印刷 - 设计

Basın Bülteninin Uygun Şekilde Kullanımı

Deneyimli çevrimiçi pazarlamacılarla konuşursanız, basın bültenlerinin geçmişte bir şey olduğunu söyleyecektir. Bunlar çoğunlukla sadece birkaç kez denemiş olan insanlar ya da belki sadece bir kez ama çok zayıf inşa edilmiş bir mesajla. Muhtemelen yeterince sıkı çalışma yapmadıkları, ancak asgari çabadan büyük ödüller bekledikleri de belli olacaktır.

Daha fazla satış yapmanıza ve web sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olmak için, basın bülteninize daha yoğun bir çaba sarfetmeniz gerekir. Bu da çok çalışmanızı gerektirir. Basın bültenlerinin yazılmasında ve sunumunun yapılmasında uzmanlaşmayı düşünüyorsanız, bu makaleyi tam olarak okumak için zaman ayırmaya değer.

Felaket için gerçek bir reçete, bir e-posta eki olarak bir basın bülteni göndermek, çünkü çoğu zaman başarısız olmaya devam edecektir. Çoğu insan, bilgisayarlarına zarar verebilecek kötü amaçlı yazılım ve virüslerden korkan e-postalarda ekleri açmaz.

Yukarıdaki kuralın bir istisnası olmaz mıydı? Bir basın bülteni, e-postanın kendisinin bünyesine dahil edilmelidir. Tek tek alıcıları hedeflemeniz ve bilgilerinizin okunmasını sağlamanın tek yolu budur. İnsanların basın bülteninizi okuduğundan emin olmak istiyorsanız, en üstte kişiselleştirilmiş bir mesaj koymalısınız. Yazdıklarını çok nazik ve güven verici kelimelerle okuyacaklarını söyleyecektir.

Meraklı olmalarını sağlamak, başarınızın anahtarıdır. Merak ettiklerinde, yazdıklarını okuyacaklar. Tipik olarak, insanlar hemen dikkatlerini çekmeyen mesaj türlerini siler. Sadece bir iki dakika harcayarak bunu yapmak çok para kazanabilir.

Biçim ve içerik söz konusu olduğunda, kurallar uzun bir süre değişmedi. Yapmamanız gereken bir örnek, sürümünüz için iki sayfa kullanmaktır, çünkü bu çok fazla bilgi. Bu alanda çalışmak için bolca var ve okuyucuyu sıkmamak için yeterince kısa. Uygun ve kabul edilmiş bir basın açıklaması formatlama protokolünü izlerseniz, bu, sürümünüzün düzenleyiciler tarafından okunmasına yardımcı olacaktır. Yapabileceğiniz en kötü şey, hiç bir değer eklemeyen dolgu maddeleri eklemektir, çünkü editörler bunu kolayca fark edebilir.

Basın bültenlerinizi sunmanın en iyi zamanları, haftalık rutinlerine yerleştikleri zaman insanları yakalamak için haftanın ortasında. Pazartesi günü asla yayınlamayın, çünkü bunun iyi bir zaman olmadığı biliniyor. Ne yazık ki, çalışanlar haftasonu için hazırlandığı için Cuma günümüzde neredeyse tamamen zaman kaybıdır. Bir pazartesi veya cuma günü göndererek harcanan zamanın hiçbir faydası yoktur, bu yüzden bundan kaçının ve gitmek için iyi olursunuz.

Neden yukarıda bahsedilen tüm ekstra basın bülteni çalışmalarının size değmediğini söyleyenlere inanmıyorsunuz? Genellikle, çok az iş ile gecede başarı bekledikleri aynı kişiler olduğunu söyleyenler. Bu makalede özetlendiği gibi basın bildirme stratejilerini ve taktiklerini uygularsanız, başarılı bir iş kurmaya başlayabilirsiniz.


资源 通过 Gerard Mohamed