数字营销

Ekonomik Dijital Pazarlama Stratejileri

Yeni bir şirket başlatmak, bir müşteri tabanına sahip olmak için en çok maruz kalmayı sağlamanız gerektiği anlamına gelir. Bununla birlikte, dijital alanda, aynı işte olan milyonlarca rakiple karşılaşacaksınız. Öyleyse, özellikle nakit paranız varsa, yeni bir marka nedir? İşte dijital pazarlama stratejileri şirketinizi ne zaman yaptırabilir veya bozabilir.

Sosyal medya senin arkadaşın

Hemen hemen herkes sosyal medyada. Dolayısıyla, markaların tüketicilerle bağlantı kurmak için sosyal paylaşım sitelerinin çoğunu yapmaya çalıştığı şaşırtıcı değil. Sosyal medya sadece maliyet değil, aynı zamanda hedef demografinize doğrudan bir bağlantıdır. Sosyal medyadan en iyi şekilde yararlanmanın ilk kuralı tutarlı bir varlık olmalıydı. İçeriğinizi düzenli olarak yayınlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu, çevrimiçi varlığınızı oluşturmanın bir yoludur. Ayrıca, yayınlarınızın üniform bir kimliğe sahip olduğundan emin olun. Bu, genel marka mesajınızın ne olduğu hakkında bir şey ifade etmemek demektir.

Sosyal medyayı dijital strateji olarak kullanırken, bunun müşteriyle ilgili olduğunu unutmayın. Sosyal medyada başarısız olan şirketler, markalarını yükseltmeye çalışan tanıtım amaçlı olarak öncelikle bu caddeleri kullananlardır. Kimse ne sunduğunuzu ve markanızın en iyisi olduğunu sürekli olarak okuyarak yeni bir feed'den geçmek istemez. Bunun yerine, çevrimiçi takipçilerinizi ilginç bulabilecekleri bilgilerle ve kendi sosyal çevreleriyle paylaşmak istedikleri bilgilerle meşgul edin. Promosyon içeriği bir süre içinde atılabilir, ancak ana odak noktanız asla olmamalıdır.

Müşterilerinizle konuşun. Büyük bir sosyal takibe sahip olan markalar, müşteri tabanları ile insani bağlantı kuranlar olma eğilimindedir. Onları, ilginizi çeken içeriklerinizin bir kitlesi olarak değerlendirmekten ziyade, markanızın değerli üyeleri olarak etkileşim kurun. İzleyicilerinizle etkileşim kurarak markanızla hangi alanların gelişeceğini ve onlara en iyi şekilde nasıl hizmet verileceğini öğrenebilirsiniz.

Sosyal platformlarınıza yatırım yapın

Dijital pazarlama ile, çoğu yeni girişim sosyal medyaya yatırım yapmak için çok sayıda fırsat olduğunu fark etmiyor. Bu farklı seçenekler, işinizin kapsamına bağlı olarak kendi pozitif ve negatif kümelerini sunar. Farklı sosyal platformlardaki yatırım fırsatlarına ilişkin birkaç örnek:

Facebook Pay oynamak
Twitter'da Tweetler
LinkedIn'den premium hizmetler

İçeriğin gücünden asla vazgeçme

Dijital pazarlamanın en altta yatan yönleri içeriktir. Yine de, izleyicilerinizin ilgisini çekip çekmediğinizi ve ilginizi çekip çekmeyeceğinizi belirleyeceğiniz şey budur! İçerik neden uygun? Bunun sebebi, markanızın mesajını yönlendiren şeydir. İçeriğiniz iyi biçimlendirilmemişse, hedef demografiniz bunu anlamayacaktır ve mesaj iletilmeyecektir. İçeriğiniz sıkıcıysa, mesajınız gözden kaçacak ve markanız çevrimiçi olarak başarısız olacaktır. Çevrimiçi olarak hangi içeriğin yayınlanacağına karar vermeden önce, mesajı eleştirel bir şekilde düşünmeniz ve kepek görüntüsünüzle etkili bir şekilde uyup uymadığını görmeniz gerekir. İkincisi, içerik oluşturma konusunda eksik olma. Dijital pazarlamayı anlayan yazarlara yatırım yapmak çok önemlidir, çünkü markanız için uygun mesajlaşma ile gelecektir.

Dahili sayfalarınızı ihmal etmeyin

Sitenize ziyaretçi geldiğinde, harekete geçirici mesajınıza yanıt vermek için elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu, iç sayfalarınıza, ziyaretçilerin sitenize yanıt vermesini teşvik edecek araçlar dahil etmektir. Kullanabileceğiniz araçlardan ve hizmetlerden bazıları şunlardır:

Ziyaretçilerinizi oluşturmak için Google Analytics Sitenizin etrafındaki yolları kullanın ve bu deneyimi, kullanıcılar için daha kullanıcı dostu hale getirmek için kullanın.

MailChimp, damla kampanyalarınızı artırmanıza yardımcı oldu.

Müşterilerin, doğrudan sitenizden ürün ve hizmet satın almasını kolaylaştırmak için uygun fiyatlı alışveriş sepeti hizmetleri.

Çevrimiçi varlığınızı artırmaya çalışmak için kullanabileceğiniz birçok dijital strateji var. İşletmeniz için en iyi olanı öğrenmek ve bankayı kırmayacak seçenekleri öğrenmek, başarılı bir çevrimiçi markaya sahip olmanıza yardımcı olacaktır.