SEO

Bing, siyasi aday ve oylama reklamı reklamlarında 'hayır' oyu veriyor


Bing Cuma günü yaptığı açıklamada, ABD siyasi aday ve oy pusula reklamlarını engellemeye başladı.

Neden pazarlamacıları önemsemeli?

Bing’in ABD’deki siyasi adayları ve oy pusulalarını engelleme kararları, herhangi bir ABD adayını veya siyasi örgütü etkileyecek Ülkenin ikinci en popüler arama motoru üzerinde 广告 kampanyaları yürütmek mümkün değildir.

“Siyasi adaylar ve oy pusulaları için düzenleyici ortamın önümüzdeki aylarda hızla gelişmeye devam etmesi, karmaşıklığı sıkı bir şekilde yerine getirmesini karmaşık hale getirmektedir. “Microsoft'un reklam satışları için küresel iş ortağı olan VP'yi Bing Arama blogunda Kya Sainsbury-Carter yazdı.

Bing, siyasi aday ve oy pusulası reklamlarının“ çok önemli ”olduğunu belirttiği için bu politika genel reklam gelirini etkilemeyecek. reklam hacminin küçük bir yüzdesi.

Bing, bu duyuruları Cuma günü yayınlarken, arama motoru poli içerikli reklamları yasakladı. Haziran ayında, Arama Motoru Arazi'ın kardeş web sitesi Marketing Land'in sosyal ve arama platformları için güncel politik reklamcılık politikası değişikliklerini kapsadığı Haziran ayındaki mevcut politikanın tikal (ve dini) içeriği şöyle: “Politik reklam politikalarının büyük bir listesi, sosyal ve arama platformları. ”

Her şey yolunda giderken, Bing'in politik reklamcılık ve izin vermeyen şeyler açısından tam olarak neye izin verdiği konusunda biraz kafa karışıklığı var. Bing’in "İzin verilmeyen içerik politikaları" sayfasında, arama motoru, politik içeriği barındıran veya politik içerikle alakalı reklamları kabul etmediğini belirtir. Ancak, aynı sayfada ilerlerseniz, Bing Ads politikalarına uygun olduğu sürece politik savunuculuk yapılmasına genel olarak izin verildiğini ve politik adaylar, siyasi organizasyonlar ve siyasi girişimlere yönelik siyasi reklamlara izin verildiğini (sürece katıldıkları sürece) söyler. Bing'in listelenen kriterleri, yani federal ve eyalet seçim yasalarına uyma, kışkırtıcı dili kullanma, vb.).

Cuma günü ABD'nin siyasi adayı ve oy pusulası reklamlarını durdurduğunu açıklaması arasındaki çelişkiyi netleştirmek için Bing'e ulaştık. ve bu tür reklamların aslında platformda izin verildiğini, ancak bir yanıt almadığını söyleyen İzin Verilmeyen İçerik Politikaları sayfasındaki mevcut dil.

Bing'in politik reklam politikaları hakkında daha fazla bilgi

  • Önümüzdeki haftalarda herhangi bir siyasi adayı ve halihazırda çalışan reklamları kaldırmayı seçti ve kullanıcılardan politikayı ihlal eden gördükleri reklamları bildirmelerini ister.
  • izin verilen İçerik Politikaları sayfası, politik gündemleri ve “sıcak düğme” politik konularını kullanan reklamlara da izin verilmez.
  • Microsoft açıkça Cuma günü yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “… kampanyalara, kampanya komitelerine ve parti sözleşmelerine hizmet etmek için partizan olmayan yollarla çalışıyor. ve seçim sistemlerini çeşitli yollarla, ”ve demokratik süreci destekleme kararlılığı değişmeyecek.

关于作者

Amy Gesenhues, Üçüncü Kapı Medya'nın Genel Atama Muhabiridir. Motor Arsa ve Pazarlama Arazi. 2009'dan 2012'ye kadar, New York'tan Teksas'a bir dizi günlük gazetenin ödüllü sendikalı köşe yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile, MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi gibi çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulunmuştur. Amy'nin makalelerini oku.