数字营销

E-Pazarlama – Kurye Şirketleri için Online Pazarlama Fırsatları Üzerindeki Geniş Seçeneği Çözümlemek

Çok sık söylenemez, çünkü Kurye Endüstrisinde çok az sayıda sahipler hala kendi yer çekimini anlıyorlar: Teknolojinin pazarlama alanında benimsenmesi endüstrimizin en büyük eğilimidir. Birkaç yıl içinde, Internet, iş yapma şeklimizi ve iletişim tarzımızı değiştiren son derece güçlü bir platform olarak kendini pekiştirdi. İnternet, başka hiçbir ortam olarak, dünyaya uluslararası ya da küresel bir boyut kazandırdı.

İnternet aslında tüm kitle iletişim araçlarının en demokratı. Çok düşük bir yatırımla, herkesin bir web sayfası olabilir. Hemen hemen her işletme, doğrudan, hızlı ve ekonomik olan çok büyük bir pazara ulaşabilir. Boyut ve konum, artık Çevrimiçi Pazarlama alanında rakipler arasında bir faktördür.

E-marketing veya Courier Internet Marketing, e-ticaret olarak bilinen elektronik ticaretin bir bileşenidir. Malların ve hizmetlerin 广告ını yapmak ve tanıtmak için İnternet kullanımıdır. Uluslararası olarak geniş çapta büyüyen şirketler, geleneksel pazarlama bütçelerini hedeflerini gerçekleştirmek için birkaç farklı teknik kullanarak bir elektronik pazarlama biçimine kaydırıyorlar. Kurye endüstrisi farklı değil. Aslında, bugün, kurye endüstrisinde, konsolidasyon, ürün ve hizmet açılımları ve acente ağı büyümesi iltifatları, e-pazarlama dünyasında başarılı eğilimler gibi trendler bulundu. Bu pazarlama biçiminin geleneksel araçlara aşina olmayan birçok faydası vardır. En önemlisi, e-pazarlama, yerel pazarın hem ulusal hem de uluslararası pazarlara açılmasına yardımcı olabilir ve bir şekilde büyük ve küçük oyuncular için oyun alanını düzleştirir. Basılı, radyo ve televizyon gibi geleneksel pazarlama medyasının aksine, İnternet pazarlaması alanına girmek çok daha ucuz olabilir. Saygılar, dijital medyanın maruz kalması, yanıtı ve genel verimliliğinin geleneksel çevrimdışı medyadan daha kolay takip edilebildiğinden, e-pazarlama, reklamverenler için daha büyük bir hesap verebilirlik duygusu sunuyor. Basitçe söylemek gerekirse, her e-pazarlama eylemi ölçülebilir ve izlenebilir, böylece eldeki elektronik ortam için yatırım getirisine (ROI) anında sonuç verir.

1992'de kamu internetinin doğuşundan bu yana, ticari davranışlarda yeni pazarlama girişimlerine yönelik paradigma değişimi, hem olumlu hem de olumsuz stratejiler yaşadı. Her türlü işte olduğu gibi, strateji ve planlama da internette başarı elde etmenin temel unsurlarıdır. İnternetteki çoğu işletmenin aksine, Kurye endüstrisi, genellikle diğer işletmelere ve bireylere hizmet etmek için stratejik olarak konumlanmış bir tuğla ve harç tesisi gerektiren çok eski, geleneksel bir işletmedir. Ancak, bu endüstri değiştiği için, birçok durumda işinizi tanımak isteyenlere ulaşmak yeni ortamlar aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Göreceli olarak yeniyken, İnternet pazarlamacılığı yaşam döngüsünün bir büyüme aşaması olarak adlandırılan bir noktaya ulaştı. Ölçek ekonomilerinin aşikar olduğu, kârlılığın kaçınılmaz olduğu, kamu bilincinin yüksek olduğu ve rekabetin artmaya başladığı yer burası. Gitti, bunun yeni bir kavram olduğu günler.

