数字营销

Dijital Ortak Yazılım Eğitimi

SGM'nin "Digital Commonplace" yazılımı, kullanıcılara "her şeyi takip etme" becerisine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır – temel olarak sisteme sınırsız sayıda API bağlantısı girmesine ve sistemin verileri herhangi bir şekilde manipüle etmesine izin verir.

"Dijital ortak alan" ın noktası, insanların hayatlarının çeşitli yönlerini dijital bir bakış açısıyla yönetme fırsatına sahip olmalarını sağlamaktır. İnsanlara, "ortak bir kitabın" kendileri için neler yaptıklarını (IE, onlara odaklanmak için bir dizi fikir / proje verdiğini) düşünme yeteneğine sahip olmaları gerekiyordu, ama şimdi bunu dijital alana taşıyorlar.

Bir "dijital ortak alan" ın daha önce hiç yapılmadığı.

Bu nedenle, sistemin tasarlanmasında, etkili bir şekilde işlev görebilmek için tam olarak neye ihtiyaç duyduğunu göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu, sistemlere – verileri, insanların başka türlü farkında olmadıkları birtakım farklı fırsatlarla meşgul olmalarını sağlayacak şekilde manipüle etme yeteneği – ortaya çıktı.

Bir dizi farklı fikir, ürün, ürün ve diğer şeylerle ilgili bilgileri "takip edebilirsiniz". Önemli olan, herhangi bir veri miktarını (sahip olabileceğiniz çeşitli API bağlantılarından) getirebiliyorsanız, bunu izlenebilir bilgilere dönüştürmek olan – ilgili kararları almak için kullanabileceğiniz – en çok sahip olabileceğiniz önemli faktörler.

Örneğin, bir Fitbit'iniz varsa ve FitBit'in kendi uygulamasında oturum açmak yerine günlük bazda yürüdüğünüz adım sayısını takip etmek istiyorsanız, Verileri doğrudan Dijital Ortak Alan'a yönlendirin.

Ancak, ilginç olmasına rağmen, bu işlevsellik doğal ilerlemede gerçekten çok fayda sağlamaz. SGM'nin katılımının belirginleştiği yer burasıdır – sistemi, insanlara bu verileri istedikleri gibi kullanma olanağı verir.

Örneğin, kariyerinizi takip etmek için sistemi kullanmak istiyorsanız ve Yeni bir egzersiz rutininden en iyi şekilde yararlanmak; Dijital bir ortak alan, bunu en etkili şekilde yönetmenize yardımcı olacak en iyi araç olacaktır. Bunu yapmak için, sisteme aktarılan çeşitli verileri kullanabilmeniz gerekir.

"Sistemler" yaratma yeteneği, SGM'den Dijital Ortak Alanın çekirdeğinde yatmaktadır. Diğer "sıradan" araçlar oluşturuldu, ancak hepsi tipik olarak "not" uygulamalarını aldıkları için yol kenarına düştüler. Not alma uygulamaları insanları ileriye taşımak için YOKTUR. Bilgiyi merkezi bir yerde tutmanın bir yolu olarak sadece iyidirler.

SGM'nin sunduğu güzelliğin sebebi, aslında sisteminizdeki çeşitli verilerin çalıştığı temel yolu yönetmenize izin vermesidir. Örneğin, kısa bir süre önce bir terziden yeni bir takım elbise satın aldıysanız – çekirdek SGM ekibi tarafından geliştirilen bir "terzilik" sisteminde elbisenin ölçümlerini saklayabilirsiniz.

Bu ölçüm sistemi daha sonra içeride saklanabilir. Dijital ortak alanınız ve gerekiyorsa ileri bir tarihte yüklenir. Ayrıca, farklı kumaş üreticileri ya da benzerleri şeklinde ekstra verilerle birleştirilebilir. Önemli olan, sistemin yönetilebileceği seviyenin neredeyse sınırsız olmasıdır. İşte bu yüzden bu kadar çok nasıl çalıştığıyla ilgilenmeye başladı.