数字营销

Daha İyi Bir Reklam Kampanyası Oluşturma

Biraz düşünceli bir planlamayla, reklamcılık işinizi geliştirecek ve şirketinizin alt satırını geliştirecektir. Başarılı bir kampanya için bazı basit kurallar şunlardır:

Hedefleri Belirle

Açıkçası 广告ınızın sonucunda ne olmasını istediğinizi belirtin. Daha fazla müşteri? Daha ne kadar? % 5,% 10 mu? Ne zaman? Bugün bu hafta bu hafta mı? Belirli bir sipariş veya satış türü daha mı? Ne kadar geliştirmek istediğinize yönelik net, ölçülebilir ve ulaşılabilir hedefler belirleyin ve bu hedeflere ulaşmak için daha iyi sonuçlara sahip olursunuz. "Satışları artırma" gibi bilinçli hedefler, işletmenizi iyileştirmede etkili değildir.

İzleyicinizi Tanımlayın

Kitle ne kadar spesifik olursa, reklamlarınız o kadar etkili olur. Ne kadar hedefli olursanız, sadece potansiyel müşterilerle bilgi paylaşımında ne kadar başarılı olursunuz. Kime ulaşmak istiyorsun ve tam olarak ne yapmak istiyorsun? Aramak, içeri girmek, sipariş vermek, web sitenizi ziyaret etmek mi istiyorsunuz? Spesifik olun ve güçlü bir harekete geçirme çağrısı yapın. En önemlisi: bunu yapmaları için mümkün olduğunca basit hale getirin. Çoğu kişi, özellikle de başka biri aynı ürünü veya hizmeti sunsa ve bunu kolaylaştırıyorsa sizinle iş yapmanın önündeki engelleri aşmayacaktır.

Kitlenize En İyi İletişim Biçimini Tanımlayın

Hedef kitlenize ulaşmanın en iyi yollarını belirleyin. Ne okuyorlar, radyoda dinliyorlar, televizyon izliyorlar ya da internette geziniyorlar mı? Nereye gidiyorlar? Billboard kampanyası ne olacak? Mesajınızı olumlu cevap verecek şekilde iletin. İnsanların yapmak istediklerini yaptıklarını göster. Güçlü bir harekete geçirici mesajınız var.

Bütçe Belirle

Kopyalama, tasarım, , reklam alanı ve hava durumu dahil tüm masrafları dikkate alın. Her zaman alabileceğiniz en iyi kaliteyi satın alın. Harika bir reklamınız olabilir, ancak hedef pazarınızı kaçırırsa, değersiz ve para kaybıdır. Aynı şekilde, reklamınız zayıfsa ve pazarınıza ulaşırsa, müşterilerinize mal olabilir, çünkü bunlar ürününüze veya hizmetinize olan güvenini kaybeder; ya da daha kötüsü, seni hiç bulamıyorum!

Gerçekçi Bir Zaman Çizelgesi Oluşturun

Bol planlama zamanına izin verin. Reklam zamanlamanızı, işinize uygun olarak haftalık, aylık veya yıllık olarak ayarlayın. Ayarlamalar gerektiği gibi yapılabilir. Örneğin, işinizin çoğu hafta sonlarıysa, reklamlarınızı Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri için planlayın. Çakışmaları önlemek veya önceden kurulmuş olan tatillere veya etkinliklere geri dönmek için topluluk takvimlerini kontrol etmeyi unutmayın.

Takip

Program ayarlandıktan sonra, hepsinin programa göre gittiğinden emin olun. Her bir reklamcılık çabalarına müşteri yanıtınızın ne olduğunu görmek için kontrol edin. Onlara sor! Reklamlara verilen yanıtları izlemek için zaten bir yolunuz yoksa bir şey ayarlayın. Bazı fikirler şunları içerir: Bir reklamdan bahsetmek için indirim yapmak; Satın alma sırasında, işinizi nasıl seçtiklerini, özel teklifleri postaladığınızı ve yanıtları nasıl izlediklerini sorun.

Müşterinin Yanıtını Değerlendirin

Reklamcılık çabalarınızın etkisini belirlemek için bir basit yöntemi geliştirin. Kısa bir müşteri sorusu geliştirmek veya web sitenize bir yanıt bağlantısı eklemek isteyebilirsiniz. Gelecekteki reklamları tanımlamak için sonuçları kullanın. Reklamlarınızın müşterilerinize duyarlı olması gerekir & # 39; ihtiyacı vardır. Sürekli değişmeli ve net konuşmalı. Sürekli değiştiğimde, markanızı değiştirmeyi kastetmiyorum, fikirleri ve promosyonları değiştirmeyi kastediyorum.

Reklam Materyalleri

Kopya-Yazma: Açıkçası kim olduğunuzu ve bu müşterilerin satın almayı isteyeceği şeyleri açıkça belirtin. Tüm iletişim müşterinize yönelik olarak faydalı olmalıdır. Ürününüzün veya hizmetinizin neden tercih edildiğini belirttiğinizden emin olun. Daha efektif? Daha uygun mısın? Satış sonrası daha iyi hizmet sunuyor musunuz? Rekabetçi fiyat mı? Teslimat sunuyor musunuz Hiç yerine getiremeyeceğiniz sözler vermeyin. Ürün veya hizmetinizi sunan başka bir kişi olduğunu unutmayın. Müşterilerinizin size gelip geri dönmeye devam etmelerini isteyin.

Birçok şirketin kopya ile yaptığı yaygın bir hata, şirket hikayelerini ilk önce anlatmaktır. Müşteriniz hiç kim olduğunuzla ilgilense de, bilmek istedikleri ilk şey onların ihtiyaçlarını nasıl karşılayabileceğinizdir. Hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak hangi ürün veya hizmeti sunuyorsunuz?

Tasarım: Ödeyebileceğiniz en kaliteli tasarım çalışmalarına yatırım yapın. Kalitesiz işçilik gördüğünüzde, şirketten pek bir şey beklemezsiniz ve kesinlikle bunun için çok fazla ödeme yapmayı beklemezsiniz. Ancak, promosyon malzemelerinde kaliteyi gördüğünüzde, ürün veya hizmet sağlayıcısından kalite beklersiniz ve makul bir fiyat ödemeye istekli olmanız daha olasıdır. Aynı zamanda, hedefiniz mümkün olan en düşük maliyetle mümkün olan en iyi tanıtım işini yapmak olmalıdır.

İyi tasarım, müşterinize, ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler için en iyi yer olduğunuzu açıklar. Müşteriniz iletişim bilgilerinizi bulamıyorsa veya reklamınızın netleştirilmesi gerekiyorsa, bu berbat bir reklamdır. Önce müşterinizi düşünün ve şirketinizi tanıtmak için harika reklamlar geliştireceksiniz.

HER ZAMAN önce müşterinizi düşünün.