sitede geçirdi. Bu değerli bilgiler olsa da, ziyaretçi davranışları hakkında pek fazla bir şey ifade etmiyor.

Siteniz yüksek düzeyde trafik çekebilir, ancak bu trafik doğru içeriği bulup doğru içeriği bulma ve istediğiniz şeyi yapmaya motive etmekten oluşmalıdır. Onları.

Web analitiği aşağıdakiler hakkında değerli bilgiler verebilir:

1. En çok hangi butonlara tıklanır ve göz ardı edilir?

2. Hangi anahtar kelimeler en etkili ve karlı?

3. Hemen hangi sayfalardan çıkar (hemen çıkma oranı) ve çoğu zaman?

4. İnsanlar siteye nereden giriyor ve nerede çıkıyorlar?

5. İstediğiniz hedeflere kaç ziyaretçi geliyor?

Google Analytics, bu önemli soruları yanıtlamaya ve bunlara nasıl yanıt vereceğinizi anlamaya yardımcı olabilir. Sizin için hangi içeriğin çalıştığına dair ipuçları verebilir ve bunlar hangisi değildir? Sadece bir web sitesinin performansını, web reklamcılığı, HTML e-posta ve çevrimdışı tanıtım performansı ile dengeleyerek, pazarlama stratejinizin yatırımınızı geri ödeyip ödemeyeceğini gerçekten biliyor olabilirsiniz.

Hedef Dönüşümü

Neredeyse tüm web sitelerinin bir hedefi vardır; birine abone olmak, kayıt olmak, bilgi almak veya bir şey satın almak için. Dönüşüm oranı, web sitesinde belirlediğiniz "hedefi" tamamlayan ziyaretçilerin yüzdesidir. Düşük bir oran pek çok şeyin sonucu olabilir; Kötü tasarım ve navigasyon, belirsiz veya istenmeyen bir teklif, 'hedefe' karmaşık veya yorucu yollar, ya da sadece siteyi görüntüleyen yanlış insanlar. Bu, yalnızca düzenli değerlendirmeyle kurtarılabilir, bu da ya trafiğin kalitesini artıran veya sitenin içeriğini geliştiren eylemlere yol açabilir. Dönüşümün yollarını basitleştirin ve tekliflerin cazip ve kolay bir şekilde sunulmasını sağlayın.

Transaction ve PPC Verilerinin Google analizlerine bağlanması

Google analitiği, trafiği izleme ve dönüşüm oranlarını izleme olanağı sunar ve bu, tüm daha güçlü olduğunda işlem verileri eklendi. Bu, bir geliştiricinin gerçekleştirmesi ve herhangi bir e-ticaretle ilgili web sitesinin bir parçası olması için basittir. Ayrıca, TBM verilerini dönüşümlere bağladığınızda, kampanyanızın etkinliğini izleyebilir ve az performans gösteriyorlarsa hızlıca harekete geçebilirsiniz.

İçerik Kraldır – Onu Taze ve Güncel Tutun

Bu mantıklıdır. Ziyaretçileriniz ve sıralamanız için. Düzenli olarak güncellenen ve yenilikçi içeriğe sahip bir site, ziyaretçileri koruyacak ve geri dönmelerini teşvik edecek. Ayrıca diğer sitelere, yayınlara ve bloglara sitenize bağlantı vermek için güçlü bir neden sunacaktır.

Ayrıca, birçok site sahibi, Google'ın düzenli olarak güncellenmeyen web sayfalarını görmezden gelmeye başlamayacağını bilmemektedir. Şirketler, SEO hilelerine para harcamak yerine, taze, açık ve alakalı web içeriği üretmeye odaklanmalıdır. Giderek daha fazla web analisti, yüksek kalite, arama motoru dostu içeriğin daha yüksek sıralamanın ve daha etkili trafiğin anahtarı olduğunu kabul ediyor.

HTML'yi koru – Herkes için temiz ve erişilebilir

Arama motoru botları, temiz html içeriğini seviyorum çünkü taramak en kolay. Bununla birlikte, diğer içerik etkili sonuçlara engel olabilir. Örneğin PDF'ler, kat planları, haritalar ve broşürlerin kopyalarını görüntülemek için kullanışlıdır, ancak gerçek web sayfası içeriğinin yerine geçmemelidir.

En iyi uygulama, xhtml css tabanlı sayfalar olarak her zaman değiştirilebilir içerik oluşturmaktır. Bu w3c doğrulama ile uyumlu.

Çevrimiçi ve çevrimdışı entegrasyon için 10 adım:

1. Hedefe karar verin

2. Hedef kitleyi tanımlayın

3. Teklifi tanımla

4. Kanalların karışımını seçin (açık ve kapalı satır)

5. Tüm ortamlarda çalışan bir yaratıcı tema oluşturun

6. Aynı anda çevrimdışı ve çevrimiçi içerik üretin

7. Web sayfaları ve PPC için Anahtar Kelimeler ve Kalıplar Oluşturun

8. SE dostu ve gezinmesi kolay açılış sayfaları, mikrositeler ve hedef sayfaları oluşturun

9. HTML e-postasının, banner'ların, basılı materyallerin 广告 temasını takip ettiğinden emin olun

10. Her bir kampanyanın tüm yönlerini sürekli olarak değerlendirin ve onlardan bir şeyler öğrenin.

Bu şekilde, tüm kanallarda YG'yi en üst düzeye çıkarabilir ve çevrimdışı ve çevrimiçi stratejinizin tamamını sizin için zorlaştırabilirsiniz.