在Unix / Linux

Canlı Ya Da Talep Video İçeriğinin Dağılımı

İnternet, anında tüketim için çoklu ortam içeriğinin sunulmasını sağladı. Bu yetenek, düşük kaliteli ses ve düşük kare hızında video ile başladı. Hem ses hem de video içeriğinin kalitesi, kamuya açık geniş bant İnternet erişiminin artması ve daha iyi multimedya veri sıkıştırma yöntemlerinin geliştirilmesiyle gelişmiştir.

Haberler gibi acil etkinliklerin yayınlanması için canlı içeriğin dağıtımı tercih edilir. veya spor etkinlikleri. Sürekli internet yayıncılığı, özel bir ağ sunucusu ve kodlama bilgisayarı içeren içerik dağıtımı için özel bir yazılım gerektirir.

İsteğe bağlı video dağıtımı, anında teslimat gerektirmeyen içerikler için kullanılabilir. Bu içerik sağlama yöntemi, özel sunucu yazılımının kullanımını gerektirmez. İsteğe bağlı video teslimatı sadece standart bir web barındırma hesabı kullanımı gerektirir. Önceden kaydedilen video içeriği, talep üzerine video dağıtımı için kullanılır. Bu, video prodüksiyon yöntemlerinde ve post prodüksiyon düzenleme için daha büyük bir çeşitliliğe izin verir.

Bireysel video dosyaları, bir ses dosyası çalma listesi oluşturmaya benzer şekilde sürekli bir multimedya zinciri oluşturmak için birbirine bağlanabilir. Bağlı multimedya dosyalarının bu zinciri video içeriğinin sürekli dağılımını taklit etmek için kullanılabilir. Multimedya çalma listesi, basitleştirilmiş XML veri dosyası formatı kullanılarak daha karmaşık RSS veri dosyası formatına göre formatlanabilir. XML dosya formatı, rastgele video oynatımını kolayca düzenleyebilir. Çeşitli barındırma konumlarından multimedya dosyaları da içerik dağıtımı için aynı XML veri dosyasına eklenebilir. Birden fazla kaynaktan gelen içeriğin kullanılması, daha fazla çeşitlilik sunan içerik sunacaktır.

Adobe Flash, De Facto endüstri standardı haline geldiği için talep içerik teslimi için idealdir. Adobe Flash multimedya oynatıcı, Windows, Linux, BSD ve Solaris dahil olmak üzere çoğu bilgisayar işletim sisteminde kurulabilir. Adobe Flash multimedya oynatıcı, son zamanlarda yüksek kaliteli multimedya içerik dağıtımı sağlamak için son nesil ses ve video çoklu ortam sıkıştırma kodekleriyle güncellendi. Özelleştirilmiş PHP / Java komut dosyası veya özel olarak yapılandırılmış Adobe Flash oynatıcılar, sürekli olarak XML çoklu ortam oynatma listesinde bulunan video multimedyalarını rastgele oynatmak için kullanılabilir.

İsteğe bağlı video içeriği, sosyal video barındırma sitelerini kullanarak ücretsiz olarak barındırılabilir. Reklam ana video "sponsorlar" sunumu öncesinde görüntülenen veya video barındırma ve dağıtım maliyetlerini öder.

İsteğe bağlı video programı içeriği, XML çalma listesinden çoklu ortam içeriği ekleyerek veya silerek değiştirilebilir. Canlı video içerik dağıtımı ile hızlı bir değişiklik yapılamaz, ileri hazırlık yapılmaz.

Adobe Flash Player ile sunulan bir XML çalma listesinden oluşturulan rastgele video içeriği ile talep içerik teslimi kullanımı tam bir "kutudan çıkar" sunar. Sürekli video içerik yayını sağlamak için çözüm. Bu yöntemlerin kullanımı, küresel bir izleyici kitlesine ulaşma kabiliyetine sahip, fiyatın bir kısmıyla, hava veya internet televizyon yayıncılığı üzerinden geleneksel ile karşılaştırılabilir sonuçlar sağlar.