Hem itme hem de çekme pazarlama stratejisini anlamak, bireyleri dağıtım şirketinize çekmek veya ikna etmek için hangi yöntemlerin kullanıldığını anlamak önemlidir. Daha da önemlisi, demografik grupları etkili bir e-strateji oluşturmak için çok önemlidir. Firmanızın elektronik yollarla çekebileceği veya ikna edebileceği dört ana grup vardır:

a) MÜŞTERİLER

b) AJANLAR

c) SÜRÜCÜLER

d) PROSPECTS

Her gruba göre, farklı dört demografik grubun her birine ilişkin metodolojiler tartışılacaktır. Bununla birlikte, her bir gruba öncelikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

MÜŞTERİLER

Bunlar, geçmişte hizmetinizi kullandığınız veya kullanmış olan işletmeler ve bireylerdir. Bu aynı zamanda en büyük, en kârlı grup şirketlerinin etkin bir şekilde pazarlanamamasıdır. Müşterilerinizi anlama & # 39; ihtiyaçlar başarı için çok önemlidir. Başarısızlık, aslında başarısız olmayı planlamaktadır. Müşterileriniz zaten sizinle iş yapmayı kabul ettiler ve ihtiyaçlarını anlayamadıkları için fırsatların kaybedilmesi anlamına geliyor. Basitçe ifade edersiniz, her bir müşteriniz işinizi bilir, nereye gittiğinizi, yeni servislerinizi ve hatta yeni girişimlerinizi yapar. Müşterinizin tüm kargo portföyünü ve ihtiyaçlarının her birini biliyor musunuz? Bununla ilgili olarak, dünyada kendi müşterileri hakkında daha fazla bilgiyi faydalanamayan bir dağıtım şirketi bulunmamaktadır.

AJANLAR

Endüstrimiz ulus çapında bireysel firmalardan oluşan ulusal ağlarda büyüme yaşarken, kaliteli ajanları çekme ihtiyacı yüksek talep görüyor. Bu, kurye şirketleri için, özellikle yerel havalimanlarından almak ve teslim etmek için deneyime ve ağa sahip olanlar için önemli bir gelir kaynağı olabilir. Toplu taşıma ağındaki değişimler göz önünde bulundurulduğunda, büyük çaplı erkeklere ulusal düzeyde rekabet eden, çoğu durumda daha iyi hizmet ve maliyetleri düşük tutarken, büyük çocuklara kendi parası için para göndermeleri için her zamankinden daha ucuzdur.

SÜRÜCÜLER

Bağımsız yükleniciler için ortalama% 20'lik bir yıllık ciro oranı ile, büyük çaplı teslimat şirketleri, partnerleri olan kurye şirketi olan bir kültürel uygun sürücüleri işe alır. Çalışan devir hızı çok yüksek olmamasına rağmen, aynı düzeydeki önem, şirket ve müşterileriniz için doğru sürücüyü işe almaktır. Birçok pazarda, doğru insanları çekmek kolay bir başarı değildir. ABD'deki bireylerin% 90'ından fazlasının internete erişimi olsa da, bu, bu role uygun bireylere ulaşmak ve onları çekmek için bariz bir araçtır.

PROSPECTS

Bu müşterilerle karıştırılmamalıdır, bu demografik grup kurye şirketleri geleneksel olarak gelir bulmuşlardır; yeni müşterilerin büyümesi ve edinimi yoluyla. Bu gruplar hizmetinizi henüz kullanmamış olsalar da, kurye şirketlerinin% 80'inden fazlası, bir satış ekibi veya doğrudan satışta zamanlarını paylaşan tek bir kişi veya bir satış ekibi kullanıyorsa bir çeşit satış metodolojisi kullanmaktadır. Soğuk arama gibi tradional satış araçları, potansiyel müşterileri oluşturmak için hala önemlidir, ancak potansiyel müşteriler çeşitli yollarla kolayca üretilebilir.

