SEO

Dönüşüm optimizasyonu: SMX gelişmiş oturum tekrarı

“Dönüşüm Optimizasyonu: SMX Advanced'teki Hızlı Kazançları Kazanmak” oturumu, B2B, B2C, lead gen ve daha fazlası için açılış sayfası ve kampanya optimizasyonu tekniklerine odaklandı. İşte benim özetim.

James Svoboda, WebRanking

James, Google AdWords'teki beş anahtar kelime eşleme türünü kullanarak bizi oturumuna başladı. Farklı eşleme türlerini sorgulara farklı "pencereler" olarak gördüğünü söyledi. Geniş eşleme kullanıyorsanız, aynaya yansıyan vitray penceresindeki kaleydoskopa bakmak gibidir. Anahtar kelimenizle ilgili sorguları alıyorsunuz, ancak bazen anahtar kelimenizle arama sorgusu arasında biraz zayıf bir bağlantı var.

Ajansı [exact] eşleşmesi ve + tam + değiştirilmiş + geniş (BMM) eşleşmesini kullanmaya odaklanıyor. BMM için, tüm kelimeler + ile “değiştirilir”.

Bir anahtar kelime öbeği örneği:

+ erkek + resmi + ayakkabılar

Miami'deki ucuz erkek resmi ayakkabılarla eşleşir.

Bu iki eşleme türünün yararı, reklamverene kampanyalarında çok fazla kontrol sağlamasıdır. Düşük arama hacmi olduğunda ve kelime sırası önemli olduğunda olduğu gibi sorgu bulma dahil olmak üzere diğer eşleme türlerini kullanma zamanları vardır. Örneğin, "uyuşturucu içermeyen" ve "ücretsiz uyuşturucular" söz konusu olduğunda, siparişin neden önemli olduğunu görebilirsiniz.

Bir anahtar kelime öbeğindeki üç ila beş kelime, arama hacminin en fazla kontrolünü ve amacını sunar. Anahtar kelime çok uzunsa, yeterli hacim olmaz.

Hesap yapıları ve teklif

Reklam gruplarınızı dönüşüm değeri / maliyetine göre ayarlayın, böylece fazla ödeme yapmazsınız. Reklam gruplarına, dönüşüm değerlerine ve tekliflere nasıl bakılacağına dair birkaç farklı örneğe gitti.

Anahtar kelime teklif düzeylerini belirleme

James, teklif vermek için 广告 gruplarını ve anahtar kelimeleri gruplandırmanın çeşitli yollarını ele aldı: [19659015] Gün bölümlendirme. Haftanın günlerine, günün saatlerine bakın. Özel raporlara git ve bilgileri çıkar. Birbirine benzer performansa sahip segmentler arıyorsunuz.

 • Demografi . Yeni AdWords kullanıcı arayüzünde, belirli bir anahtar kelime için çeşitli demografilere bakmanıza yardımcı olan bir demografi sekmesi bulunmaktadır. Tek bir demografik videonuz var ve arama sorgusu çoraplar için daha geniş bir arama olsa bile, erkekler için elbise çorapları için reklam yazıyorsunuz.
 • Coğrafya. Daha dar bir anahtar kelime hedefleme ve daha geniş bir anahtar kelime hedefleme ile daha dar bir coğrafi bölgeyle dar coğrafi hedeflemeyi birleştirebilirsiniz. Bir avukat daha geniş bir 'avukat' anahtar kelimesi için Portland, Oregon, metro bölgesini hedefleyebilir ancak Oregon'u çevreleyen eyaletleri daha dar bir Portland avukatı anahtar kelimesiyle hedefleyebilir.

  Sunum güvertesi: 4 Saatlik Ücretli Arama Analizi ve Optimizasyon Kılavuzu

  19659019] Ayat Shukairy, Invesp

  Ayat sunumuna basit sorularla başlamanızı önererek başladı; eğer yapmazsanız, işler çok karmaşıklaşabilir ve siz sadece pes etmeyin.

  Bir düğme rengini değiştirmek veya envanterinizi yarım saatlik değişikliklere göre satmak için iki kat daha fazla dönüşüm elde etmenin görüldüğü vaka çalışmaları aykırıdır . Küçük bir değişiklik yapabilir ve büyük bir etki yaratabilirsiniz, ancak bu çok yaygın değildir.

