在Unix / Linux

Bulut Hosting Çözümleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bulut hosting nedir?

Bulut barındırma da kümelenmiş barındırma olarak adlandırılır. Çoklu ve fiziksel olarak bağlı sunuculardan oluşan bir sunucudan gelen bir barındırma hizmeti. Birçok barındırma türü vardır; bulut barındırma hosting yeni bir şeklidir. Müşterilerin web sitelerini daha güçlü, güvenilir ve ölçeklenebilir bir şekilde barındırmasını sağlar. Müşterilere, bazı sanal kaynaklara ek olarak birden çok sunucu içeren bir sistem aracılığıyla sağlanır. Sanallaştırmaya göre, bir bulut sınırsız işlem gücüne sahiptir ve kullanıcılar ölçek büyütme kabiliyetine sahiptir ve yeni sunucular ekleyebilir. Bulut sunucuları, ağ dalgalanmaları, trafik aşırı yüklenmesi, sunucu düşmesi, sunucu çökmeleri gibi sorunların üstesinden gelmek için birlikte ayarlanır. Birden fazla sunucunun kullanımı, web sitesinin işleme gücünü tek bir sunucuya bağlı olarak artırır.

Bulut web sitesi barındırma sunucusu kavramına ek olarak, web sitesinin herhangi bir arıza durumunda da yaşanmayacağı anlamına gelir. geleneksel sunucu barındırma. Bulut sunucu barındırma, insanları uygulama ve donanım sınırına getirmediği için son derece kullanışlıdır. Bulut web sitesi barındırma sisteminin ana avantajı, yalnızca bir gruba güvenmek yerine bir grup sunucunun kullanılmasından gelen güvenilirliktir. Mekan, sitenizi yavaşlatacak geleneksel ana makinelerde bile sınırlı olacaktır. Ancak, bulut sunucu barındırma ile, bu sorunlardan herhangi biriyle karşılaşmayacaksınız çünkü kullanıcılar ekstra güç ve kaynak elde edecekler ve bu sayede işinizi internet üzerinden başarılı bir şekilde çalıştırabilir ve engelsiz bağlantıların tadını çıkarabilirsiniz. Bulut web sitesi barındırma, küçük işletmeler, büyüyen işletmeler ve orta ölçekli işletmeler için en iyisidir.

Bulut sunucularının bazı özellikleri şunlardır:

– Veri yedekleme: Ev sahibi, verilerinizi birden fazla makinede bir seferde kaydettiğinden, Cloud Hosting'in en sevilen özelliklerinden biridir. Tek bir makinenin çökmesi veya yanıt verememesi durumunda, verilerinizi herhangi bir şey kaybetmeden diğer makinelerden hatırlayabileceksiniz. Bulut, verilerinizi güvende tutacak, böylece istediğiniz her an elde edebileceksiniz.

– Finansal olarak uygulanabilir veya uygun maliyetli: Bulut barındırma maliyeti düşüktür ve yüksek performans ve çalışma için uyumludur. Bulut web sitesi barındırma, geleneksel barındırma hizmetlerinden çok daha hesaplıdır. Bu hizmetin en iyi kısmı, aylık veya yıllık bazda herhangi bir ağır para ödemek zorunda değildir. Sadece kullanılan kaynak miktarını ödemeniz gerekir. Kaynak miktarını tahmin edemeyenler için uygulanabilir bir çözümdür; Web sitelerini çalıştırmaları gerekiyor.

– Teknolojik uyumluluk: Servis olarak Altyapı (IaaS), müşterilere donanım tabanlı hizmet sunmak için Cloud'un hosting ilkelerini içeriyor. Buna sanal sunucularla birlikte disk depolama dahildir. Dünyanın önde gelen sağlayıcılarının çoğu bu IAAS hizmetlerini kullanıyor. Burada bulut web sitesi barındırma, bir sanal sunucu bulutu kavramı sadece tek bir bulutta birden fazla platform olabilir anlamına gelir. Tek bir sunucuda barındıran bulut web sitesini seçtiyseniz, ASP ve PHP'yi birlikte kullanmak mümkündür.

– Yedekleme ve Güvenlik: Bulut sunucusu, ticari olarak kullanılabilir yazılımları ve ağ erişimini sağlamak için kullanılabilir. Felaket yönetimi ve veri alma durumunda, bulut sunucusu bunu tamir edebilir.