数字营销

Çevrimiçi Ürün ve Hizmetlerin Teşviki için Yaratıcı Fikirler

İnsanların ürünlerini çevrimiçi olarak tanıtmasına yardımcı olmaya çalışan çok sayıda kaynak ve e-kitap var. Bazı tavsiyeler çok iyi, bazıları ise çok yararlı değil.

Bu makalede, çevrimiçi pazarlama en iyi uygulamalarına bağlı kalmaya çalışan, ancak etkili çevrimiçi pazarlama için orijinal yollar önermeye çalışan birkaç fikir ekledim.

Bir ürün veya hizmet satıyorsanız, bu işlerin size yardımcı olmasını umuyorum. Web’de veya tanıtmak istediğiniz bir web siteniz veya blog’unuz varsa.

 1. Tanıtım filmi
  Sanal dünyada, insanların ürünlerinizin, hizmetlerinizin veya web sitelerinizin faydalarını anlaması gerçek bir zorluktur. Bunu yapmanın bir yolu, görüntüleyiciyi ürün ya da hizmetin öne çıkan noktalarına götüren kısa bir film yapmaktır . Bu, ürününüzü daha somut hale getirir.

  Filmi web sitenize koyabilirsiniz, ancak farklı tartışma gruplarındaki linkleri de yayınlayabilir, internet video servislerine (YouTube veya Google Video gibi) yükleyebilir veya CD’nin bir kopyasını çıkartabilir ve Bildiğiniz veya varolan ve potansiyel müşterilere verdiğiniz parayı verin.

  Bu tür filmleri kolayca üretmek için kullanışlı bir araç arıyorsanız – Adobe Captivate aracını inceleyin.

 2. Komik / Şok edici Viral Sunum
  İnsanları güldürmek ya da şaşırtmak onların dikkatini çekmek için iyi yollardır. Bir ürünü veya hizmeti tanıtmak için bunu kullanabilirsiniz.

  Ürününüzü veya web sitenizi içeren komik bir sunum yapın ve varsa arkadaşlarınıza ve e-posta listenizdeki üyelere gönderin. Sunum web sitenize bir link içermelidir.

  Eğer komik ya da yeterince şok edici olsaydı, bir kişiden diğerine yayılır, size daha fazla trafik ve yol açar. Bir sunumun nasıl eğlenceli ya da şok edici hale getirileceğine dair bir fikre ihtiyacınız varsa, bültenlerimden birinde "Extreme Results" adlı Yaratıcı Aracı'nı okuyun.

 3. Size ürün / hizmet / web sitesi tanıtımı için bir Rekabet
  Çevrimiçi ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için kendi başınıza çalışmak yerine, ziyaretçilerinizin ve müşterilerinizin gücünü kullanarak daha büyük bir etki yaratabilirsiniz.

  Bunu yapmanın iyi bir yolu, ürünlerinizi tanıtmaya teşvik eden bir yarışma düzenlemek veya web sitenizi tavsiye etmektir.

  Bu yaklaşımın gelişmiş bir versiyonu bağlı program kullanıyor olsa da, her zaman uygun ya da istenen değildir. Örneğin, çevrimiçi ürünler satmıyorsanız ve satış ortaklarına komisyon veremiyorsanız, bu aynı hedeflere ulaşmak için daha basit ve daha az resmi bir şekilde kullanabilirsiniz.

 4. Koleksiyonerlerin Öğeleri
  Çoğu hizmet veya üründe, ürününüzün veya web sitenizin hevesli ve son derece destekleyici olabilecek bir grup taraf bulup tanımlayabilmeniz gerekir.

  Bu gruptan daha da fazlasını elde etmek için, alabilecekleri ve özel koleksiyoncu olarak saklayabilecekleri bir öğe veya içerik düşünmeye çalışın. Bu, onları daha uzun bir süre tutmaya devam edecek ve onlara diğer insanlara da çekecekleri kadar iyi konuşmalarını sağlayacaktır.