数字营销

Dijital Çağda Tarım

Hâlâ çoğunlukla bir aile şirketi olan tarım, kaynakların, sermayenin ve ekipmanın çalışmasını gerektirir (çiftçinin faturalarını ödemek ve kâr sağlamak). Çoğu işyerinin aksine, çiftçi görevini yerine getirebilir, ancak koşullar çaba sarf eder veya ezerler. Çok az yağmur, büyümeyi kesintiye uğratır veya bitki öldürür. Çok fazla yağmur suyunu yıkıyor ve arazisine zarar verebilir. Hasattan önce erken bir don ya da dondurma mahsulü çalar. Bir rüzgar fırtınası çiftçinin ahırını, evini, ekipmanını ve hatta ailesini alır.

Çiftlik kredileri borcu ödemek için yeterli para biriktiremezse, borç verenin borcunu ödemek için mülkünü satması gerekir. Belki de en kötüsü havadaki mükemmeliyet, çiftçiye zarar verebilir: Mahsulleri iyi çıktı, hava mükemmel bir büyümeyi destekledi ve coğrafyasındaki tüm çiftçiler aynı tür bitkilerle aynı deneyime sahipti. Aşırı miktarda bitki, piyasada fiyat kaybeder; çiftçinin büyük bir ürüne dönüşü, tohum üretmek için yaptığı maliyetten daha az olabilir. Belki de başka işlerden daha çok, tarım yapmak başarıya ulaşabilmek için şansa, servete veya belki de Tanrı'nın zarafetine ihtiyaç duyar. Yol kenarındaki tezgahlar ve kendi alanlarını seçme alanları çiftçiye bir miktar risk taşır. Müşteriyi, yol kenarı standını ziyaret etmeye ya da tarlalarına dışarı çıkarak tam olgunlaşmış bitkileri seçip ödeyeceğine ikna edebiliyorsa, o zaman başka yerlere kaynak aktarabilir. Bakkaliye "neredeyse olgunlaşan" bitkiler gönderiyor.

Dijital çağ, çiftçi için yeni pazarlama seçenekleri yarattı. Çiftçiler, arazilerini ürünlerini ve dinlenme yerlerini pazarlamayı öğrendi. Bir çiftlik ailesi, ziyaretçileri web sitelerine, meyveler, sebzeler, süt ürünleri ve hazır etlerdeki lezzetsiz renkleri ve kusurları görme şansına sahip olabilir. Çiftçi, ailenizi seve seve gelecek web sitesindeki bir blog'da hikayeleri anlatabilir – tarımın bir yaşam meselesi olarak açıklanıyor. Sizi, aylık veya haftalık bültenini, çiftlik ürününün nasıl olgunlaştığını veya elde edildiğini, nasıl alabileceğini, az veya hiç kimyasal ile nasıl büyüdüğünü ve bunun size nasıl mal olacağı hakkında bilgi verme imkânı sunar. bakkaldan daha az olacaktır. Size çiftlik turu, kamp, ​​yürüyüş, avcılık ve balık avlama imtiyazları sunabilir. Sana o olgun bir ceviz korusu olduğunu ve sonbaharda ağacının altından kendi cevizlerini ne zaman alacağını söyleyebilir. Atınız için açık ve kararlı bir alana sahip olabilir. Online, çiftçi, bir Nation Rising (Uluslararası Nation Rising) döneminde yaşlanmayan zamanla yaş ve soylu tarım mesleğini tanımak için dijital yaşı kullanabilir.