  Şirket, dönüşüm oranı optimizasyonuna (CRO) yönelik metodolojik bir yaklaşım benimseyerek, SHIP: Scrutinize, Hipotez, Uygulama ve Propagayı kısaltmasını kullanır. [19659023] Amaç düzenli testlerin ötesine geçmek; Büyümenin olmasını istiyorsun. Ziyaretçilerinizi memnun edebileceğiniz bir yer için çalışın. Ziyaretçilerinizi nasıl etkiliyorsunuz? Test ederek başla. Kullanıcı arayüzünü, kullanıcıların görevlerini yapabilmeleri için düzeltin. Diğer takımlarla işbirliği yapın.

  Geleneksel CRO ile ilgili sorunlar

  CRO, harekete geçirme hareketinizin rengini değiştirmiyor. Müşterilerinizin sorunlarını anlamak ve sorunlarını çözmek için bir deneme oluşturmanız gerekir. Bir süreci (SHIP yöntemi gibi) izlemeniz gerekir, ancak evrensel en iyi uygulamaların olmadığını anlayın.

  Testleriniz tekrarlanabilir ve sürdürülebilir büyümeye yol açmalıdır. Dönüşümünüzde küçük, tutarlı bir artış uzun vadede önemli olan şeydir.

  Yanlış VOC koleksiyonu

  Müşterinin (VOC) yöntemlerinin geleneksel sesi, müşterilerin ne söylediğine veya söylediğine bakar ve bazıları ne demediklerini. Şirket ayrıca müşterilere doğru soruyu sormayabilir ve müşterilerin ifade edebileceği ve ifade edemediği bilinçaltı kaygılarına erişemez. Şirket şikâyetleri düzeltemeyebilir, ancak açık bir şekilde söylenmeyen bazı sorunların çözülmesini sağlayabilir.

  Temel bir meseleyi çözmenin ünlü bir örneği, insanların bir asansöre binme deneyimlerini nasıl düşündükleridir. Bir otelde, konuklar asansörler için uzun bir bekleme süresi olduğundan şikayet ediyorlardı. Asansörlerin hızını değiştirmeden, bekleme alanında aynalar monte edildikten sonra şikayetler önemli ölçüde azaldı. Şikayetler neden düştü? İnsanlar aynaya nasıl baktıklarını kontrol etmek için zaman harcadılar ve bekleme sürelerini fark etmediler.

  Doğru soruyu sormak ve müşterilerinizden doğru cevapları almak için nitel araştırmaları kullanın.

  Nitel araştırma basamakları

  Bir problemi çözmek mi gerekiyor? Şu adımları uygulayın:

  • Katılımcılarınızı tanımlayın.
  • Kişisel önyargılarınızı belirleyin.
  • Araştırma yöntemlerinizi sınırlandırmayın.
  • Soruları doğru şekilde biçimlendirin.
  • Verileri analiz edin ve

  Öncelik vermede kötü iş

  Çoğu zaman, problemleri önceliklendirmekle ilgili bir problem vardır. Takım patronun ortaya çıkardığı problem üzerinde çalışmaktadır, en çok ele alınması gereken bir problem değildir.

  Bu, problem tanımlamasını olası çözümlerden ayırır ve her bir satır öğesini tartmak için 18 faktör kullanır. Öncelik, etki (kullanıcı ve geliştiricilere), sorunun nasıl ortaya çıktığı, sorunun yeri ve benzeri faktörlere dayanır. Bu model, dönüşüm optimizasyonunun kişisel bir yaklaşımından, veri odaklı ve nesnel bir inceleme ve önceliklendirme yöntemine geçişine yardımcı olur.

  Testle ilgili sorunlar

  Test yapmak yararlıdır, ancak Yanlış pozitif ve yanlış negatifler alabilirsiniz. Sonuçlara varmadan önce, testi yeterince uzun sürdüyseniz ve istatistiksel anlamlılığa ulaşmak için yeterli veri olup olmadığını öğrenin.

