数字营销

Dijital Fotoğrafların Sıfır Maliyetinden Yararlanma

Dijital fotoğraf makineleri dijital fotoğraf çekmemizi değiştirdi. Böyle bir değişiklik, birçok fotoğraf çekmenin sıfır maliyeti. Dijital kameralarda dijital fotoğraflar hafıza kartlarında saklanır. Tam anlamıyla ücretsiz olarak görüntülenebilir ve atılabilirler. Bu sıfır maliyet fotoğrafçılığından faydalanmanın bazı yolları vardır.

Birçok fotoğraf çeken film kameraları, profesyonel fotoğrafçılar tarafından kullanılan pahalı bir uygulamadır. Olabildiğince çok fotoğraf çekmenin, mükemmel bir fotoğraf, mükemmel ışık, mükemmel aydınlatma ve mükemmel kompozisyonu bulma şansını artırdığı aşikardır. Sonuçta, tüm olası açıları, ışıklandırmaları ve ayarları kapsayan sonsuz sayıda fotoğraf çekebilseydik sonunda mükemmel fotoğrafı çekerdik. Daha fazla fotoğraf çeken dijital fotoğraf makineleri ile tam anlamıyla özgürdür ve birçok fotoğraf çekme ve en iyi olanı seçme pratiği artık tüm amatör, profesyonel ve profesyonel fotoğrafçılar arasında yaygındır.

Fotoğraf çekmenin maliyeti, film kameralarının tek sorunu değildir. çok fotoğraf çekmeye geldi. Film ruloları kapasitede sınırlıdır. Fotoğraf makinelerinde kullanılan ortak rulolar 36 negatif tutuyor. Film kameralarıyla çok sayıda fotoğraf çekmek sadece yüksek maliyet değil, aynı zamanda birçok film rulosu taşımanıza ve daha fazla rulo ile sonuçlanma riskine de sahip. Öte yandan, dijital fotoğraf makinelerinde tam anlamıyla ek fotoğraflar bulunmuyor, aynı zamanda modern hafıza kartlarının kapasitesi o kadar büyük oluyor ki, alanınız bitmeden yüzlerce veya binlerce fotoğraf çekebiliyorsunuz. Dijital kameralara ek olarak, dijital kameranın LCD ekranında çekilen fotoğrafları hemen görüntüleyebilirsiniz. Artık filmin laboratuarda geliştirilmesini beklemeniz gerekmiyor. Daha fazla fotoğraf için alan yaratmak amacıyla fotoğraf çekimi sırasında istenmeyen fotoğrafları hafıza kartından da silebilirsiniz.

Pek çok fotoğraf çekebilme yeteneğinden nasıl yararlanabilirsiniz? Cevap basittir – yaratıcı olun, deney yapın ve bellek kartınızda yer kaplayacağından ek bir fotoğraf çekmeye asla karar vermeyin. Örneğin, dijital kameralarla fotoğrafları, havai ya da zemin açıları gibi alışılmamış açılardan fotoğraf çekerek kolayca deneyebilirsiniz. Kamerayı hedeflemek için kameranın LCD ekranını kullanabilirsiniz ya da körü körüne fotoğraf çekebilir ve daha sonra iyi olanları seçebilirsiniz.

Sonuç olarak, dijital kameralar eski film tabanlı kameralar için sadece dijital değiştirmelerden daha fazlasıdır. Dijital kameralar yeni özellikler sunuyor ve dijital teknoloji, film kameralarının birçok engelini ve sınırlamasını ortadan kaldırıyor. Birçok fotoğraf çekmenin maliyeti, böyle bir sınırlamanın örneğidir. Fotoğraf çekmeyi deneyin, modern hafıza kartlarının sağladığı büyük kapasiteden ve dijital fotoğraf çekmenin sıfır maliyetinden yararlanın. Yeni besteler, açılar ve ışıklandırma ile deneyler yapın – onlar hakkında emin olmadığınızda ve hatta sonucun kötü olacağını düşündüğünüzde bile.