数据库

Bölüm 1031 Değişimiyle Bir Diş Uygulaması Satırken Vergileri Kaydet

Bir dişhekimliği uygulaması çeşitli nedenlerle satılmaktadır: emeklilik, başka bir şehre taşınmak, hatta sağlık sorunları nedeniyle. Nedeni ne olursa olsun, satışın vergi oranlarını dikkate almak önemlidir. Satılan varlıkların türüne bağlı olarak satıcı, kazancın% 40'ına kadar federal ve eyalet vergileri ödeyebilir. Örneğin, çoğunluğun, satılan ekipmanın tamamı olmasa bile, hem bireysel hem de kurumsal sahipler için en yüksek oranlarda vergilendirilebilir olması muhtemeldir. Bunun nedeni çoğu diş ekipmanının satın alındığı yılda yazılması veya 5 ila 7 yıllık bir süre boyunca amortismana tabi tutulmasıdır. Bu nedenle, genellikle satış sırasında ekipmanın asgari bir miktarı vardır.

Bir şirketin gayrimenkul sahibi olması durumunda, kazanç en yüksek şirket oranından vergilendirilir. Eğer bir kişi gayrimenkulün sahibi ise ve bunu tüzel kişiliğe veya tüzel kişiliğe kiralarsa, önceki amortisman vergisi% 25, ​​amortisman aşan kazanç ise% 20'dir. Şerefiye, hasta kayıtları ve alacak hesapları genellikle bir dişhekimliği uygulamasının satışında yer alan varlıklardır ve% 20 oranında vergilendirilecektir. Söylemeye gerek yok, vergi yükümlülüğü tam bir satış sonucu önemli olabilir.

Bir uygulama ve sonuç olarak ortaya çıkan vergi borcu açık bir satış örneği ::

Ekipman: $ 120,000 kazanç X% 40 vergi oran = 48.000 $

Alacaklar: 20.000 ABD Doları kazanç X% 20 vergi oranı = 4,000 $

Kayıtlar: 90.000 ABD Doları kazanç X% 20 vergi oranı = 18.000 $

Emlak 250.000 ABD Doları kazanç X% 20 vergi oranı = 50.000 ABD doları [19659002] İyi niyet $ 115,000 kazanç X% 40 vergi oranı = 46.000 $

Gördüğünüz gibi, bu varsayımsal satışa ilişkin toplam 166.000 dolarlık vergi yükümlülüğü şaşırtıcıdır, ancak bu vergileri geleceğe kadar ertelemenin bir yolu vardır. Buna, 1031 sayılı Vergi Serbest Mutabakatı denir.

Vergiden muaf bir değişim yoluyla vergiler ertelenmesi

İç Gelir Kanununun 1031. Bölümü, 20. yüzyılın başlarından beri varlığını sürdürmektedir. Uygulamanın satışından itibaren altı ay içinde "ayni" mülk satın alırsanız, çeşitli kurallar yerine getirildiği sürece vergileriniz ertelenecektir. İki zaman periyodu söz konusu. Tanımlama dönemi olarak adlandırılan ilk şey, satış diş hekiminin 45 gün içinde bir ila üç değiştirme özelliğini tanımlamasını gerektirir. İkinci dönem mülkün gerçek satın alımını içerir. Bu, uygulamanın satışından sonraki 6 ay içinde gerçekleşmelidir.

Borsalar, toplam veya kısmen vergiden muaf olabilir. Eğer uygulamanızı sattıysanız ve bir tane daha satın alıyorsanız, daha pahalı bir uygulama satın alıyorsanız toplam değişim olarak nitelendirilebilir. Satılan varlıklardan daha az ise, kısmi bir değişim ile sonuçlanacak ve bazı vergiler ödenecektir. Kısmi değişimin bir başka örneği, gayrimenkulün de dahil olduğu bir uygulamanın satıldığı ve dişhekiminin daha sonra gelir mülkiyeti için bir apartman satın aldığı bir örnektir. Bina maliyeti, satılan gayrimenkulden daha fazlaysa, o kısımda herhangi bir vergi oluşmayacaktır. Vergiler, satılan diğer varlıklardan kaynaklanacaktır.

Kısım 1031 vergisiz borsalar, erteleme ya da bazı durumlarda vergi yükümlülüğünü ortadan kaldırmanın harika bir yoludur. Kuralları mektuba uymak çok önemlidir. Bu nedenle, uygulamadan önce deneyimli bir avukat ve / veya CPA'nın rehberliğini aramak tavsiye edilir.