在Unix / Linux

Engellenen Web Hosting

Bitcoin fiyatlarındaki son zamanlardaki kayda değer artış pek çok yatırımcının hayal gücünü yeniden canlandırdı, ancak Blockchain teknolojisi sadece parayla ilgili değil. Bu yazıda, bu devrim niteliğindeki teknolojinin klasik web barındırma hizmetlerinde ne kadar önemli bir etkisinin olacağını ele alacağız.

Kripto para birimi kavramı roket bilimi değildir. Aslında, bu değişim aracı geleneksel para biriminden daha karmaşık değildir. Bununla birlikte, yine de çalışabileceği güvenli ve güvenilir bir ortama ihtiyaç duymaktadır ve Blockchain tarafından sağlanmaktadır.

Blockchain nedir? Bununla ilgili birçok yanlış anlama var, ancak bu makalenin amaçları için, dağıtılmış bir elektronik tablo olarak tanımlayacağız. Excel veya Open Office elektronik tablolarına aşinayız, ama Blockchain'i bu kadar çekici kılan şey, dağıtılma şeklidir.

Sadece Torrent'deki dosyalar gibi, Blockchain de bunun sağlanmasının gerekli olmadığı eşler arası bir ağdır. taraflar arası güven. Modern kriptografi sayesinde güven, onu barındıran partiden ziyade tek bir kayıt düzeyinde tutuluyor.

Tamam, şimdi kripto parabirimi devriminin temellerini anlıyoruz, ama nasıl, sorabilir, etkiliyor mu? web hosting hizmetleri? Esasen, en basit haliyle, bu sizin hizmetlerinizi sadece yerel para biriminizde değil, aynı zamanda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde satmayı da öneriyor.

Ancak, bu devrimin sonu değil. Bitcoin ve diğer dijital para birimleri çalışmak için elektronik cüzdanlara ihtiyaç duyarlar ve böylece geleneksel web barındırma satıcıları için büyük bir potansiyel vardır. Müşterilerinizin güvenini kazanıyor ve sitelerine ev sahipliği yapıyorsanız, neden elektronik vekillerini barındırmıyorsunuz?

Kripto para birimindeki her işlem, iki elektronik vade arasında fiili bir işlemdir. Her değişim cüzdanda tutulur ve ayrıca müşterilerinizin ona erişmesi için bir arabirim de sağlayabilirsiniz. Bu faktör Blockchain'in web hosting işinizde sahip olabileceği etkiyi tam olarak anlamak için çok önemlidir.

Bu, Blockchain sadece parayla ilgili değildir. Protokollerin en yeni sürümleri, ister kablo televizyona isterse başka bir fatura türüne abonelik olsun, taraflar arasındaki her türlü sözleşmeyi yapma fırsatı da sağlar. Hepsi bir yerde saklanmalı ve web barındırma şirketlerinin dahil olması için bir yer var.

M-cüzdan böylece Blockchain'in potansiyelini tam olarak kullanmanın anahtarıdır. Bunu anladıktan sonra, sonraki adımlarınız ne olmalı?