数字营销

Dijital Platformda Modern İşletmelerde Pazarlama İşleri

Birkaç yüz yıl önce, markalaşma, insanların sahip oldukları sığır ve atlar gibi çiftlik hayvanlarını işaretlemek için kullandıkları bir şeydi. Markalaşma işlemi, hayvanları sıcak metalik bir desenle damgalamak suretiyle yapıldı. Zaman içinde, 20. yüzyılın ortalarına doğru ilerledikçe, markalaşma bir şirketin adı ve logosunu içeriyordu. Modern zamanlarda, her şeyden daha soyut bir kavramdır. Artık marka bilinci, tüketicilerle ilgilidir. Bir işletmenin veya şirketin izlenimi. Başka bir deyişle, hedef kitlenin deneyimlerini ve hatıralarını, ayrıca bir işletmenin tüketicileri etkilemek için ürettiği hikayeleri içerir.

İletişimin Önemi

Müşterileri bir markayı sevdirmenin en iyi yollarından biri, onlara çekici hikayeler anlatıyor. Her marka oluşturma çabasının nihai hedefi, markanın hedef kitle ile sorunsuz bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olmaktır. Böylelikle, müşteriler markayı kolayca hatırlayabilir ve sonunda ona aşık olabilirler. Modern pazarlama uzmanı, bir ürün veya hizmet satmak için, satın almadan önce bile duygusal olarak ön yeterlilik kazanmalıdır. Tüketicilere duygusal olarak ön yeterlilik kazandırmak için, sadece marka hedef kitleyle etkin bir şekilde iletişim kurduğunda tetiklenebilen bir beklenti yaratmak zorundadır.

Dijital markalama

İnternetin devam eden çağında dijital markalaşma işletmeler için bariz bir seçimdir. Geleneksel markalaşmanın aksine, dijital karşılığı, tüketicilerin çevrimiçi bir iş hakkında gördükleri, duydukları, duydukları ve düşündükleri şeyler etrafında dönüyor. Dijital pazarlamacılar, sürekli olarak çekici ve olumlu resimler oluşturmanın yanı sıra, herhangi bir markayı tanıtmak için mesajlar vermeye devam ediyorlar. Basit sözlerle ifade etmek gerekirse, çevrimiçi veya dijital pazarlama, farklı dijital medya kanalları aracılığıyla markalarıyla birlikte reklamları tanıtmak ve tanıtmakla ilgilidir. Kanallar, bir yandan web siteleri, radyo, TV, mobil telefonlar ve çeşitli sosyal medya platformlarını içerirken, diğer yandan 广告 panoları ve transit tabelalar gibi geleneksel olmayan dijital medyayı kapsamaktadır. Aslında, elektronik olarak teslim edilen herhangi bir pazarlama ortamı dijital, elektronik veya internet pazarlaması olarak kabul edilmektedir.

Her zaman genişleyen çevrimiçi pazarlama alanı

Aslında, dijital pazarlamanın alanı giderek genişliyor; doğrudan postalar, basılı dizinler, posterler, ilan panoları ve hatta basılı reklamlar, elektronik veya dijital muadillerine inkar edilemez bir bağlantıya sahiptir. Son zamanlarda kritik olan pazarlama öğeleri arasında web banner reklamı, URL açılış sayfaları, QR kodları, çevrimiçi dizinler ve metin kodları bulunur. Tüm bu öğeler, bir şekilde veya diğeriyle çevrimiçi pazarlamaya güçlü bir şekilde bağlıdır.

Değişim değişimi

İlginç bir şekilde, geleneksel kanallardan pazarlama işletmeleri için çevrimiçi medyaya geçiş, pazarlamacıların, kurumsal patronların ve tüketicilerin ortak çabasıdır. Geleneksel pazarlama yaklaşımlarının aksine, çevrimiçi pazarlamanın sonuçları kolayca ölçülebilir. Ayrıca, reklamcılığı gibi geleneksel pazarlama medyasından da izlemek daha kolaydır.

Çevrimiçi pazarlama, geleneksel, muadili olarak daha bütçeye uygun. İşletmelerin bir web varlığına sahip olması, sosyal medya kanallarını kullanarak, doğrudan posta ve basılı reklamlara kıyasla anlamlı bir şekilde konuşma yapması daha ekonomiktir. Günümüzde dijital markalaşma ve reklamcılık biçimi, boyutu ve endüstrisine bakılmaksızın her iş kuruluşuna mükemmel uyum sağlar.