数字营销

Dijital Düğün Fotoğrafçılığı İçin Bir Fotoğrafçı Seçme

Dijital düğün fotoğrafçılığı, her yerde profesyonel düğün fotoğrafçılarının dünyasında sıcak bir tartışma konusu. Dijital fotoğrafçılığın geleneksel film fotoğrafçılığından daha iyi olup olmadığı tartışması.

Bazı profesyoneller geleneksel filmin dijital kameralarla elde edemeyeceğiniz bir sıcaklık ve kalite ile daha iyi olduğunu söylüyorlar. Dijital evlilik fotoğrafçılığının savunucuları, dijital fotoğraf makinelerinin standart 35mm kameralar kadar çok yönlü olduğunu söyleyebilir. Hangisi sizin için en iyisi?

Dijital fotoğraf makinelerinin kalitesi yıllar geçtikçe arttı. Geleneksel 35mm kameralarla karşılaştırılabilecek daha fazla seçenek ile profesyonel evlilik fotoğrafçıları yeni teknoloji ile bir şansa sahip olmaya isteklidir.

Gelişmelerle birlikte, dijital düğün fotoğrafçılığı profesyonel fotoğrafçılar arasında güvenilirlik kazanmıştır ve zaman geçtikçe Dijital evlilik fotoğrafçılığı ile geleneksel film fotoğrafçılığı arasındaki farkı anlayamayacağınız muhtemeldir.

Birçok durumda dijital kameralar birçok önemli avantaj sunar. Dijital kamera, fotoğrafçıya anında geri bildirim sağlar. Bu da, eğer bir şey düzeltilmesi gerekiyorsa, olabileceğini bilerek, zor veya zor çekimleri riske atmasına olanak tanır.

Bu, özellikle çekimlerin birçoğunun ortam ışığı koşullarında çekileceği foto muhabiri düğün fotoğrafçılığı için önemlidir. İlgili bir fayda, daha fazla sayıda çekim yapabilmektir. Fotoğrafçı, filmin maliyeti konusunda endişe duymadan, zaman ve hafıza kartının çekebileceği kadar çok resim çekebilir.

Dijital düğün fotoğrafçılığının bir diğer büyük avantajı, tüm ayarların dahili olmasıdır. Film hızlarını değiştirmek ya da bir film rulosunu değiştirmek için yargılamayı kesmek yerine, fotoğrafçı hızlı ve kolay bir şekilde değişiklik yapabilir.

Günümüzde çoğu çift, fotoğraflarının dijital formatta ve bir albümde olmasını istiyor. Film fotoğrafları taranabilirken, dijital fotoğrafların elektronik olarak taşınması daha az emek gerektirir ve bu nedenle daha az masraflıdır.

Ayrıca, dijital fotoğraflar, siyah beyaz veya sepya tonlarında belirli fotoğrafların kopyalarını çekmek isterse, kolayca fotoğraflanabilir. Örneğin

Şu anda dijital düğün fotoğrafçılığının en büyük dezavantajı, pek çok evlilik fotoğrafçısının henüz yeni tarzla tam olarak tanışmadığıdır.

Dijital fotoğrafçılık, birçok yönden film fotoğrafçılığından tamamen farklı bir hayvandır ve bazı Yetenekli profesyonel düğün fotoğrafçıları dijital fotoğrafçılıkta en iyiler değiller

Olası dijital evlilik fotoğrafçılarıyla görüşürken, fotoğrafçının bu stili ne kadar kullandığını sorduğunuzdan emin olun. Ayrıca hem film çalışmasının hem de dijital çalışmasının kopyalarını karşılaştırma amacıyla görmeyi isteyin.

Dijital düğün fotoğrafçılığının hem profesyonel düğün fotoğrafçıları hem de çiftler arasında daha popüler hale geldiğine kuşku yoktur. Yine de, seçiminizin çoğu birkaç kişisel faktöre bağlı olacaktır. Dijital fotoğrafçılığın "noktadan-tıkla" teknolojisine sahip olmasına rağmen, seçtiğiniz fotoğrafçının belli bir uzmanlık seviyesine sahip olması gerekecek.

Düğün albümünü oluştururken ışık, kompozisyon ve renk önemli bir rol oynuyor. en iyi görün. Yapabileceğin kadar çok portfolyoya bak. Hangisinin size en uygun olduğunu bulmak için dijital ve geleneksel filmleri karşılaştırın.