数字营销

Dijital Kitaplar ve Ebooklar Arasındaki Fark

Bugünün çoğu insan, dijital bir kitap ve bir e-kitap arasındaki farkı bilmiyor. Aslında, birçok insan bir olduklarını düşünüyor. Gerçeğe uzak olamazlardı. Aynı hayvanın tamamen farklı türleridir.

Dijital kitaplar

Bazen elektronik kitaplar veya PDF kitapları olarak da adlandırılan dijital kitaplar, standart basılı, basılı kitapların dijital faksları taranır. Bunları, tanıdık ve sevdiğimiz gerçek sert veya kitap kapaklı kitapların gelişmiş kopyaları olarak düşünebilirsiniz.

Yeni yayınların dijital versiyonu hakkında konuşurken orijinalle hemen hemen aynıdır. Eski ya da eski yayınlardan söz ederken, yerel kütüphanenizin rafında bulacağınız orijinallerden çok daha iyidirler. Orijinal baskının fakülteleri oldukları için, bu gerçekten kaliteyi arttırır ve sararmış sayfalar, lekeler, bakla veya soğan cilt tipi kağıt, renkli kağıt, kahverengi mürekkepler vb. Gibi daha eski kitapların sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı olur. Bunlar taranır sayfalar değil, kopyalanan sayfalar değildir ve kalitesi gerçekten orijinal kitabın baskısından daha iyi bir kaliteyi temsil eder.

Dijital kitapların büyük bir çoğunluğu PDF formatındadır, ancak Amazon Amazon Kindle sürümü sunmaktadır, Mobipocket MOBI sürümü, o zaman düz metin biçimi yanı sıra diğerleri var.

Dijital kitaplar genellikle sert ya da karton kapak muadillerine göre çok daha ucuzdur ve bir CD'de teslim edilmedikçe nakliye maliyetleri neredeyse yoktur ( Compact Disk).

Ebooks

Ebooks da dijital kitaplar, ancak internet için tasarlanmış ve yazılmıştır. Çoğu e-kitap, internette yayıncılık olarak yayınlanmasına saygı duymadığınız sürece hiçbir zaman resmen "yayınlanmaz".

Çoğu e-kitap, muhtemelen dağıtım haricinde çok az masraf ya da masraf olmaksızın hızlı bir şekilde yazılmak içindir. Çoğunluk kısa, neredeyse daima 100 sayfadan az, genelde 50 sayfa altında. Bazı e-kitaplar kelimenin tam anlamıyla bir kaç saat içinde birlikte vuruldu. Çoğu e-kitap birkaç kısa raporun bir araya getirilmesinden çok daha fazlasıdır.

Birçok e-kitap, kendine yardım kitapları veya bir tür el kitaplarıdır, ancak bazı e-Kitaplar için tarih ve kurgu eserleri ararsanız bulunabilirler. Çoğu zaman edebi değeri az veya hiç yoktur, niyetleri olgular, talimatlar ve / veya fikirlerin dağıtımıdır.

Bazen sert veya yumuşak bir kitap kapağının e-Kitap versiyonuna rastlamak mümkündür. Hatta her kitabın "e-kitap versiyonu" olarak anılacaktır. Ancak daha yakından bakarsanız, bu e-Kitap sürümünün neredeyse her zaman orijinalden çok daha az sayfa olduğunu göreceksiniz. Kitap "yoğunlaştırılmış halini" "e-kitap versiyonu" olarak da adlandırabilirsiniz.

Pek çok e-kitabı sayısal kitaplar gibi çok PDF formatında bulacaksınız, ancak çoğu genel interaktif uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Ancak, etkileşimin ilk cazibe merkezi sizi aldatmasına izin vermeyin. İlk bakışta yüksek teknoloji eğitimi gibi görünse de, etkileşim vaadinde fazla bir şey olmadığını göreceksiniz. Bu kitapların teknik olarak neredeyse hiç pratik olmadıklarından çok daha az pratik, hatta daha az akademik değeri olan kısa, gerçeğini gizlemektedir.

Son olarak, ebooks çoğu zaman özgür ya da ucuz olmasına rağmen Bazen yüzlerce dolara mal olan bazı "özel programlar" bulursunuz.

结果

Teknik olarak, e-kitaplar dijital kitaplardır, ancak pratikte büyük bir fark vardır. Kişisel olarak genellikle eBook kuzenine dijital bir kitap tercih ediyorum.

Yazan: Thomas A. Retterbush