数字营销

Dijital Pazarlama İşiniz İçin Nasıl Çalışabilir?

Dijital dünyada ve bu bakış açısıyla yaşadığımız hiçbir soru yok; İşletmenizin dijital alanda muhteşem bir varlığı olması önemlidir. İnternet Pazarlamacılığı veya Dijital Pazarlama, geleneksel pazarlama ile kıyaslandığında, dünya çapında pazarlama geleceğidir. Dijital Pazarlamanın her iş için neden önemli olduğunun birkaç nedeni:

 1. Her tür işletmeye eşit fırsat sağlar.
 2. Geleneksel Pazarlamaya kıyasla daha uygun maliyetli.
 3. Daha fazla dönüşüm sağlıyor.
 4. Daha fazla gelir elde etme
 5. Hedef kitle ile etkileşimi kolaylaştırır.
 6. Ayrıca, mobil müşterilere de hizmet vermektedir.
 7. İnsanların güven kazanmasına yardımcı olur

Tüm bu nedenler, dijital pazarlama veya dijital iletişim modlarının daha hızlı olduğunu gösterir. tahrik ve daha uyarlanabilir. İşletmenizi optimize etmek ve dönüşümleri artırmak için, aşağıdaki gibi tüm Dijital Pazarlama Öğeleri hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir:

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Platformun terimlerinde SEO, odaklandığı bir pazarlama disiplindir. Arama motorlarında organik (ödenmemiş) görünürlük. SEO sadece web sitenizi veya çevrimiçi varlığınızı arama motorları için daha iyi hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda insanlar için daha iyi bir hale getirir. Google, kitlesine alakalı sonuçlar sağlamak için algoritmalarını düzenli olarak günceller. Google tarafından yapılan bu düzenli güncellemeler nedeniyle, birçok uzman, çabalarının boş olduğunu, ancak sonuçlarının veya SEO'nun öldüğünü söylüyor. Ancak gerçek şu ki, Google arama motoru sonuç sayfalarının (SERP'ler) en üstünde olmayı hak etmeyen web sitelerini filtrelemeyi deniyor.

SEO, sizin için organik trafiği getirecek en uygun maliyetli stratejilerden biridir. Web sitesi. Yani, SEO çalışmasına yatırım yapmakta hiç şüphem yok.

SEM (Arama Motoru Pazarlaması)

İşinizi büyütmek ve web sitenize giderek daha rekabetçi bir pazarda daha fazla trafik çekmek için en etkili ve kapsamlı stratejidir. Dijital platformda pek çok ticari varlığın ve hepsinin gözlerini aynı tutmasıyla, çevrimiçi 广告 vermek önemlidir ve SEM, işletmenizi tanıtmanın veya tanıtmanın en iyi yollarından biridir. Öncelikle Ücretli Arama Pazarlaması olarak da adlandırılan ücretli bir çaba ile yapılır.

SEM alanı farklı ve karmaşıktır, bu nedenle işinizin yapısına dayanarak, PPC'yi seçebilirsiniz (Tıklama Başına Ödeme) ) veya BGBM (Bin Başına Maliyet Başına Maliyet) veya TBM (Tıklama Başına Maliyet). Google Reklamı kelimeleri (Google) ve Bing reklamlar (Yahoo) SEM için en popüler platformlardır.

İçerik Oluşturma

İçerik oluşturma etkili bir pazarlama yöntemidir ve Google'ın Penguin, Panda veya Humming gibi algoritmalarındaki değişikliklerden sonra bile Güncelleme, arama sonuçları ölçülürken içerik hala en önemli metriktir. İçerikler sosyal medya siteleri için bloglar, e-kitaplar, vaka çalışmaları, rehberler, sorular ve cevap makaleleri, afişler, Infographics, resimler, haberler, videolar veya içerik gibi birçok şekilde sunulabilir.

İşletmenizle ilgili herhangi bir konuda içerik oluşturun (eğer yaratıcıysanız) ve daha sonra ustalıkla işinize dolaylı olarak bağlanın. İçerik, profesyonel ve arama motoru optimize edilmiş olmalıdır. İşinizde başarıya ulaşmak için bazı şeyleri profesyonellerin ellerinde bırakmak her zaman daha iyidir. İçeriği sadece profesyonel şekilde yazmakla kalmayan, aynı zamanda marka bilinirliği oluşturmak ve trafiği getirmek için dijital medyada tanıtmakla kalmayan İçerik Pazarlama ajansları gibi birçok İçerik Yazımı da vardır.

SMM (Sosyal Medya Pazarlama)

Sosyal Medya Pazarlama, sosyal ağ sitelerini (Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, Pinterest vb. Gibi) web sitelerini tanıtmak ve işinize doğru trafik çekmek için bir araç olarak kullanıyor.

SMM'nin temel amacı, kullanıcılarla etkileşim kurmak veya iletişim kurmak, marka görünürlüğünü artırmak ve daha fazla müşteriye ulaşmaktır. Aktif bir Sosyal Medya Varlığına sahip olmanız (günlük olarak ilgilenmeniz), erişiminizi genişletmek için paha biçilemez bir parça haline geldi ve bunun sonucunda kendi itibarınızı ve markanızı oluşturacaksınız.

Mobil Pazarlama

Akıllı telefonların günlük hayatta tutarlı bir şekilde kullanılması. bu pazarlama tekniğini getirdi. Mobil teknoloji hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğinden, bu teknik kesinlikle işinize daha fazla maruz kalacaktı. Mobil pazarlama çeşitli şekillerde yapılabilir. Bunlardan bazıları:

 • Oyun Temelli Pazarlama
 • Oyun İçi Mobil Pazarlama
 • SMS
 • Mobil Arama Reklamları
 • Mobil İmaj reklamları

E-posta Pazarlama

E-posta gönderme, reklam vermenin en kolay ve ucuz yollarından biridir. Diğer tüm dijital pazarlama stratejileri ile karşılaştırıldığında iş ve ürün veya hizmetler. Aşağıda, e-posta Pazarlama'nın işletmenizin büyümesine nasıl yardımcı olduğuyla ilgili bazı bilgiler verilmiştir:

 • E-posta daha geniş erişim hakkına sahiptir
 • E-posta iletişiminizi sağlar
 • E-posta sürücüleri dönüşümleri
 • E-posta sonuçları daha yüksek bir yatırım getirisi (Yatırım getirisi)
 • Açık bir platformdur ve sonsuza kadar orada kalır

Tümü Yukarıdaki nedenler, e-posta pazarlamanın, kitlenizle bağlantı kurmanıza ve işletmeniz için satış ve gelir elde etmenize yardımcı olabilecek en etkili pazarlama kanalı olduğunu göstermektedir.

结果

Pazarlamacı olarak, tanıtmak için birçok kanalınız ve stratejiniz var. İşletmeniz çevrimiçi ve kitlenize ulaşın. İşletmenizin çevrimiçi başarıya ulaşması için farklı pazarlama stratejileri seçmek önemlidir. Ancak gerçek, farklı stratejilerin birleşimi sadece hedeflerinize daha iyi hizmet edebilir. A Dijital Pazarlama Ajansı yüksek bir YG elde etmenize yardımcı olabilecek tüm çevrimiçi çözümleri sunar. Bu kurumlar en iyisini sunmak için danışır, stratejiler ve yürütürler. Bu nedenle, çevrimiçi iş başarısı elde etmek için profesyonel Dijital Pazarlama Hizmetlerini tercih etmeniz önerilir.