数字营销

Daha Parlak Bir Kariyer İçin Dijital Pazarlamada BBA

Dijital alan son yıllarda büyük ölçüde genişledi ve farklı platformlarda varlığımızı işaretleyerek piyasayı keşfetmeye çalışıyoruz. Bu, eğitim kurumlarının gelecekteki liderleri hazırlamak için dijital pazarlama alanında bir yüksek lisans programı başlatmasını sağlamıştır. Bu ders, dijital pazarlama, pazarlama stratejisinde bir dönüşüme yol açan dijital politikaları, stratejileri ve teknolojileri göstermekte ve dijital pazarların büyümesine yol açmaktadır.

Program Nasıl Yardım Ediyor

Program, bu alandaki en yeni gelişmelerle karşılaşan dijital zorlukları ve piyasa ortamlarını daha parlak bir kariyer için analiz ediyor. Dijital pazarlamada, çevrimiçi pazarlama, e-ticaret, yeni dijital araçlar, sosyal medya kanalları ve ilgili müşterilerin artan gücü hakkında seçkin bir bakış açısı sunar. Adayların geleneksel pazarlama ve iş hedeflerine sahip olan mevcut müşterilere uygun dijital stratejilerin etkisini planlamasına, uygulamasına ve değerlendirmesine yardımcı olur.

Bu Disiplin Altında Kapsanan Konular

İşletmelerde organizasyon, ekonomi, istatistik, matematik, muhasebe, iletişim ve hesaplama gibi bir dizi konuya ilişkin tutum disiplini. Bunların dışında disiplin, organizasyonel davranışları, finansal ve pazarlama yönetimini, dijital pazarlama, e-ticaret ve e-ticaret, insan kaynakları yönetimi ve internet ve ilgili teknolojileri anlamakta zorlanmaktadır.

Sektörde Uzmanlaşmış Bilgi Edinme

Operasyon ve malzeme yönetimi, tüketici davranışı ve öğrencilere öğretilen pazar araştırması gibi konularda daha çok şey var. Ders süresince, adaylar, 广告 ve satış promosyonu ile lojistik ve tedarik zinciri yönetimi yanında sosyal medya, mobil ve e-posta pazarlaması ile tanışabilirler. Ayrıca, araştırma metodolojisi ve rapor yazma, dijital medya yasaları, arama motoru optimizasyonu ve pazarlama, web tasarım ve geliştirme ve müşteri ilişkileri yönetimi konularında eğitilmektedir.

Sonuçlandırılmadan Önce Bilmesi Gerekenler

Ders, iş politikası ve stratejisi, müzakere becerileri, iş zekası ve web analizi, içerik pazarlaması, dijital reklamcılık, girişimcilik ve girişim yönetimi ve proje yönetimi dersleri ile sona ermektedir. Kontrollü olmak için, üniversiteler genellikle öğrenci kabul etmek için asgari kriterleri belirler. Buna göre, her öğrencinin dijital pazarlamanın bir BBA'sına gitmek için hem orta hem de ortaokul düzeyinde en az yüzde 45'lik bir not alması gerekiyor.

Endüstri Ziyaretleri ve Staj Yoluyla Deneyimsel Öğrenme

Kabul almak için, adayların, altı yıllık lisans düzeyine bölünmüş üç yıllık bir lisans seviyesinden geçmelerine yardımcı olacak bir grup tartışması ve röportaj için oturmaları gerekir. Standart müfredat dışında, adaylar dijital pazarlama dünyasına endüstriyel ziyaret ve deneyimsel öğrenme için yaz stajı ile maruz kalmaktadırlar. Aynı zamanda, bu süre içinde, üç yıl boyunca öğrendikleri şeyleri değerlendirmek için üniversiteye yardımcı olan bir tez projesi almak zorundadırlar.