E-pazarlama için düzinelerce yöntem olmasına rağmen, bu makalenin amacı doğrultusunda, bir kurye şirketi ile yapılan kullanımlar için daha popüler ve başarılı yöntemler tartışılacaktır. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır:
o Arama Motoru Pazarlaması
o E-posta Pazarlama
o Viral Pazarlama
o Web Siteleri
o Dijital Sunumlar
o Pazarlama Araştırması

ARAMA MOTORU PAZARLAMA

Arama Motoru Pazarlaması (SEM), dünyanın en hızlı büyüyen çevrimiçi reklam biçimidir. İşletmenizin internette yeniden tanımlanmasını istiyorsanız, sitenizin, öncelikle birincisi olmak üzere, büyük arama motorlarında yapılan bir aramanın ilk üç sayfasında görünmesi çok önemlidir. "Arama Motorları, web siteleri için afişler, gazeteler, televizyon ve radyo da dahil olmak üzere tüm diğer reklamlardan daha fazla farkındalık yarattı" IMT Stratejileri. Arama Motoru Pazarlaması Profesyonelleri Organizasyonuna göre, SEM yöntemleri şunları içerir: Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), ücretli yerleşim (Tıklama Başına Ücretli veya PPC) ve ücretli katılım.

Ayrıca, iş dünyasında İnternet üzerinden yapılan aramalarda, kullanıcıların% 80'inden fazlası, tıklama başına ödeme sonuçları üzerinden Organik sonuçlara tıklar. Kurye İnternet pazarlama inanılmaz bir oranda büyüyor.

Organik bir arama sonucu, arama sonuçlarında arama reklam listelerinin kullanılması yerine internet kullanıcılarının ücretsiz arama motoru listelerine sahip web siteleri bulduğu süreçtir. Tıklama başına ödeme (PPC), İnternet'teki stratejik konumlara reklam yerleştirerek trafik oluşturmak için kullanılan web siteleri, reklam ağları ve arama motorlarında kullanılan bir reklamcılık tekniğidir. Bir reklamveren, reklamlarına yapılan her tıklama için bir ücret öder ve ücretler, anahtar kelime veya kelime öbeği için rakiplerinin tanımladığı bir teklif süreci aracılığıyla belirlenir.

ABD'de kullanılan 180 artı arama motoru arasında, ilk üç arama pazarının yaklaşık% 90'ını paylaşıyor. Bu üç tanesi Google.com, Yahoo.com ve msn.com'dur. Kaynaklar, bu üç pazar arasında gerçek pazar payı bakımından farklılık gösterirken, bu üç payın, 10 aramanın 9'unu paylaştığı söylenemez.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), arama motoru pazarlamanın bir alt kümesidir. Bu, arama motorlarından bir web sitesine gelen trafik hacmini ve kalitesini iyileştirme sürecidir & quot; doğal & # 39; veya & # 39; organik & # 39; (bazen algoritmik olarak adlandırılır) arama sonuçları. SEO, arama algoritmalarının nasıl çalıştığını ve hangi insan ziyaretçilerinin arama yapabileceğini anlayarak pazarlamaktadır. SEO çalışmaları web sitesinin kodu, sunumu, yapısı, robot dosyası, ancak en önemlisi ilgili gelen bağlantıların sayısını veya karşılıklı bağlantıları optimize etmeyi içerebilir.

Binyıl sonunun yakınında, sayfa sıralaması & # 39; Stanford Üniversitesi'ne katılırken iki kişi tarafından türetilmiştir. Bu terim, bazıları dünyayı değiştirdi. Aslında, bu, Google şirketinin temeli olduğundan ve bugün Google tarafından kullanılan algoritmalarından beri oldu. Bir web sitesinin yerleştirme konusundaki uygunluğunu arama motoruna yerleştirme fikri, cesur insan ağı, en alakalı arama sonuçlarından yararlanır. Basit anlamda, bu rakip bir yarışmadır. Bir web sitesine giden daha fazla bağlantı, daha popüler ve daha çok web sitesinin arama motoru tarafından daha fazla tercih edildi. Ancak bu, yalnızca iyileştirici düzeyde, Google denetçileri kullanılan arama kelimesi / arama ifadesine gelen bağlantıların alaka düzeyi de dahil olmak üzere sayfa sıralamasını belirleyen yüzlerce faktöre sahiptir. Sony.com adresinden web sitenize bir bağlantı olması, arama & # 39; kurye hizmeti & # 39; için yardımcı olmaz, ancak bir ulusal kurye organizasyonu son derece ilgili olduğunu söyleyen bir gelen bağlantıdır.

