数字营销

Facebook'ta Pazarlama: Geri Bildirim Toplanması

Markanızı Facebook gibi bir sosyal paylaşım sitesinde tanıtmak, günümüzün sosyal ağlarında çılgın dünyasında bir zorunluluktur. Markanızı Facebook'ta pazarlayarak, sürdürülebilir ve kârlı bir iş kurabilirsiniz. Sadece işinizin çok önemli bir alanında uygulamanız gereken ilke ve uygulamaları anlamanız gerekir.

Ürününüzü Yaratma:

Ürünün yaratılması söz konusu olduğunda, pazarınızın ne istediğini bilmeniz gerekir. Kimsenin satın almak istemediği harika bir ürün yaratmanın sayısız saatini ve dolarını harcamak. Ne satacağını bilmeden önce yaratmak çok risklidir.

Bu tür bir risk, sadece Facebook ile pazarlayarak niş / pazarınızla çalışarak kolayca ortadan kaldırılabilir. Burada, müşterilerin satın alabilecekleri harika bir ürün oluşturmanıza yardımcı olmak için pazarınızdan geri bildirim almak için atmanız gereken bazı basit adımlar bulunuyor.

1. Hedef pazarınızdan geri bildirim almanın harika bir yolu, bir kampanya başlatmak ve daha sonra insanlardan bilgi ve öneri toplamaktır. Bir ürün ya da hizmet için temel fikrinizi alın ve genel halk tarafından çalıştırın.

Örneğin, köpek eğitimi üzerine yeni bir kitap satmakla ilgilendiğinizi varsayalım. Daha sonra tüm köpek eğitimi tutkunları için güncel ve yepyeni bir rehberde görmeyi tercih edecekleri bir şey isteyebilirsiniz.

Pazarınıza değer katan bir şey sunmak, yeni kampanyanıza yanıt vermek için harika bir yoldur. Genellikle işletmeler, Facebook'taki yeni ürününüzle ilgili tartışmaya katılmaları için ilham verecek yarışmalara sahip olacak. Yeterli geri bildirim aldıktan sonra, hayranlarınızın yeni öğeniz veya hizmetinizde görmek istedikleri ürün özelliklerini veya özelliklerini seçmek için oy kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

2. Reklamlarla marka bilinirliği oluşturmayı unutmayın. Facebook'ta 500 milyon kullanıcıya sahip reklamların ne kadar güçlü olabileceğini hafife almayın.

Kampanyanızı tanıtmaya yardımcı olmak için e-posta listenizde bir e-posta gönderin ve kampanyanızı çevrimdışı olarak tanıtmayı da unutmayın. Daha fazla katılımcıyı daha iyi bir şekilde toplayabilirsiniz, daha fazla katılımcı, ürün yaratma çabalarınıza yardımcı olmak için iyi ve kaliteli geri bildirim alma şansınızı artırır.

3. Aktif ol! Kampanyanızı başlattıktan sonra, daha sonra kendini yöneteceğini varsayalım. Kendi kampanyanıza aktif olarak katılarak şeylerin üstünde kalmanız gerekir.

Her türlü sosyal medya pazarlaması düzenli olarak izlenmelidir. Kampanyanızın geri dönüşlerini başarılı bir şekilde kullanmak istiyorsanız, aldığınız geri bildirimlerin farkında olmanız gerekir. Bunu yapmanın tek yolu, kampanyanızın günler ve haftalar boyunca nasıl geliştiğini izlemek.