  Testlere başlamadan önce, test edilebilir basit bir hipotez geliştirin. İşte bir örnek:

  • Gördüğümüz için (veri / geribildirim).
  • Bunun (değişimin) neden olacağını (çarpma) bekleyebiliriz.
  • Bunu (veri ölçüsü) kullanarak ölçeceğiz.

  test ediyor, ilgili verileri ölçüyor ve agresif hedefler belirliyorsunuz. Bunlar zaten yaptığınız birçok testin temelleridir: Gözlemlenen bir davranışın temel alın, değişikliğin etkisini tahmin edin ve sonuçları ölçün.

  Sunum destesi: Hızlı Kazançları Kazanan Çizgiye Dönüştürme: Zorlukları Aşmak CRO

  Duane Brown, Bazı Riskler A.Ş.'yi Al

  Duane sonuncusuydu. Sunumuna, onay alamadığınız dönüşüm testlerini nasıl çalıştıracağınız konusunda konuşarak başladı ve denedikçe akılda tutulması gereken üç şey teklif etti:

  • El ele geçirin.
  • İnsanların meşgul olduğunu ve zamanlarına karşı saygılı ol.
  • Patronun haklı olmak istediğini hatırla.

  “Sadece bir test” yapıp yapamayacağını sor, ve başarısız olursa susacağını söyle. Sahip olduğunuz en kesin galibiyetle geçin.

  A / B testi ve CRO aynı değildir

  A / B testinde, dönüşüm oranını test ediyorsunuz ve hedefiniz dönüşüm oranını arttır. Dönüşüm oranı optimizasyonunda, daha iyi bir müşteri deneyimi için testler yapıyor ve tüketici analizleri elde ediyorsunuz. Daha yüksek bir dönüşüm oranı, ömür boyu değer veya ortalama sipariş değeri arıyorsunuz.

  Dört test alanı

  ] Testin dört alanı var:

  • Anahtar kelimeler.
  • Reklam ve mesajlaşma.
  • Açılış sayfaları.
  • Siteler.

  Google ve Bing ve reklamcılık programları, anahtar kelimelerinizi test etmeye başlamak için iyi bir yoldur. . Anahtar kelimeleri test ettikten sonra, reklamlarınızdaki iletinin aslında açılış sayfanızla eşleştiğinden emin olmak için hızlı bir kazanç elde edersiniz.

  Açılış sayfası optimizasyonu ipuçları genellikle formlarınızdaki alanların azaltılmasını, sayfanın basitleştirilmesini ve daha kolay hale getirilmesini içerir. müşteri için bir lider haline dönüşmesi. Ancak, hiçbiri ödeme yapan müşterilere dönüşmezse, dünyadaki tüm potansiyel müşteriler sizi kurtarmaz.

  Potansiyel müşterileriniz dönüşüm gerçekleştirmiyorsa ve zamanınızı harcıyorsa, biraz araştırma yapmaya başlayın. Satış temsilcileriyle konuşun, teknik destekle konuşun, insanların sorduğu soruları bulun.

  Sürtünme ekleme

  Açılış sayfasına “sürtünme” katmayı düşünün. Duane’nin şirketi bunu yapıyor. Bir durumda, tek bir düğmenin yerine bir fiyatlandırma ızgarası ve kısa bir gönderim formu eklediler. Form sorularından biri “İdeal müşteriniz kim?” Idi.

  Sorular, ürünün kendileri için uygun olup olmadığını öğrenmek için kişinin formu doldurmasını sağladı ve sorular da satış ekibine yardımcı oldu. Lead'in ürüne uygun olup olmadığını bilmek. Bu açılış sayfasını, testlerine dayanarak yinelediler ve fiyat ve miktar açısından önceki anlaşmalarını dağıtan büyük fırsatlar elde ettiler.

  Metriğinizi, müşteri adaylığından müşteri adaylarının kalitesine kaydırın.

  Her zaman doğru olmak zorunda değilsiniz, ancak müşterileriniz için ayakta durarak işinizi doğru yönde hareket ettirmeniz gerekiyor. Her bir tıklamanın arkasında bir insan olduğunu unutmayın.

  Sunum güvertesi: A / B Test ve CRO: 6 Yıllık Sürümünden Herkesin Öğrenmesi Gerekenler


  Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın ve Arama Motoru'nun değil Kara. Personel yazarları burada listelenmiştir.


  关于作者

  Keri Morgret, online pazarlama sektöründe uzmanlaşmış bir serbest editördür. Daha önce Moz'da içerik ve topluluk yönetiminde çalıştı.