Bu, ya doğrudan doğruya veya mükemmel hesaplanmış bir uygulamadır. Firma, SEO hizmetlerini sunma iddiasında bulunduğundan, arama motorları, siyah şapka tekniklerini kullanan SEO şirketlerinin web sitelerini kendi sitelerinde yasaklamaktadır. Bunlar, arama motorları tarafından onaylanmayan ve aldatmayı içeren sıralamaları iyileştirmeye çalışan tekniklerdir. Bu, 'gizli' olabilir arka planda metin, yönlendirmeler, kapı sayfaları, anahtar kelime doldurma, kopyalar ve birkaç isim için bağlantı. Beyaz Şapka teknikleri arama motorlarına uygundur. yönergeler ve aldatma içermez. Ayrıca, arama motorları için değil, kullanıcılar için içerik oluşturmayı sağlar. 2006 yılının Şubat ayında, BMW Almanya, Black Hat tekniklerini uygulamak için Google tarafından yasaklandı. SEO firmanızın çok dikkatli olun.

EMAIL PAZARLAMA

Forrester Research'e göre, ABD'deki tüm şirketlerin% 83'ü bir tür e-posta pazarlaması kullanıyor, Jupiter Research ise şirketlerin% 38'inin -mail pazarlama departmanı. Bu rakamlar şaşırtıcı. Ayrıca, e-posta pazarlaması tüm e-pazarlama taktikleri için en etkili olanıdır. Doğrudan bir pazarlama şekli olsa da, çok uygun maliyetli, yüksek hedefli ve ölçülebilir. Biri, gelen e-postaları ölçebilir, makbuzları okuyabilir, tıklayabilir, indirebilir ve satış ve pazarlama çabalarınızla kolayca ilişkilendirebilir. Kurye endüstrisinde gittikçe artan bir şekilde kullanılırken, firmalar yeni müşterileri, müşterileri tarafından bilinmeyen mevcut hizmetleri, promosyonları ve yeni programları pazarlamak için mevcut müşterilere pazarlamada çok başarılı olmaktadırlar.

VİRAL PAZARLAMA

Bu, bilgisayarınız için yeni bir hastalık ya da virüs gibi gelse de, bu 'ağız kelimesi' anlamına gelir. elektronik ortamda. Geleneksel olarak, en iyi pazarlama biçimi, 'ağızdan' kelimesi ile ilgili küçük tartışmalar olmuştur. ve viral pazarlama bu formu özlü, hedefli ve planlı bir şekilde kullanır. Bu vızıltıyı oluşturmak için düzinelerce, bazen yüzlerce dijital alan varken, planlı bir şekilde viral pazarlamaya yönelik olarak haftada birkaç saat ayırmak hem yerel hem de ulusal düzeyde farkındalığınızı büyük ölçüde artırabilir. Çevrimiçi haber gruplarını, çevrimiçi yerel yayınları, çevrimiçi endüstri yayınlarını ve grupları, çevrimiçi blogları, dağıtım gruplarını ve forumları kullanarak bir kurye şirketi bir vızıltı üretebilir.

DIGITAL SUNUMLAR

Bir web sitesi bugün bir kurye şirketi için minimum bir gereksinim olsa da, dijital sunumlar hala sadece birkaç tarafından kullanılıyor. Öncelikle, etkili bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir ve şaşırtıcı bir şekilde ABD'deki çoğu kurye şirketinin fakir web siteleri vardır. Trafik akışını çok az sayıda insan izliyor, ölçüyor ve analiz ediyor, nadiren web siteleri web tasarımında & # 39; web tasarımında temel taktikler kullanıyor. ve çok azı, arama motorlarının asgari gereksinimlerini 'arama motoru dostu' olarak kabul edilir. Çevrimiçi sipariş girişi ve GPS izleme gibi gelişen teknolojiler gibi olgun teknolojiye sahip bir endüstri için, web siteleriyle birlikte e-pazarlama alanı inanılmaz derecede zayıf. Aslında, çoğu rakiplerinize karşı fırsatlara sahip. Etkili web sitesi tasarımı ve dağıtımı YG'nizi tanımak için çok önemlidir, ancak bu makalede, etkili tasarım gibi etkili bir kullanım değil, e-pazarlama araçlarının tanımlanması amaçlanmıştır. Bununla birlikte, bunu şirketiniz hakkında düşünmeniz ve e-stratejinizi her 3 yılda bir yeniden düşünmeniz zorunludur.

