数字营销

Dijital Reklamcılığın Sınırlamaları

Dijital tabela ve ev dışındaki dijital reklamcılık, pazarlama ve 广告 çevrelerinde popüler konuşmalar haline gelmiştir ve bu yeni medyanın pazarlamanın tamamı ve sonu olduğu düşüncesiyle affedilebilirsiniz.

Bununla birlikte, bir reklamcılık medyası olarak, dijital tabela, özellikle zaten kullanımdaki diğer reklam biçimleriyle karşılaştırıldığında sakıncaları ve kısıtlamaları içermez.

Belirsizlik (dijital tabela) ile en büyük kısıtlama ve insanların bu reklamcılık medyasına yaptığı yatırımlardan mahrum bırakılmasının başlıca sebeplerinden biri olan, net bir ROI

bir yatırım getirisi sağlamaktaki zorluktur. Dizin listeleri veya gazete ilanları gibi geleneksel reklam biçimlerinden farklı olarak, satışları artırmak için ölçülebilir bir şekil kolayca hesaplanamaz. Bir gazete veya dizin reklamıyla, satıştaki artışın kampanyadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kolayca keşfedebilir ve reklamdaki maliyetlerle kazançtaki artışı değerlendirebilirsiniz.

Dijital reklamcılık ile işler biraz daha belirsizdir. Büyük bir başlangıç ​​masrafı ve sitede birçok sayısal reklamcılık sistemi bulunan – tabelalarla ilgili herhangi bir artışın oluşup oluşmadığı belli olmayabilir.

Hedefsiz Dar Döküm

Dar Döşeme, yayınlanma biçimine benzer şekilde görüntülenir. Her yerde ve her yerde dağıtılan bir TV yayınının aksine, dar yayın sistemi sadece ekranı yürümekte olan insanlar tarafından görüntülenir. Ve yayın gibi, bu izleyicilerin hedef pazarınızın bir parçası olup olmadığını söylemenin bir yolu yoktur.

Bununla birlikte, mağazalardaki satış noktasındaki kuyruklardaki esaretli izleyicilerin veya hedef kitlenizin ziyaret edeceği muhtemel alanların hedeflenmesi yoluyla daha hedefli reklamcılık elde edilebilir.

Dijital Tabela hırsızlığa, vandalizme ve arızi hasarlara karşı savunmasızdır

Böyle büyük bir başlangıç ​​yatırımı ile hasar, tesadüfi ya da kasıtlı olmasına bakılmaksızın hasar gören ekranların değiştirilmesi gerekiyorsa ROI'yı değerlendirmek için daha da zorlaşacaktır veya onarıldı. Bununla birlikte, ekranların yeterince korunmasını sağlayarak dijital tabela uygulamasının maliyetlerini düşürmek için uzun bir yol kat etmelisiniz. Çelik koruyucu LCD muhafazalar, darbelere ve vandalizm girişimlerine karşı koruma sağlayacak ve bu LCD muhafazalar, dijital ekranı dış mekan dijital tabela gibi kullanılmak üzere hava koşullarına dayanıklı sistemler olarak da görev yapıyor