SEO

Bing, etki alanı kaynaklarını resim karusellerinde gösteren lekeli

Bing, ana arama sonuçları sayfasında sayfa başlığı ve alan adı ile birlikte görüntünün bir önizlemesini içeren yeni bir resim karuselini test ediyor. Bing Görüntüler ekibi, “Bir dizi görüntü cevap sorgusu üzerinde deney yapıyoruz” dedi.

Test dijital pazarlama danışmanı Frank Sandtmann tarafından tespit edildi, Almanya'nın Hamburg kentinde bulunan ancak ABD sonuçlarında gösterildiğini fark etti. Doğru: Sayfa başlığı ve alan adı ile deneysel resim karuselesi

Neden umursayalım ki

Resmin kaynağını görüntülemek, kullanıcıların markanıza alışmalarını ve halihazırda bulunanlardan tıklama oranlarını iyileştirmelerini kolaylaştırabilir onunla tanıdık.

Eğer atlıkarınca şu anda yaptığı Görüntüler sekmesinin aksine – doğrudan görüntü kaynağına bağlanırsa, o zaman görüntüleri atlıkarınca dahil olacak şekilde optimize etmek başka bir trafik kaynağı olabilir.

Düzenli bir özellik olarak, Bing’in arama sonuçlarını farklılaştıran başka bir ayrıntı da olacaktır. Şu anda, hem Bing hem de Google, ana sonuçlarında görüntü önizlemelerini görüntülüyor; bununla birlikte, kullanıcılar bir önizlemeyi tıklatana kadar kaynaklar gösterilmez.

Daha fazla resim ve görsel arama kapsamı


关于作者

George Nguyen, Third Door Media'da Yardımcı Editördür. Geçmişi içerik pazarlaması, gazetecilik ve hikaye anlatıcılığı.