Web sitenize ücretsiz bir çözüm olarak, dijital broşürünüz. Bu, kağıt tabanlı broşürünüzün bir görüntüsü değildir; Bu tam etkileşimli bir dijital sunum. Bu tür sunumlar, web sitenizden indirilenler, e-posta eki, CD'ler, DVD'ler ve hafıza çubukları gibi farklı dağıtım yöntemlerine de sahiptir. Aslında, bazı kuryeler, sürücülerinin dijital olmayan sunumları ile kartvizit olmayan CD'lerini taşımasını ve müşterilere dağıtılmamasını ve sürücünün müşteri tarafından kapatılmadığı satış ekibi tarafından kapatılan her yeni müşteri için sürücüye teşvik sağlamasını istemektedir. dijital sunum. Aslında her sunum, nereden geldiğini, kimin görüntülediğini, kimleri yönlendirdiğini ve neleri izlediklerini izleyebilir. Bu bilgi, yeni müşteriler oluştururken satış ekibiniz için çok güçlü bir araçtır. Ayrıca, dijital sunumlar sadece kurye şirketleri için bir pazarlama aracı olarak kullanılmamaktadır. Kuryeler için mevcut teknolojinin gelişmesiyle birlikte, birçoğu mevcut yazılım işlemleri ile kurye şirketinin iş süreçleri arasındaki boşluğu doldurmak için kendi dijital eğitim sunumlarını yaratıyor.

eMARKETING ARAŞTIRMASI

Mevcut müşteri tabanınızdan önemli bilgiler almak size rakipleriniz arasındaki savaşı savaşmak için topçu sağlayabilir. Yalnızca talep üzerine hizmet sağladığınız veya depo hizmetleri, belge yönetimi veya posta odası hizmetleri çeşitlendirilmiş olsun, bu mesajı müşterilerinize almak, bu hizmetin ilk sırada yer alma kararından daha önemlidir. Ek olarak, yeni hizmetlerin etkili bir şekilde uygulanabilmesi için müşterilerinizin gereksinimlerini anlamak çok önemlidir. Rakipleriniz işlerinin büyümesini sürdürmek için yeni pazarlara doğru büyürken, müşterilerinizin ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak, sizin için en üst düzeyde yardımcı olacak yeni fırsatları belirleyebilir. Belki de bir 'hissinizin & # 39; Müşteri memnuniyeti, hizmet bilgisi ya da rekabetçi ve hizmet kullanımı, ama zor veriler, iş yöneticilerinin iş sorularını elle yanıtlamak için ihtiyaç duydukları özlü bir parçadır. Son derece uygun maliyetli ve hızlı, elektronik araştırmalar, örneğin bu soruların cevaplarını verebilecek bir araştırma şeklidir. Anında sonuç verirken, elektronik anketler kuryeler açısından son derece güçlü bir araç olabilir. Ayrıca, bu tür kampanyalar, e-posta pazarlama kampanyanız gibi diğer kampanyaları belirlemeye ve oluşturmaya başlıyor.

dedi ki, geleneksel endüstrinin teslimat işi gibi pazarlama stratejilerini yeniden gözden geçirme zamanı geldi. Artık sarı sayfa reklamcılığı zamanları yeni iş edinme aracı değildir ve kuryelerin kıymetli varolan tabanlarından her bir dolar karını sıkıştırması gerekir. Küçülen marjlar, artan düzenlemeler ve düşük giriş engeli olan bir sanayi, bir e-pazarlama stratejisine sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Bu, düşünmeniz gereken bir şey değil, e-pazarlama, rekabetçi ve işte kalmak için konuşlandırmanız gereken bir şey.