数字营销

CPA Pazarlama'nın En İyi 3 Faydaları

Çevrimiçi varlığından para kazanmak isteyen ancak PPC reklamcılığı için gerekli olan yüksek hacimli trafiği üretmeyi veya ürün satmayı tercih etmeyi tercih eden web sitesi veya blog sahibi için, edinme başına maliyet (EBM) pazarlama seçenekleri çok cazip hale gelebilir alternatif. Bu programlarda, iştiraklere yapılan ödemeler, sitenizin ziyaretçilerinin küçük bir komisyon karşılığında belirli bir eylem gerçekleştirmesini sağlamaya dayanmaktadır. Bazı eylemler arasında, bir ziyaretçiyi ücretsiz bir denemeye kaydolmak, bir anketi veya anketi tamamlamak veya bir bültene kaydolmak için teşvik etmek yer alıyor.

İşte EBM pazarlamasının en çekici üç faydası:

Ayarlanması kolay up

EBM pazarlaması, sermayeye çok fazla yatırım yapmaya gerek duymadan ev tabanlı bir iş kurmak için mükemmel bir fırsat sunuyor. Bu tür pazarlama, evden girmek için en ucuz ve en kolay biridir. Ayrıca, internet pazarlaması konusunda geniş bilgi birikimine sahip olmadan bu tür pazarlama faaliyetlerine dahil olmak mümkündür. Gitmek için gereken her şey, hedeflenen trafiği getirmek için kullanılacak bir web sitesi ve doğru kişileri iş sektörüne uyacak şekilde çekebilmeniz için biraz araştırma.

Ürünleri satmaya gerek yok

] EBM pazarlamasıyla, bir site ziyaretçisinin cüzdanlarına ulaşmasını ve fiziksel veya dijital bir ürün satın almasını teşvik etmeye gerek yoktur. İhtiyacı olan tek şey, bir formu veya benzerini doldurmak gibi basit bir eylemi tamamlamak için birisini alma kabiliyetidir. Bir ziyaretçiyi bir formu doldurmaya veya bir bültene kaydolmak için bir ürünü çevrimiçi olarak satın almaktan daha çok ikna etmek çok daha kolaydır. Bu, diğer çevrimiçi pazarlama yöntemlerine kıyasla para kazanmak isteyenlere EBM pazarlaması için çok daha kolay bir başlangıç ​​yapabilir.

İyi bir gelir elde edin

İyi bir gelir elde etmek mümkündür. EBM pazarlamasına dahil olan reklamverenlerin çoğu, iştiraklerinin eylemlerinden doğrudan sonuç alır. Bu da, kazançlı komisyonları ödemeye istekli oldukları anlamına gelir. Gelir, katılımcının site ziyaretçilerinden toplanması gereken zorluk derecesi ve bilgi miktarına göre değişecektir. Birçok durumda gelir, bir bültene kaydolmak için ödenen en düşük tutarla 1 $ ila 20 $ arasında değişebilirken, tam bir anketin tamamlanmasıyla daha yüksek bir komisyon mümkündür.