数字营销

Dijital Medya Pazarlamacılığının Temelleri

Veri dijital formatta saklanır ve kullanılır; bu, bilgiyi yayınlamak ve markayı hedef kitleye inşa etmek için daha kolay ve esnek hale getirir. Veriler metin, ses, video, grafik ve hepsinin birleşimini içerebilir. İnternet dünyasında dijital medya ve pazarlama stratejileri ürünü pazarlamak için dinamik bir araç haline gelmiştir ve bunların uygulanmasından önce anlaşılması gereken birkaç temel ilke bulunmaktadır.

Görsel İşitsel Öğeler
Fikir, dijital medya öğelerini mevcut web pazarlama kampanyaları yöntemine dahil etmektir. Bu tür örneklerden biri, etkileşimli bir tanıtım yapılmasını sağlayan reklamların görsel-işitsel ekranının ya da bilginin sunulmasıdır. Animasyonlar, web efektleri ve görüntülerin ve seslerin kombine kullanımı da kullanıcının dikkatini çeker. Marka ismiyle iyi ilişkilidirler.

Viral Pazarlama
Web videolarının web sitelerine dahil edilmesi, interaktif reklamcılığa çok benzer dijital medya pazarlamacılığına yönelik bir diğer yaklaşım. Güvenilir rakamlar, videolara yüksek tıklama oranları ve daha fazla sayıda kullanıcı arama ve paylaşma ile videonun popülaritesini artırdığını gösteriyor.

Video Intros
Metin, bir şirket web sayfasını tanıtmak için kullanılan geleneksel yöntem olmuştur. World Wide Web, yaratıcılık ve inovasyon için büyük bir kapsam sunduğu için, web sitesi için bir video tanıtımı olabilir. Ancak bu, kullanıcılar için tek seçenek olmamalı ve videoda merak uyandırılmayacak kişiler için ücretsiz metin bulunmalıdır. Kısa 2-3 dakikalık kısa bir video, sitenin güvenilirliğini önermekte ve ayrıca kişisel özelikte de yer almaktadır.

Yeniden Düzenlenmiş Metin
Metin pazarlamanın en eski formatıydı ve bugüne kadar bir iletişim kampanyası olmadan eksikti. Burada, web sitenizde kullanılan metnin kalitesini ve okunabilirliğini artırın. İçeriği düzenli olarak güncelleyin ve sağlanan tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olun.

Şirketler ve işletmeler dijital medya pazarlamacılığını etkili bir şekilde kullanıyor. Birinin verebileceği izleyiciler çok geniş ve kanal, daha iyi pazarlama ve tanıtım için büyük bir kapsam sağlar. Bu nedenle, dijital medya pazarlama kapasitesini keşfetmek için audios, video, grafik çizelgeleri, diyagramlar ve resimler bazı yaygın yollardan biridir.